• Artykuły


        •   W dniu 21 kwietnia 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Publicznego w Ścinawie uczestniczyli w corocznej akcji porządkowania brzegów Odry i akwenu w okolicach Ręszowa.

          Podobnie, jak w latach ubiegłych organizatorem tego przedsięwzięcia byli członkowie Ścinawskiego Koła Wędkarskiego przy współudziale OSP w Ścinawie.

          Uczniowie wykazali się aktywnością na rzecz środowiska oraz wiedzą przyrodniczą, która została sprawdzona podczas konkursu pod hasłem „Woda”.

          Nagrody konkursowe ufundował Burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisał humor i duży apetyt przy grillowaniu.

          OPIEKUNOWIE:

          Ewa Krygiel

          Marzena Majewska

          Anna Porębska

          Lucyna Kozłowska

           


          Rozstrzygnięty został finał Nadodrzńskiego Konkursu Matemtycznego. Finaliści - uczniowie dziewięciu szkół podstawowych z regionu zmierzyli się w dniu 17 maja w Szkole Podstawowej w Raszówce. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

          Najwyższe lokaty zdobyli: Dawid Wiewiórka (kl. 6c) - II miejsxe w kategorii klas VI,  Karol Czyżowicz (kl. 4c) - II miejsce wśród uczniów klas IV
          oraz Mateusz Posmyk (kl 5b) - III miejsce w kategorii klas V.

          Laureatami zostali również: Sośnicka Marta (4c), Sowiecki Marcin (6a), Filipiak Karol (6a) oraz Mendruń Karol (6c)

          Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

          dyrektor szkoły
          Dorota Wozowczyk

           


          W dniu 24 kwietnia 2012 roku we Wrocławiu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Rekreacyjnym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

          1.       Kozak Klaudia

          2.       Święcicka Karolina

          3.       Jarzmicka Kamila

          4.       Baran Jagoda

          zajęła II miejsce.

          Jest to ogromny sukces dla zespołu i motywacja do jeszcze większego zaangażowania i dalszej pracy w osiąganiu zamierzonych celów.

          Opiekunowie: Bożena i Katarzyna Herman.


           

           

          Miło nam poinformować, że nasz uczeń Dawid Krężel z klasy 2a zajął I miejsce w XVIII rejonowym przeglądzie kolęd "Wśród nocnej ciszy...", oraz zespół "Promyczek" otrzymał wyróżnienie.

          Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi pani Barbarze Genderce


          3 lutego 2012 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W wyniku przeprowadzonych gier drużyny  z naszej szkoły zajęły odpowiednio następujące miejsca 
          II – chłopcy i III- dziewczęta

          Reprezentacja szkoły podstawowej nr 3 w Ścinawie wystąpiła w składzie:

          Chłopcy – Piotr Jasiński, Karol Filipiak

          Dziewczęta – Barbara Cieślarczyk, Magdalena Rodek 

          Opiekun: Paweł Stanisławski 

           


          Dnia 6 lutego 2012 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego  w mini piłkę ręczną. Szkołę Podstawową Nr 3 w Ścinawie reprezentowała 12 – osobowa drużyna w składzie: Sowiecki Marcin, Filipiak Karol, Baczun Paweł, Kwaczenko Dominik, Piotrowski Patryk, Opalski Gracjan, Jasiński Piotr, Rojek Mikołaj, Malisz Jakub, Góra Mateusz, Skoczeń Oskar, Łyczek Sebastian.  

          Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

          Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

          Opiekun: Paweł Stanisławski


           

           

          W ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie pozyskała nowoczesną pracownię przyrodniczą wyposażoną w 6 stanowisk komputerowych, tablicę multimedialną z projektorem, wizualizer, piloty do testowania wiedzy, interfejsy i zestawy do prowadzenia doświadczeń określonych podstawą programową.

           Oficjalne otwarcie odbyło się 4 marca 2011r. Przecięcia wstęgi dokonali Dyrektor SP3 pani Dorota Wozowczyk i Burmistrz Miasta Ścinawa pan Andrzej Holdenmajer.

          W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy i nauczyciele przyrody, biologii i matematyki  wszystkich szkół naszej gminy.

          Po krótkich przemówieniach i podziękowaniach odbyła się prezentacja nowoczesnego sprzętu. Zaproszeni goście wypróbowali działanie tablicy multimedialnej składając swoje podpisy na pamiątkowej karcie. Uczniowie pod opieką nauczycielki przyrody pani Anny Porębskiej przeprowadzili ciekawe pokazy chemiczne i fizyczne, które wszystkim się podobały. Za pomocą interfejsów wykonali pomiary przewodności wody określając zawartość elektrolitów . Dzięki nowoczesnym mikroskopom wyposażonym w kamerę cyfrową obrazy przygotowanych  preparatów mogli zobaczyć wszyscy na ekranie tablicy multimedialnej. Taki sprzęt nie tylko motywuje uczniów do zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań matematyczno - przyrodniczych, ale również ułatwia pracę nauczyciela.

          Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaprosiła wszystkich nauczycieli do korzystania z tej nowoczesnej pracowni.

           

           


          JARMARK BOŻONARODZENIOWY

           

            „Kiedy ktoś spełnia jakiś dobry uczynek, którego nie musiał robić,  Bóg spogląda w dół , uśmiecha się i mówi – dla tej jednej chwili warto było stworzyć świat”.

                                                                                                                                                                              (Talmud)

          Jarmark Bożonarodzeniowy w Ścinawie. Mnóstwo ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów i rodziców, smakołyki w postaci ciast, pierniczków, ciasteczek, dźwięki kolęd, wspaniałe jasełka, Anioły składające życzenia, dzielące się opłatkiem i zapraszające
          do wspólnego kolędowania, a do tego tłumy odwiedzających – to wszystko działo się
          w niedzielę, 18 grudnia, podczas III już Jarmarku Bożonarodzeniowego, który tego roku odbywał się we wspaniałych, nastrojowych wnętrzach Centrum Turystyki i Kultury
          w Ścinawie. Nikomu nie przeszkodziły warunki atmosferyczne w dotarciu do Centrum, które po raz pierwszy – a mamy nadzieję, że nie ostatni – gościły nasz Jarmark Bożonarodzeniowy. Słowami oddać trudno smaki, zapachy, kształty i kolory tego, co można było zobaczyć, kupić
           i spróbować na stoiskach jarmarku.

           Wrażeń  artystycznych dostarczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice biorący udział w I edycji konkursu kolęd pod  hasłem:

           „Niechaj wszędzie głośno będzie - Ścinawianie kolędują. Anieli Grają!''.

          Każdy mógł zaśpiewać, zagrać, zanucić swoje ulubione kolędy- solo, w duecie, tercecie
           i z całą rodziną, klasą. Widzowie usłyszeli urzekające i wzruszające kolędy w wykonaniu uczniów. Zwycięzców wybierało  jury w składzie: Pani Urszula Sieńska, Pani Gabriela Koleśniak –Gitler i Pan Zbigniew Żelazko.

          Laureatami konkursu  muzycznego  zostali:

          • kategoria   solo: Dawid Krężel, Daria Rott, Julia Marynowicz,
          • kategoria  zespół: Daria Rott i Klaudia Borowska, Hanna Szumna+aniołki,

                      Julia Rzeszowska i  Ola Podbucka,

          • kategoria  klasa: Klasa I b Pani Barbary Genderki, Klasa III b Pani Teresy  

                      Brzezińskiej, Klasa III a Pani Grażyny Stachów.

          Uczestnicy wykazali się świetną znajomością tekstu wykonywanych utworów oraz pięknymi głosami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Ponadto otrzymali dyplomy
          i nagrody rzeczowe w postaci słodyczy, gier i zabawek.

           Pięknie  zaprezentowały się również zespoły:

          -  Zespół  instrumentalny „Campanello” Pani Jowity Szubskiej,                                              
            -Chór „7 Niebo” Siostry Cecylii,

           - Zespół „Promyczek” Pani Barbary Genderki,

           - Teatr ”Zaczarowana Kurtyna” Pani Teresy Kogut.

           

          Podczas Jarmarku nie zabrakło również Jasełek. Jasełka  wszystkich urzekły. Można chyba pokusić się o stwierdzenie, że to była istna mega – produkcja. Barwne postacie, kolorowe przepiękne stroje, prosta scenografia, niesamowite i ogromne zaangażowanie aktorów oraz przepiękne kolędy i pastorałki wykonywane przez naszych uczniów. Na widowni widać było wzruszenie i łzy babć i mam.

           „ Niech nie traci we mnie  wiary, ani duży ani mały!”- Tego dnia jarmarkiem zawładnął św. Mikołaj, który  urzędował  w Altanie  Św. Mikołaja, przyjmował listy, częstował słodyczami i pozował  do fotografii. A w tle  wystrojona choinka  i dźwięki  kolęd. Dzięki przemiłemu  fotografowi te wspaniałe chwile, nasze uśmiechy zostały uwiecznione.

          Dzięki Wam kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele zebraliśmy kwotę: 8 071,20 zł

           

           

          Kochani Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Szkoły!

           

          Powiedzmy sobie nawzajem po jarmarku:  „Dziękuję!”. Wszyscy wspólnie na te
          podziękowania zasłużyliśmy.

          Dziękujemy Nauczycielom, którzy  wspólnie z nami realizują nasze projekty i poświęcają swój czas.

          Dziękujemy Uczniom za wykonanie unikatowych ozdób bożonarodzeniowych: stroików, choinek, szopek, bombek i wszelkich towarów na jarmarkowe stragany.

          Rodzicom dziękujemy za wykwintne wypieki świąteczne do naszej kawiarenki,

          Paniom, które sprzedały 100 blach ciast. To wielka sztuka oraz wysiłek bo 7-godzinny dyżur (do utraty sił!), Paniom zaangażowanym w sprzątanie po Jarmarku.

          Klasie IV b za prowadzenie jarmarkuOli, Ali, Wiktorowi i Zachariaszowi. Tutaj specjalne podziękowanie Pani Dorocie Łomnickiej za koordynację Jarmarku i czuwanie nad jego przebiegiem.

          Pani Małgorzacie Mendruń za wspaniałe prowadzenie licytacji.

          Panu Kazimierzowi Makuchowskiemu za pomoc w nagłośnieniu

          Dyrektorowi Szkoły, Pani Dorocie Wozowczyk za wspaniałą współpracę, pomoc i zaufanie.

          Szczególne podziękowania składamy Państwu Joannie i Andrzejowi Holdenmajer 
          za wsparcie, pomoc i niezastąpioną obecność.

          Pani Kamili Grabce-Levin Dyrektorowi Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie
          za wynajęcie Sali, ciepłe przyjęcie i pomoc przy organizacji Jarmarku.

          Wszystkim Rodzicom z Rady Rodziców  zaangażowanym w organizację Jarmarku.
          Dziękujemy także tym, którzy nie zostali wymienieni.
          Chylimy czoło przed Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami oraz Radą Rodziców czyli Ligą Mistrzów SP3 w Ścinawie.

           

          Organizatorzy dziękują wszystkim gościom-mieszkańcom naszego miasta za przybycie
          i udział w tym ważnym dla Szkoły wydarzeniu, dziękujemy  również wszystkim za pomoc
          i wsparcie w organizacji Jarmarku. 
           

          Bez Państwa pomocy jarmark nie miał by swojej świetności.

           

           

                                                                              Z serdecznymi  podziękowaniami oraz

                                                                         z najserdeczniejszymi życzeniami Noworocznymi

           

                                                                                   Komitet organizacyjny Jarmarku

          Jolanta Adamska

          Renata Kudzia

          Dominika Chomont-Parzyńska

          Katarzyna Podemska

          Krzysztof Kotowski

           

            Sponsorzy Jarmarku  Bożonarodzeniowego 2011 r.

           

          1.  Andrzej i Joanna  Holdenmajer- nagrody
          2. Michał  Gitler „Foto.gabi.pl”- usługi fotograficzne
          3. „DAR” Agencja Reklamowa Lubin - plakaty
          4. Elwira Puchacz- nagrody
          5. Nadleśnictwo Lubin- choinki
          6. Małgorzata i Krzysztof Kotowscy - kiosk ”MACIEK” - nagrody, obsługa techniczna
          7. Dominika  Chomont – Parzyńska- nagrody , baner, obsługa techniczna
          8. Firma Arka „WRZOS” - zakupili nagrody,  środki czystości
          9. Alicja i Jacenty Chomont  - nagrody, stoły jarmarkowe
          10. Urszula Sieńska – przeprowadzenie konkursu na ozdobę bożonarodzeniową
          11. Fabryka  Bombek” ZŁOTORYJA”
          12. Anna  Szurgot – Rojek- słodycze
          13. Katarzyna  Podemska – nagrody, obsługa techniczna
          14. Renata   Kudzia- nagrody, baner, art. spożywcze, ogólna obsługa techniczna
          15. Jolanta Adamska- nagrody, obsługa  techniczna
          16. Zakład Ślusarski Pietruszewski P.W.„KRISTO”- wsparcie finansowe
          17. Irena  Fridrich- przedmioty do licytacji
          18. Ścinawska  Spółdzielnia  Mieszkaniowa - wsparcie finansowe
          19. Wojciech  Brzeziński - Mikołaj
          20. F.H.U. „MADREW” Krzysztof Światek, Arkadiusz Armusiewicz – transport, nagrody
          21. Kwiaciarnia” BASIA”- Barbara Matijczak - nagrody
          22. Bronisław Orłowski „Sieć barów”- wsparcie finansowe
          23. Ochotnicza Straż Pożarna w  Ścinawie- reklama jarmarku /paliwo zakupiły:  Dominika  

                      Chomont, Renata Kudzia/

          1. Dorota Stęplewska – nagrody
          2. Agnieszka Sośnicka- nagrody
          3. Małgorzata Chirowska- przedmioty do licytacji
          4. CTiK w Ścinawie – sala i media
          5. Kamila  i Jarosław Levin Grabka -nagrody
          6. Ryszard Zabłocki – przedmioty do licytacji
          7. Przedsiębiorstwo „KRISTO” Krzysztof Piasecki- wsparcie finansowe
          8. Barbara Danek - stroje dla dzieci, nagrody
          9. Jan Meszko  artysta – przedmioty do licytacji
          10. Barbara Rylokowska” Gabinet Weterynaryjny Ścinawa– wsparcie finansowe
          11. Jadwiga Marchewka – wsparcie finansowe
          12. Joanna  i Piotr Studzińscy- nagrody
          13. Radio Plus Legnica

           

           


           

                                                                         

              

           

          Dnia 30 listopada ma wrocławskiej politechnice odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

          W projekcie wzięło udział 250 szkół Dolnego Śląska, w tym obie ścinawskie placówki: Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum Publiczne.

          Projekt, którego efektem miało być wdrożenie technologii komputerowej w placówkach oświatowych składał się z trzech komponentów:

          - pracownia przyrodnicza

          - dolnośląska e-szkoła

          - komponent sportowy.

          Ścinawska Trójka  to jedna z 19 szkół Dolnego Śląska, która uczestniczyła jednocześnie w dwóch pierwszych komponentach i dzięki temu korzyści dla uczniów
           i nauczycieli były podwójne. Aby wspierać indywidualne potrzeby uczniów przez ponad rok nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i zajęć komputerowych prowadzili w szkole: zajęcia kół zainteresowań, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
          z matematyki, a  indywidualną opiekę psychologiczno-pedagogiczną nad uczniami prowadził szkolny tutor. Pod fachowym okiem pani wicedyrektor Jolanty Szulc powstał również miniportal szkoły.

          Dodatkowe formy wsparcia to: wycieczki dydaktyczne, zajęcia edukacyjne
          w Multicentrum w Jaworze oraz koło międzyszkolne na platformie edukacyjnej.

          Wzbogaciła się również baza Szkoły  Podstawowej nr 3 – powstała nowoczesna pracownia przyrodnicza wyposażona w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne  umożliwiające nauczanie metodami doświadczalnymi. Realizacja projektu w szkole została bardzo wysoko oceniona przez uczniów.

          Zajęcia zostały zrealizowane, ale to jeszcze nie koniec działań projektowych.
          W ramach e-szkoły placówki otrzymają teraz bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej oraz mobilne pracownie komputerowe do pracy z uczniami na tej  platformie. 

          Szkolny koordynator projektu

          Dorota Wozowczyk


           

          Śniadanie to podstawa, a zjedzenie śniadania w dobrym towarzystwie to przyjemność. Wspólne przygotowanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia było dla nas dobrą zabawą
          i najlepszą nauką. Podczas pracy współdziałaliśmy ze sobą, dzieliliśmy się obowiązkami, ale przede wszystkim utrwalaliśmy zasady zdrowego żywienia. Dzień 8 listopada zostanie
          w naszej pamięci. Następnym razem zrobimy zdrowe sałatki! – klasa 1a

          Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?v=9g3Xxz1_UqA&feature=youtu.be


          26 września 2011 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

          Uroczystość rozpoczął apel klas I-VI, pod przewodnictwem Mikołaja Rojka, przewodniczącego szkoły. Wprowadzono poczet sztandarowy, odśpiewano wzorowo hymn szkoły, przypomniano ważniejsze informacje z życia i kariery sportowej Bronisława Malinowskiego. Nie obyło się bez twórczości dziecięcej – mamy w dorobku szkoły kilka tomików wierszy o Patronie. W tej prezentacji wystąpili uczniowie: Mikołaj Kraśniański, Aleksandra Łowicka i Marlena Szymańska.

          Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Wozowczyk, wskazując główny cel apelu, podkreślając rangę „posiadania” Patrona Szkoły, okazji do szczęścia, dumy i honoru. Nagrodziła klasę IVa za ciekawy Kącik o Patronie w klasie.

          Uroczystość Dnia Patrona Szkoły, zbiegła się dodatkowo z 30 rocznicą śmierci Bronisława Malinowskiego. Corocznie bierzemy udział w zawodach sportowych w Grudziądzu. W tym momencie wystąpił Marcin Sowiecki z VI a przedstawiając sprawozdanie z XXX Memoriału Bronisława Malinowskiego, wyróżnił on w swojej wypowiedzi drużynę uczniów naszej szkoły, która w dniu 16.09.2011 r. uczestniczyła w XXX Międzynarodowych Biegach im. B.Malinowskiego.

          W dalszej części apelu, przewodniczący szkoły, Pani Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców, poczet sztandarowy oraz delegacje z klas, udali się na uroczyste otwarcie miejsca sztandarowego w szkole. W miejscu tym stworzyliśmy Izbę Pamięci Bronka. Było uroczyście, było przecięcie wstęgi biało – czerwonej…

          Następnie,  uczestniczyliśmy w zawodach sportowych. Klasy młodsze bawiły się w gry zręcznościowe, natomiast starsze dzieci zagrały w dwa ognie usportowione, pikę nożną i koszykówkę. Pogoda nam sprzyjała, mecze odbywały się w miłej i sportowej atmosferze.

          Mamy tylko nadzieję, że kącik ze sztandarem przypominający nam o patronie, będzie z dnia na dzień coraz piękniejszy.

          Myślę, że i o apelach nie zapomnimy. Jest to świetna okazja do spotkań całej społeczności szkolnej… do porozmawiania o sprawach całej szkoły.


           


              W Szkole Podstawowej nr 3 utworzona została nowoczesna pracownia przyrodnicza, która umożliwi prowadzenie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych metodami doświadczalnymi.
          Pracownia wyposażona jest w sprzęt multimedialny: 6 nowoczesnych komputerów uczniowskich – po jednym dla każdej grupy, 1 stanowisko komputerowe dla  nauczyciela, tablica interaktywna z podstawą jezdną i pełnym oprogramowaniem, wizualizer umożliwiający prezentację materiałów dydaktycznych na projektorze.
          Dodatkowo zapewniono nauczycielowi prowadzącemu zajęcia szybki i nowoczesny sposób sprawdzenia umiejętności uczniów z wykorzystaniem SYSTEMU  TESTICO.
          W wyposażeniu pracowni znalazły się również akcesoria w postaci zestawów  do nauki przedmiotów przyrodniczo-matematycznych. Taki sprzęt sprawi, że lekcje w szkole będą odbywać się na najwyższym europejskim poziomie.
          Inwestycja możliwa była dzięki udziałowi w projekcie „Pracownia Przyrodnicza w Każdej Gminie” współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koszt dostarczonego sprzętu i pomocy  dydaktycznych  wyniósł 237 000zł.
          Również w ramach projektu prowadzone są w bieżącym roku szkolnym zajęcia pozalekcyjne: koła przyrodnicze, matematyczne, informatyczne dla uzdolnionych osób oraz zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Dzieci wyjeżdżają na wycieczki dydaktyczne w rejon Dolnego Śląska oraz na zajęcia do Multicentrum do Jawora.
          Umowę na udział w projekcie podpisał jeszcze dwa lata temu Pan Burmistrz Andrzej Holdenmajer, deklarując jednocześnie zapewnienie środków gminnych. Wkładem własnym gminy było przygotowanie sali pod tę nowoczesną pracownię. W tym celu odbył się remont sali, zakupiono meble zapewniające pracę uczniów w 5-cioosobowych zespołach, do każdego stanowiska doprowadzono zasilanie elektryczne, bezprzewodowe łącze internetowe oraz  odpowiednie oświetlenie. Koszt przygotowania pracowni to 25 000zł.
          Uroczyste otwarcie pracowni wraz z pokazem zajęć przyrodniczych odbędzie się na początku lutego.

          Dyrektor Szkoły
          Dorota Wozowczyk



                  Już wkrótce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie będą zajmować się trzema żywiołami: wodą, ziemią i powietrzem w ramach Projektu EKOLOGIA. Jest to innowacyjny, interdyscyplinarny program nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych metodą projektu współfinansowany przez Unię Europejską. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim i Partnerem zagranicznym. Honorowy patronat objęło Kuratorium Wrocławskie. Szkoła zakwalifikowała się do projektu i w jego ramach  będzie realizować zajęcia dodatkowe. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem nauczycieli pracować będą w dwóch grupach około 20-osobowych. Szkoła otrzyma zestawy badawczo-diagnostyczne oraz bieżące doposażenie w odczynniki i pomoce naukowe. Projekt będzie realizowany w latach 2011-2013. Uczniowie uczestniczyć będą w bardzo ciekawych zajęciach pozalekcyjnych obejmujących wycieczkę nad staw, jezioro, rzekę, lekcjach badań laboratoryjnych. Wyniki swoich badań po ich opracowaniu zaprezentują na Sejmikach ekologicznych. Wezmą udział w obozach wymiany doświadczeń, wycieczce naukowej zorganizowanej przez  Uniwersytet Wrocławski i konkursach na najlepszy projekt zespołu.
                    Program „Trzy Żywioły” zmienia model kształcenia: uczeń przejmuje odpowiedzialność za swoją wiedzę i umiejętności, przechodzi od działania do wiedzy. Zdobywanie wiedzy poprzez „wiedzieć jak” oraz „ wiedzieć dlaczego” generuje aktywność, samodzielność i odpowiedzialność ucznia za własny rozwój. Ponadto ma rozbudzać i wspierać zainteresowania matematyczno - przyrodnicze, twórczo integrować wiedzę z różnych dziedzin, kształtować otwartość na poznanie świata poprzez samodzielne działanie i uczyć postaw, i zachowań proekologicznych.

          Remigiusz Reszka            


          W dniu 20 października 2011r. uczniowie kl. IV-VI SP-3 w Ścinawie rozpoczęli zajęcia w ramach dwuletniego projektu „EKOLOGIA”, który obejmuje 3 żywioły: powietrze, wodę oraz ziemię. Spotkania pozalekcyjne uczniów i nauczycieli mają charakter interdyscyplinarny, odbywają się w czwartki, piątki, a także w niektóre soboty. Zajęcia terenowe prowadzone są metodami warsztatowo-ćwiczeniowymi z podziałem na grupy, co pozwala zaktywizować wszystkich uczestników do prowadzenie obserwacji i prostych badań.

          Bazujemy na „doświadczaniu” przyrody i nawiązaniu z nią fizycznego oraz duchowego kontaktu.

          Realizatorzy projektu „EKOLOGIA”:

          Marzena Majewska

          Anna Porębska

          Remigiusz Reszka


                                                                                             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ścinawie
      • Sekretariat ZSP - ul Królowej Jadwigi 9 tel. 76 841-26-46 ul. Lipowa 1 tel. 76 841- 26 -50 Wicedyrektor SP3 - tel. 76 759 10 83 Główna Księgowa ZSP - tel. 76 759 10 54 księgowa - tel. 76 759 10 62 księgowość/ płace - tel. 76 759 10 77 Kierownik administracyjno - gospodarczy 76 759 10 64 Starszy referent gospodarczy - tel. 76 759 10 58 pedagog - tel. 76 841 26 25 psycholog - tel 76 753 87 54 świetlica - tel 76 759 10 57 intendent - tel. 76 759 10 62 sala gimnastyczna - tel. 76 753 87 43 kotłownia -tel. 76 753 87 44
      • ul. Królowej Jadwigi 9 59-330 Ścinawa Poland
      • Bank Spółdzielczy Wschowa oddział Ścinawa 92  8669  0001  2035  0351  9332  0001
      • Jolanta Szulc dyrektor ZSP - j.szulc@zposcinawa.pl Ewa Krajka pedagog - e.krajka@zposcinawa.pl Anna Janik-Wawrzynowicz pedagog - a.janik@zposcinawa.pl Anna Kraśniańska logopeda - a.krasnianska@zposcinawa.pl Aleksander Płotnicki psycholog - a.plotnicki@zposcinawa.pl Krystyna Terech kierownik administracyjno-gospodarczy - k.terech@zposcinawa.pl Jacek Kuczyński starszy referent ds. gospodarczych - j.kuczynski@zposcinawa.pl
      • Jolanta Szulc dyrektor ZSP - j.szulc@zposcinawa.pl
    • Logowanie