Nawigacja

 • E-dzienniczek w SP 3

  Drodzy rodzice i uczniowie!

  Miło nam poinformować, że nowy rok szkolny 2017/2018, prócz zmian związanych z reformą oświaty,
  w naszej szkole przyniósł ze sobą również „powiew nowoczesności”, którym jest wprowadzenie dziennika elektronicznego. W bieżącym roku szkolnym jest on prowadzony w klasach IV – VI,
  a w następnych latach będzie we wszystkich klasach.

  Również rodzice i uczniowie będą mogli korzystać z dostępu do informacji z dziennika elektronicznego. Bezpłatny dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu przez wychowawców podanych adresów do systemu, wtedy każdy z Państwa będzie mógł wygenerować sobie powiązane z własnym e-mailem hasło do logowania. Szczegółowe informacje można zasięgnąć u wychowawców klas.

  ZALOGUJ SIE

 • Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie.

  15 września 2017r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka, których organizatorem był Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu, we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru.

       W drugiej części obchodów Dnia Sybiraka ogłoszone zostały wyniki finału wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1945” pod tytułem „To oni nosili Polskę w sercu”.

       Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii praca literacka zajął uczeń piątej  klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie – Piotr  Musielak.  W klasie czwartej napisał „Monografię Pana Józefa Budrewicza Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie”. Praca Piotra powstała w oparciu o wspomnienia i materiały przekazane przez Pana Budrewicza i wysoko oceniona przez komisję konkursową pod względem następujących kryteriów: zgodność z tematem, samodzielność, twórczość, oryginalność, zgodność historyczna, poprawności i staranność językowa, bogactwo języka, dodatkowa ilustracja tekstu. Opieką literacką objęła ucznia Pani Iwona Ratajczak.

       Piotr otrzymał cenne nagrody rzeczowe i książkowe, pamiątkowy dyplom. Dodatkowo Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak dla laureatów konkursu i ich opiekunów ufundował edukacyjny wyjazd na Litwę.

       Serdecznie gratulujemy Piotrowi zwycięstwa  i życzymy niezapomnianych wrażeń z wyjazdu na Litwę oraz powodzenia  w kolejnych  równie prestiżowych konkursach. Warto bowiem nadmienić, że piątoklasista jest   laureatem kilku innych ogólnopolskich konkursów.

  O sukcesie naszego ucznia można tez przeczytać na stronie kuratorium:

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/wyniki-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956-w-roku-szkolnym-201617/

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/obchody-dnia-sybiraka-i-wreczenie-nagrod-laureatom-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956/

  Zdjęcia w galerii Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie..

 • DZIEŃ SYBIRAKA

  "Odeszli zabrani przemocą,

  z uścisków domowych pieleszy.

  We łzach powiezieni gdzieś nocą,

  stłoczeni w ciemności wagonów

  jak sople zawisłe w powietrzu”.

  /Ks.Ł.Krzanowski/

       17 września obchodzimy Dzień Sybiraka. To szczególna data, która przypada w rocznicę napaści ZSRR na Polskę  w 1939 roku. Najważniejsze w tym dniu jest przypomnienie tragicznych losów zesłańców, spisywanie ich relacji, przekazywanie dalej, aby w świadomości kolejnych pokoleń Polaków przetrwała pamięć ich tułaczego losu. Wspomnienie dramatycznych życiowych doświadczeń i czynów Sybiraków, wciąż jest drogowskazem dla najmłodszego pokolenia Polaków.

       Uczniowie naszej szkoły, wraz z Panią Jolantą Szulc - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, z dumą uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Ścinawie.  Na ręce Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie-Pana Józefa Budrewicza-złożyli wyrazy głębokiego szacunku oraz wdzięczności dla wszystkich Członków Koła za przekazywanie prawdy o tragicznym losie polskich zesłańców oraz serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i działalności związkowej. Uczestnicząc we Mszy św. i w modlitwie pod pomnikiem „Zesłańcom Sybiru” na cmentarzu,  oddali natomiast cześć tym rodakom, którzy pozostali na „nieludzkiej ziemi” na zawsze, stając się milczącymi świadkami historii naszej Ojczyzny.     

 • „ Na skrzydłach przyjaźni”… po cenne nagrody

  Miło nam poinformować, że 31 sierpnia 2017r. rozstrzygnięty został konkurs literacki „Na skrzydłach przyjaźni” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017 pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do końca czerwca organizatorzy konkursu plastycznego i literackiego otrzymali kilka tysięcy prac uczniów ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów.

       Miło nam poinformować, wśród osób wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali: Aleksandra Tylman, Martyna Sajak, Julia Dymkowska, Hanna Szumna z klasy 6c, Dominika Twarda z klasy 6a oraz Filip Dziuba i Marzena Grabiec z klasy 7b.

       Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym! Opiekunem laureatów  była Pani  Iwona Ratajczak, a koordynatorem kampanii w naszej szkole – Pani Agnieszka  Musielak.

  Galeria „ Na skrzydłach przyjaźni”… po cenne nagrody.

 • Rozpoczynamy rok szkolny…

  4 września 2017 r., po raz pierwszy usłyszeliśmy szkolny dzwonek. Dopisali uczniowie, którzy w komplecie stawili się po wakacjach na apelu, aby przywitać koleżanki, kolegów i swoich nauczycieli, nie zawiodła nas również pogoda. Pani Dyrektor Jolanta Szulc uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018.

  Szczególnie gorąco przywitała pierwszoklasistów, którzy właśnie tego dnia, za sprawą pasowania na ucznia, mieli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie. Zanim jednak to nastąpiło, najmłodsi uczniowie musieli wykazać się pewną wiedzą. W imieniu Pierwszaków na środek wystąpiły dwie uczennice kl. 1b Karolina Miąsik i Zuzanna Pępkowska, aby odpowiedzieć na pytania zadawane przez starszą koleżankę. Następnie 68 uczniów z klasy 1a, 1b i 1c podniosło prawe ręce do góry i złożyło uroczyste ślubowanie. Po złożeniu przysięgi, wychowawcy klas pierwszych przeprowadzili uczniów przez bramę, prowadzącą symbolicznie w poczet uczniów naszej szkoły. Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie klas pierwszych, z rąk Burmistrza Ścinawy Pana Krystiana Kosztyły otrzymali upominki w postaci edukacyjnych puzzli obrazujących Powiat Lubiński, z zaznaczonymi na planszy ciekawymi miejscami i wybranymi zabytkami regionu, a w klasach od swoich wychowawców -  pamiątkowe dyplomy.

  Po apelu prowadzonym przez przedstawicieli klasy 6c, wszyscy uczniowie udali się na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

  Zdjęcia w galerii Rozpoczynamy rok szkolny….

 • Stołówka szkolna czynna od 07.09. 2017 CENA OBIADÓW w zakładce „Stołówka szkolna”

  Zapisy uczniów na posiłki w Stołówce Szkolnej od 04.09.2017 do 06.09.2017 w Sali 20 A. w godzinach     7.30  -13.00 Rodzice proszeni są o zapisanie ucznia na posiłki szkolne na druku zgłoszenia i  wniesienie opłaty na konto ( pobierane za miesiąc z góry) w wyznaczonym terminie. Druk zgłoszenia dostępny , przy Stołówce w Sali 20A i na stronie internetowej Szkoły.

 • ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 W OŚMIOLETNIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  W okresie wakacyjnym część dzieci wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

  • Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

  • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

  • Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

  • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

  • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !

  • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

  • Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!

  • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

  • Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!

  • Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

  • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!

  • Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

  • Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

  Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi, do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.
   

 • Zabierz książkę na wakacje, czyli zawsze jest pora… na czytanie.

  W tym roku szczególnie wiele uwagi poświęciliśmy upowszechnianiu czytelnictwa  wśród uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że możemy odnotować sukces-wzrost czytelnictwa! Z przyjemnością informujemy, że prawie wszyscy uczniowie korzystają z naszej szkolnej biblioteki . Uczniowie coraz chętniej czytają i wypożyczają dużo książek.

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje, na które wszyscy czekają z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że czas wolny od nauki, nie będzie czasem wolnym od przygody z książką. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Gorąco zachęcamy każdego ucznia do przeczytania chociaż jednej, dowolnie wybranej książki, podczas letniego wypoczynku. Życzymy miłej lektury  i fascynujących przygód wakacyjnych, także tych przeżywanych wspólnie z bohaterami literackimi. Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony internetowej i wspólnie spędzony rok. Serdecznie pozdrawiamy.  Wspaniałych, słonecznych, bezpiecznych  wakacji!

  Red.

 • 14 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Najwięcej głosów uzyskała uczennica klasy 4b Kinga Mielcarek. Zastępcą została Magdalena Kosztyła z klasy 5b. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Magdalena Żydowicz, a Zastępcą pan Paweł Stanisławski. W tym dniu pani Dyrektor Jolanta Szulc oraz pani Wicedyrektor Ewa Dawidowicz-Bąk uroczyście podziękowały tegorocznemu zarządowi: Alicji Szmigielskiej i Julii Romańskiej za pełne zaangażowania pełnienie funkcji Przewodniczącej i Zastępcy Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania otrzymał również poczet sztandarowy, w składzie: Filip Dziuba, Szymon Pawlikowski, Aleksandra Pawluk, Wiktoria Pędzikowska, Julia Zdobylak oraz Zofia Żogalska, za godne reprezentowanie szkoły podczas wszystkich uroczystości lokalnych. Dziękujemy za wspaniały rok pełen współpracy i zabawy, a nowemu Zarządowi życzymy samych sukcesów w przyszłym roku!  Zdjęcia w galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

 •   POWIATOWY  KONKURS PRZYRODNICZO - PLASTYCZNY „Bocian - niezwykły ptak i jego świat"

            Podczas " PIKNIKU POD BOCIANIM GNIAZDEM " w Niedźwiedzicach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu , na który wpłynęło 365 prac poświęconych znajomości bocianich zwyczajów. Na ekspozycję prac zaproszono laureatów i osoby wyróżnione wraz z opiekunami oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Legnicy. Wśród wielu nagrodzonych wyróżniono 2 uczennice naszej szkoły : WERONIKĘ PAWLIKOWSKĄ z kl. 6b i MARTYNĘ JAREMKO z kl. 6d.

                      GRATULUJĘ i ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW!

                                    Opiekun: Marzena Majewska

  Zdjęcia w galerii „Bocian - niezwykły ptak i jego świat".

 • WYNIKI X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH " ŚWIETLIK "

        Patronat nad konkursem objął Uniwersytet Jagielloński, który rozpowszechnia nauki przyrodnicze jako fascynujące źródło wiedzy o świecie, dostępne dla każdego.Do konkursu przystąpiło 55 naszych uczniów z klas I - VI po uprzednim wykonaniu doświadczeń. Taka nowatorska formuła konkursu, polegająca na eksperymentowaniu, pomogła zrozumieć zjawiska zachodzące w naturze i kreatywnie spędzić czas.

                   Z przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu " Świetlik ":

                                           1.Urszulę Kowalską z kl.1b / nagroda główna /

                                           2. Nikolę Kowacką z kl. 1b /  nagroda /

                                           2. Franciszka Stukusa z kl. 1a / nagroda /

                                           3. Marcela Turałę z kl. 1b /  wyróżnienie /

                                           4. Piotra Musielaka z kl. 4c / wyróżnienie /

                                           5. Aleksandrę Tylman z kl. 5c / wyróżnieni /

                                           6. Aleksandrę Sajak z kl. 6b / wyróżnienie /

                                           7. Wiktorię  Pędzikowską z kl. 6b / wyróżnienie /.

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

    Organizatorzy : Marzena Majewska i Ewa Krygiel

 • Relacja z nocy spedzonej w szkole w zakładce: "Strefa ucznia - ciekawe wypracowania - pacholęta"  https://sp3scinawa.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=1

  Zdjęcia w galerii "Kuchenne rewolucje" klasy 3d .

 • Wielkie wyprawy małych odkrywców z klasy III d (Dziewin, Warszawa)

  Błotniarka sta-wo-wa. HEJ! HO!

  W piękny słoneczny, czerwcowy poranek klasa III d z klasą III c  wyruszły do Dziewina na warsztaty dotyczące edukacji przyrodniczej. Uczniowie poznawali piękno przyrody ojczystej oraz uczyli się w jaki sposób należy o nią dbać.

  Podczas warsztatów uczniowie ułożyli ciekawe teksty – rymowanki na temat flory i fauny Krainy Łęgów Odrzańskich:

                                                  Błotniarka  sta-wo-wa. HEJ! HO!

                                                  Zatoczek  ro-go-wy. HEJ! HO!

                                                  Płoszczyca. HEJ! HO!

  Na zakończenie wszyscy z apetytem zajadali kiełbaski z ogniska.

  Zdjęcia w galerii Dziewin

     CUDOWNA  JEST  NASZA  STOLICA  WARSZAWA

          W dniu 6 czerwca 2017r. klasa III d wraz z wychowawczynią Panią Anną Sitarską oraz z opiekunami: Panią Lucynką Kozłowską z gimnazjum oraz rodzicami uczniów wyjechali na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. O godzinie 5.10 wyruszyliśmy do Wrocławia, a stamtąd już pociągiem o nazwie pendolino pomknęliśmy do naszej stolicy. Większość uczniów po raz pierwszy podróżowała pociągiem, dlatego  też ten środek lokomocji był wielką atrakcją. O godzinie 11.00 byliśmy już w Warszawie. Na dworcu centralnym czekała na nas przemiła Pani Ala przewodniczka oraz Pani Bożenka – ciocia Filipa, która jest warszawianką i z wielką przyjemnością towarzyszyła nam podczas zwiedzania.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Następnie metrem udaliśmy się na Nowy Świat, gdzie obejrzeliśmy pomnik Mikołaja Kopernika oraz poznaliśmy miejsca, w których po raz ostatni widziano naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Byliśmy również w Bazylice świętego Krzyża, gdzie znajduje się serce kompozytora. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Ogromne wrażenie zrobiła na nas zmiana warty. Chłopcy z naszej klasy stwierdzili, że chcą zostać żołnierzami i czuwać przy tym pięknym pomniku pamięci narodowej.

         Z Placu Józefa Piłsudskiego skierowaliśmy się ku Starówce Warszawskiej. Obejrzeliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca i słynną Syrenkę Warszawską, – odwieczny symbol naszej stolicy. Byliśmy zachwyceni urokiem i klimatem starówki. Tam czas się zatrzymał. Następnie obejrzeliśmy ciekawy film na temat historii Warszawy i byliśmy na tarasie widokowym, z którego podziwialiśmy Wisłę oraz najbliższe dzielnice stolicy.Wszyscy pełni wrażeń udaliśmy się na obiad do pełnej uroku restauracji na Podwalu.

         Niestety, wszystko, co piękne szybko się kończy. Czas w Warszawie upłynął z prędkością światła – musieliśmy wrócić na Dworzec Centralny i oczekiwać na pociąg pendolino. Podróż upłynęła w radosnej atmosferze. Bezpiecznie wróciliśmy do Ścinawy. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że wycieczka była wspaniała i jedyna w swoim rodzaju.

          Chcielibyśmy gorąco podziękować Panu Burmistrzowi Ścinawy oraz Państwu Monice i Dawidowi Danielewiczom za ogromną pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Dziękujemy Pani Alicji – przewodniczce, która w sposób niezwykle barwny przekazywała nam wiedzę o stolicy. Dziękujemy również Pani Bożence – cioci Filipa, która bezinteresownie poświęciła nam swój czas.

  Gorące podziękowania kierujemy również dla naszych nauczycieli i opiekunów, którzy sprawowali nad nami opiekę:

  Pani Annie Sitarskiej

  Pani Lucynie Kozławskiej

  Pani Izabeli Książek

  Pani Gabrieli Klimas

  Pani Agnieszce Kogut

  Panu Andrzejowi Zdobylak

  Panu Marcinowi Nowickiemu

  TO  BYŁA  PIĘKNA  WYPRAWA – CUDOWNA  JEST  NASZA  STOLICA  WARSZAWA.

  NA  PEWNO  TAM  JESZCZE  WRÓCIMY  I  POZOSTAŁE  ZAKĄTKI  ZWIEDZIMY.

  Zdjęcia w galerii Warszawa.

 • „Książki poznane w dzieciństwie zastają z nami na całe życie”

  /Z.Orlińska/

  8 czerwca 2017r. uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w ciekawym wydarzeniu-spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży-Panią Zuzanną Orlińską. Spotkanie zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie, która kolejny już raz, jako współorganizator, przystąpiła do projektu „A to historia. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”, którego główną ideą jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek wśród młodych czytelników.

  Pisarka w ciekawy sposób zaprezentowała swój dorobek literacki, zachęcając do przeczytania swoich książek: „Ani słowa o Zosi”, „Cierpienia sięciolatka”, „Detektywi z klasztornego wzgórza”, „Stary Noe”. Piątoklasiści mieli możliwość zadawania pytań, na które pisarka wyczerpująco odpowiadała. Spotkanie upłynęło szybko, w miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić przedstawione książki, otrzymali autografy autorki, pamiątkowe zakładki i okolicznościową gazetkę z okazji IV edycji dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  Dziękujemy organizatorowi wydarzenia, Miejsko-Gminnej Bibliotece w Ścinawie, za zaproszenie i umożliwienie uczestniczenia w tak interesującym wydarzeniu czytelniczym. To kolejna ciekawa inicjatywa w celu zachęcania dzieci i młodzieży do czytania książek. Warto dodać, że na lekcjach języka polskiego uczniowie wykonali ostatnio albumy o swoich ulubionych lekturach. Najładniejsze z nich zaprezentowane zostały w naszej galerii.

  Zachęcamy do czytania „Cierpienia sieciolatka” oraz innych książek Pani Zuzanny Orlińskiej oraz  innych współczesnych autorów, a także dzielenia się swoimi czytelniczymi fascynacjami w zakładce „Ciekawe wypracowania”. Na autorów najciekawszych prac czekają drobne upominki!

  Zdjęcia w galerii Spotkanie z pisarką - Panią Zuzanną Orlińską.

 • Konkurs Informatyczny klas szóstych.

  W dniu 31 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny klas szóstych. W części pisemnej (test wyboru) wzięło udział 16 chętnych uczniów. Do drugiej części konkursu zakwalifikowało się 9 szóstoklasistów z najlepszymi wynikami. W części praktycznej szóstoklasiści rozwiązywali na komputerach zadania dotyczące edytora tekstu oraz programowania w Scratch.

  W wyniku rywalizacji najlepszymi informatykami wśród klas szóstych okazali się:

  Lp.

  Nazwisko i imię ucznia

  Klasa

  miejsce

  1.

  Romańska Julia

  6c

  1

  2.

  Janic Aleksander

  6b

  2

  3.

  Warcholik Wiktoria

  6c

  3

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach informatycznych!

  Opiekun konkursu: Zbigniew Tymkowski

 • Rewelacyjny wynik czwartoklasisty w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2017

   Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Albus 2017, który przeprowadzony został w naszej szkole w dniach 8-12 maja 2017r.

       Jak poinformował organizator, Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, najwyższe wyniki uzyskał uczeń klasy 4c Piotr Musielak, który został laureatem aż z czterech przedmiotów: historii, języka angielskiego, języka polskiego i matematyki.

       Warto nadmienić, że w maju br. Piotrek otrzymał także I miejsce w X edycji Wojewódzkiego Konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1945” za pracę literacką „Monografia Pana Józefa Budrewicza, prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie”.

  Z wielką przyjemnością informujemy również , że w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2017 nagrodzeni zostali także następujący uczniowie:

  Aleksandra Tylman kl. 5c dyplom laureata z języka polskiego i wyróżnienie z matematyki,

  Julia Romańska kl. 6c – wyróżnienia z języka polskiego i matematyki,

  Gracjan Wysocki kl. 4a – dyplom laureata z języka angielskiego,

  Bartosz Haryk kl. 4c – wyróżnienie z języka polskiego,

  Martyna Sajak kl. 5c -  wyróżnienie z języka polskiego,

  Julia Zdobylak kl. 6b - wyróżnienie z języka polskiego

  Patryk Wiewiórka kl. 5b - wyróżnienie z matematyki

  Maciej Kołodziej kl. 6d - wyróżnienie z matematyki

       Serdecznie gratulujemy wszystkim wymienionym uczniom i  ich opiekunom oraz życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów w nauce!

 • „Bezpieczny Senior”, czyli „Babciu, dziadku, nie daj się oszukać”.

  Uczniowie klasy 4c i 5a naszej szkoły wzięli udział w ciekawym konkursie „Babciu, dziadku, nie daj się oszukać”, zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  Czwartoklasiści i piątoklasiści mieli za zadanie napisać list do Seniora (babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada, itp.), w którym zawarte zostaną ostrzeżenie dotyczące współczesnych zagrożeń dla osób w starszym wieku, a zwłaszcza ostrzeżenia przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. List powinien również zawierać porady i wskazówki, jak uniknąć niebezpieczeństwa, zapewnienie o wsparciu rodziny, bliskich oraz instytucji, zwłaszcza Policji.

  Przy pisaniu listu liczyła się pomysłowość autora, treść  i budowa przekazu. Do pracy należało dołączyć deklaracje seniora, że wiadomość otrzymał.

  W ten sposób uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jakże ważnej akcji prewencyjnej adresowanej do starszych osób. W zakładce „Ciekawe wypracowania” w Strefie ucznia, zamieszczona została przykładowa praca, które napisana została podczas lekcji języka polskiego. Zachęcamy do jej przeczytania oraz zapoznania się z zawartymi w liście radami i ostrzeżeniami adresowanymi do bliskiego Seniora.

  Mamy nadzieję, że pisząc tych kilkanaście listów, chociaż w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się zwiększenia bezpieczeństwa osób w starszym wieku. Serdecznie pozdrawiamy wszystkie Babcie, Dziadków i innych Seniorów i zapewniamy, że zawsze mogą na nas liczyć!

  uczniowie klasy 4c i 5a

 • "Jak nie czytam, jak czytam" - akcja masowego czytania

  1 czerwca 2017 roku uczniowie z całej Polski (i nie tylko) czytali książki w wybranych miejscach.

  Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać.

  W akcji wzięła również udział nasza szkoła:

  https://czytamy.org/sprawozdanie-1981-2017-szkoa-podstawowa-nr-3-w-cinawie-im-bronisawa-malinowskiego

  https://czytamy.org/sprawozdanie-2746-2017-szkola-podstawowa-nr-3-w-scinawie-im-bronislawa-malinowskiego

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć