• Sprawozdanie

JUBILEUSZ 30-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W ŚCINAWIE

"Mądrość, rozwaga, sprawiedliwość
          to jest to, co zostaje, kiedy
          zapomniało się już wszystko,
          czego nas nauczono".
          PLATON

23 października 2015 roku SP-3 w Ścinawie świętowała 30-lecie istnienia.

Jubileusz rozpoczął się o godz. 8.00 Mszą Świętą z udziałem gości, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie kl.4 i 5 pod kierunkiem p. Wojciecha Gawlika.  Następnie wszyscy uczestnicy wraz z pocztem sztandarowym rozpoczęli uroczysty przemarsz do budynku szkoły.

MOC ATRAKCJI CZEKAJĄCYCH NA UCZESTNIKÓW
          Na zaproszonych gości, absolwentów, rodziców czekało wiele niespodzianek. Można było obejrzeć bogato udokumentowaną wystawę osiągnięć i sukcesów SP-3, nie zabrakło też Sali Wspomnień. Niezwykle ciekawie prezentowała się Galeria Sztuki, w której znalazły się prace naszej absolwentki p. Ilony Rorzkowskiej, obrazy wyjątkowej Rodziny Stembalskich, a także rysunki utalentowanej uczennicy Justyny Studzińskiej.

GRONO NASZYCH GOŚCI
          Uroczystości jubileuszowe zaszczyciło swoją obecnością wielu szacownych gości. Wśród obecnych zaleźli się: Burmistrz Ścinawy  -p. Krystian Kosztyła, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury,Sportu i Turystyki - p. Grażyna Matkowska-Rudomino, Ks. Prałat Bogdan Kaczorowski, Ks. Damian Skrzypek, członkowie Rady Miasta i Gminy Ścinawa, dyrektorzy szkół, przedszkoli, instytucji i przedstawiciele związków zawodowych oświaty, doradca Starosty Lubińskiego - p. Ireneusz Pasis, Kierownik Biura Zarządu p. Ewa Legienc, Prezydent Grudziądza  -p. Robert Malinowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć byłych Dyrektorów naszej szkoły: p. Krystyny Golczyńskiej - PIERWSZEGO DYREKTORA, p. Elżbiety Abramowicz i p. Doroty Wozowczyk.

CZĘŚĆ OFICJALNA OBCHODÓW 30-LECIA
          Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jolanta Szulc, a jubileuszowy apel prowadzili nasi absolwenci: Daria Świercz i Oskar Sadza oraz tegoroczni szóstoklasiści: Milena Skoczyńska i Oskar Szelast. W swoim wystąpieniu p. Dyrektor zaprezentowała najważniejsze momenty z historii szkoły oraz ukazała różnorodne działania w sferze wszechstronnej edukacji dzieci. Zaakcentowała przywiązanie naszej placówki do tradycji, a także przedstawiła jej rozwój, dorobek i sukcesy.

Kolejnym ważnym i miłym akcentem jubileuszu była prezentacja dotychczasowych Dyrektorów Szkoły. Doniosłym momentem stało się wystąpienie p. Krystyny Golczyńskiej, którą w 1984r. powołano na stanowisko Dyrektora SP-3 w Ścinawie i powierzono trud budowy oraz organizacji tej placówki.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano wspomnień Prezydenta Grudziądza p. Roberta Malinowskiego - brata  Patrona naszej szkoły - Bronisława Malinowskiego.

Prezes Stowarzyszenia "Równe Szanse"- p. Remigiusz Reszka przedstawił 15-letni związek tej organizacji wspierającej także dzieci niepełnosprawne, z historią "TRÓJKI".

Podczas części oficjalnej zaprezentowany został dokument obrazujący historię SP-3 na przestrzeni minionych 30 lat.
          W tym miejscu warto wspomnieć spontaniczne reakcje zebranych na wzruszające słowa o tworzeniu wspólnej przyszłości i zachowaniu pamięci o pięknej przeszłości placówki.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA
           Zaproszeni goście mogli przekonać się nie tylko o uzdolnieniach wokalno-tanecznych naszych uczniów i absolwentów z zespołów: "Promyczek" pod opieką p. Barbary Genderki oraz "DUMLE" pod kierownictwem p. Bożeny Herman i p. Katarzyny Rychlik, ale także wysłuchać koncertu zespołu  "Campanello"z prowadzącą p. Jowitą Szubską.  Zdolności recytatorskie zaprezentowali nam uczniowie klasy III b pod opieką p. Ewy Krygiel.

WSPOMNIEŃ CZAR
           "Tylko fotografie nie liczą się z czasem..." Leopold Staff
          Przedłużeniem wyjątkowej, sentymentalnej atmosfery były spotkania uczestników jubileuszu podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.  Stanowiły one okazję do wspomnień, wymiany refleksji, przeglądania dawnych kronik i fotografii.

Jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie był wydarzeniem, o którym chętnie wypowiadały się media lokalne.
              PAMIĘTAJMY, ŻE CZAS OMIJA TYLKO TE MIEJSCA, KTÓRE WSPOMINAMY!

• sp3@scinawa.pl
      • ul. Królowej Jadwigi 9 59-330 Ścinawa
      • Bank Spółdzielczy Wschowa oddział Ścinawa 92  8669  0001  2035  0351  9332  0001
      • Jolanta Szulc dyrektor ZPO - j.szulc@zposcinawa.pl Ewa Krajka pedagog - e.krajka@zposcinawa.pl Anna Janik-Wawrzynowicz pedagog - a.janik@zposcinawa.pl Anna Kraśniańska logopeda - a.krasnianska@zposcinawa.pl Aleksander Płotnicki psycholog - a.plotnicki@zposcinawa.pl Henryka Podbucka kadrowa - h.podbucka@zposcinawa.pl Jacek Kuczyński kierownik administracyjno-gospodarczy - j.kuczynski@zposcinawa.pl Krystyna Terech referent ds. gospodarczych - k.terech@zposcinawa.pl Jadwiga Starostka intendent - j.starostka@zposcinawa.pl