Nawigacja

 • Dzień zdrowego śniadania

  O tym, że warzywa i owoce są niezbędne dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu dobrze wiedzą uczniowie klasy 3d. 8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku na drugie śniadanie przygotowaliśmy pyszne i zdrowe sałatki.

  Uczniowie napisali również rymowanki na temat zdrowego odżywiania, które można przeczytać w zakładce „Strefa ucznia – Ciekawe wypracowania. Pacholęta"

  Zdjęcia w galerii Dzień zdrowego śniadania.

 • Nagroda za lwa i jego królewską grzywę.

       Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6a Wiktoria Niedbała otrzymała nagrodę w XXXV Wojewódzkim i XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2017” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

        Jury w składzie Tomasz Jastrun-przewodniczący, Jan Picheta i Juliusz Wątroba zakwalifikowało Wiktorię do grona stu najlepszych autorów, wybierając jej pracę wśród 1693 utworów poetyckich, prozatorskich i dramatycznych. Wszystkie przyznane nagrody są bowiem równorzędne.

       Niestety, uczennica nie mogła być obecna na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, dlatego okolicznościowy dyplom i cenne nagrody książkowe otrzymała w tym tygodniu pocztą. Wiersz Wiktorii opublikowany został w tomiku zawierającym nagrodzone prace i dostępny jest w naszej bibliotece szkolnej.

  Serdecznie gratulujemy Wiktorii tak dużego sukcesu i zachęcamy pozostałych uczniów naszej szkoły do podejmowania prób literackich.

  Zdjęcia w galerii Nagroda za lwa i jego królewską grzywę..

 • „Jak paciorki różańca...”

  Tradycją już jest, że w październiku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym pt. „Jak paciorki różańca...”

  W tym roku dzieci znów zaskoczyły pomysłowością prac. Na konkurs zgłosiło się 16 uczniów, którzy przynieśli różańce wykonane tradycyjnie z kasztanów, żołędzi, orzechów laskowych, ale również z cekinów, makaronu i.......gum do żucia.

  Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłów. Dyplomy i drobne nagrody zostaną rozdane 6 listopada. Zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

  Organizator: katechetka Bogusława Szeliga

  Zdjęcia w galerii „Jak paciorki różańca...”.

 • Z przyjemnością informujemy, że Julia Romańska, uczennica klasy VIIc i Piotr Musielak, uczeń klasy Vc zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek, blok polonistyczno-matematyczny.

   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • WIEM WSZYSTKO O PATRONIE

  27 października 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy dla klas trzecich „Wiem Wszystko o Patronie Bronisławie Malinowskim”, który jest wpisany w kalendarz szkolny.
  Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Wszyscy solidnie przygotowali się do zmagań konkursowych.
  Zwycięzcami zostali:
  I miejsce - Michał Wojtowicz kl.3b
  II miejsce ex aequo - Igor Figiel kl.3a, Rafał Kosowski kl.3e
  III miejsce ex aequo - Lena Gitler kl. 3d, Dawid Wojtas kl. 3c
     Gratulujemy.

  Zdjęcia w galerii WIEM WSZYSTKO O PATRONIE.

 • "Tydzień Bronka"

  Aby uczcić pamięć Bronisława Malinowskiego, w naszej szkole zorganizowany został „Tydzień Bronka”. Nauczyciele wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowali liczne konkursy upamiętniające Patrona Szkoły. Nasi poloniści wspólnie z panią bibliotekarką zorganizowali dyktando pt. „Patron naszej szkoły”, nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody sportowe, na lekcjach plastyki pani Tylman wprowadziła „challenge rysunkowy”. Ponadto przez cały tydzień na uczniów czekały zadania indywidualne i grupowe. Pani wicedyrektor Ewa Dawidowicz-Bąk zorganizowała konkurs wiedzy o Patronie, sporcie i zdrowym odżywianiu, natomiast Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs z zadaniami w ramach akcji „Aktywna Klasa”. 23 października odbył się apel podsumowujący wszystkie zmagania. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do galerii zdjęć  "Tydzień Bronka".!
   WYNIKI KONKURSÓW:
  Konkurs Samorządu Uczniowskiego:
  I miejsce klasa 4c
  II miejsce klasa 6a
  III miejsce klasa 5c
  Konkurs wiedzy o Patronie, sporcie i zdrowym odżywianiu:
  I miejsce Martyna Sajak 6c
  II miejsce Julia Dymkowska 6c
  III miejsce Aleksandra Tylman 6c
   Dyktando „Patron naszej szkoły:”
  I miejsce: Emilia Marek 4b, Jakub Miniewski 4c, Weronika Babij 4d, Piotr Poliwka 4e, Kacper Rodziewicz 4e,
                    Piotr Musielak 5c, Patryk Wiewiórka 6b, Martyna Sajak 6c, Piotr Matuszczak z 6c.
  II miejsce: Nikola Huczko 4b, Ula Marcinów 4b, Daria Jasinowska 4d, Oskar Białecki 5d.
  III miejsce: Amelia Kuszyk 4d
  Wyróżnienia Stowarzyszenia „Równe Szanse”: Igor Wojciechowski 4a, Paulina Skrzyniarz 4a,
                  Szymon Szpularz  4a, Kacper Kołodyński 5a, Adrian Welc 5a, Adam Kałka 6a.
  Biegi z okazji Święta Patrona
   Klasy IV - dystans 600m
  I miejsce - Gracjan Zacharski  4e
  II miejsce - Bartosz Niezgoda  4e
  III miejsce- Wiktor Kogut        4c
   Klasy V - dystans 800m
  I miejsce - Gracjan Staroń     5c
  II miejsce - Oliwier Bielica      5b
  III miejsce- Jakub Wasilewski  5c
   Klasy VI - dystans 1000m
  I miejsce - Mateusz Nowicki    6c
  II miejsce - Konrad Kogut       6a
  III miejsce- Aleksander Maślej  6c
 • Lekcja przyrody

  19 października uczniowie klasy 3d  wyruszyli pociągiem  na wyprawę do lasu do Orzeszkowa. Po lesie oprowadzał nas Pan leśniczy Adam Posacki, który opowiedział nam wiele ciekawostek i pokazał piękno przyrody. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jesienny las, zachwycił nas!

  Zdjęcia w galerii Lekcja przyrody.

 • Spotkanie z pisarzem, czyli opowieść o niezwykłej przygodzie.

  17.10.2017r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pisarzem.

  Krzysztof  Petek, dziennikarz i pisarz, organizator wypraw po Azji i Ameryce Południowej, instruktor survivalu i adept kung-fu, zaprosił młodych czytelników na niezwykły pokaz. Autor 25 książek dla młodzieży, dzieci i czytelnika dorosłego, zaprezentował piękne fotografie ze swoich mazurskich wypraw, przeplatane interesującymi migawkami z dalekich krajów. Z pasją opowiadał o odmiennych kulturach i zwyczajach, ubarwiając swoje wystąpienie licznymi ciekawostkami i anegdotami. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania uczniów, dlatego spotkanie upłynęło szybko i w miłej atmosferze.

  Spotkanie połączone było z prezentacją książki „Spokojne wakacje”. Powieść w najnowszej wersji, z zupełnie nowymi grafikami, żywo zainteresowała czwartoklasistów. Chętnie dzieci mogły zakupić powieść z dedykacją autora. Warto zaznaczyć, że Krzysztof Petek rozpoczął pisanie opowiadań już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Od tamtej chwili systematycznie doskonalił warsztat literacki, nie zapominając, jak rozmawiać z czytelnikiem, także tym najmłodszym.

  Zachęcamy więc uczniów do wzięcia przykładu z naszego gościa. Przypominamy, że ciekawe wypracowania uczniowie mogą opublikować na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i czekamy niecierpliwie na najlepsze baśnie, wiersze, opowiadania…

  Spotkanie z pisarzem było kolejną interesującą akcją zorganizowaną w naszej szkole  w ramach popularyzowania czytelnictwa wśród uczniów.  Zdjęcia w galerii Spotkanie z pisarzem.

 • Wycieczka do Jump World

  13 października 2017roku odbyła się wycieczka dwóch klas do Jump World,  czyli do świata trampolin we Wrocławiu. Na wycieczkę nasza klasa 4c wybrała się pod opieką wychowawcy Pana Tymkowskiego, a także Pani Kogut i Pani Janus . Na miejscu mieliśmy możliwość skakania na dużych i małych trampolinach. Można było też skakać pojedynczo na małych, a na dużych w dwie osoby - w różnych przedziałach. Był przedział do grania w piłkę nożną, był też do koszykówki oraz siatkówki. Klasy mogły pływać w basenie z gąbkami lub polecieć na linie i zeskoczyć z niej do basenu.

  Po wyczerpujących ćwiczeniach odwiedziliśmy KFC, gdzie mogliśmy zjeść i napić się.

  Nasza klasa wróciła z wycieczki bardzo zadowolona. Straciliśmy  dużo energii, ale zabawa była wspaniała. Szkoda tylko, że tak krótko… :-)

  Zdjęciaz w galerii Wycieczka do Jump World.

 • Masterchef w 3a

  11 października uczniowie klasy 3a mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi biorąc udział w klasowym konkursie Masterchef.  
       
  Do konkursowych zmagań  przystąpiły cztery  zespoły, które w ciągu 30 minut musiały nie tylko  wykonać smaczną i zdrowa sałatkę jarzynową, ale również estetyczne ją podać.  Oceniane były walory smakowe oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu.

  Bezkonkurencyjne, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:
   Oliwii Tomaszewicz, Martyna Rorat, Zuzanna Winiarczyk i Wojciech Jasinowski.

  Drugie miejsce:
  Blanka Bużdygan, Hania Bużdygan, Martynka Kowalska i Oliwia Stożek
  Trzecie miejsce ex aequo :
  Tymoteusz Berdzik, Konstanty Levin, Szymon Niezgoda i Adrian Twardy
  oraz Krystian Nowakowski, Jakub Pałac, Szymon Czech, Filip Kraft i Patryk Stożek.
  Zdjęcia w galerii Masterchef w 3a.

 • Zgłębialiśmy tajniki nauki - wycieczka klasy 3d

  9 października wybraliśmy się na wycieczkę do Humanitarium do Wrocławia. Nasza wyprawa rozpoczęła się na dworcu PKP, bowiem pociąg był naszym środkiem transportu. Niektórzy z nas przeżywali podróż, gdyż po raz pierwszy jechali pociągiem. W Humanitarium oglądaliśmy interaktywną wystawę, która pozwoliła nam zgłębić tajniki nauki, wytwarzaliśmy energię elektryczną. Wiele frajdy sprawiło nam  pokonanie laserowego tunelu. W laboratorium bawiliśmy się w chemików i własnoręcznie zrobiliśmy puchnące farbki.

  To była bardzo udana wycieczka!  Wspomnienia z wycieczki uczniów klasy 3d przeczytacie w zakładce "Strefa ucznia – Ciekawe wypracowania. Pacholęta"

   Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy 3d.

  Uczniowie klasy 3d

 • „Baba-piec i inne ciekawe przedmioty codziennego użytku”

   10 października klasa 5b udała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie rozpoczęli dzień od zwiedzania Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej o tematyce „Baba-piec i inne ciekawe przedmioty codziennego użytku”. Następnie spacerem przez Ostrów Tumski udali się do Kwatery Głównej, gdzie wzięli udział w rozgrywkach „Laser Tag”, potocznie nazywanych laserowym paintballem. Zabawy było co nie miara, a w przerwach między rozgrywkami uczniowie świetnie bawili się przy stołach z piłkarzykami. Zapraszamy do Galerii Zdjęć Wycieczka klasy 5b.

 • Żakinada

        9 października 2017r. w naszej szkole odbyła się Żakinada, czyli „Otrzęsiny Czwartoklasistów". Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin byli Piraci. Uczniowie przebrani w dzielnych korsarzy z banderami swoich statków oraz kolorowymi papugami, musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez najstarsze klasy w szkole. Efektem tych wszystkich zmagań było pasowanie na „Żaka”.
          GRATULUJEMY CZWARTOKLASISTOM i zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ
  Żakinada 2017.

 • Wycieczka w Kotlinę Kłodzką

  W dniu 29.09. 2017r. uczniowie klas: 4a, 5c i 6a wędrując borem świerkowo - bukowym dotarli do Jaskini Niedźwiedziej, którą zalicza się do najdłuższych i najpiękniejszych  w Sudetach. Pokonali korytarze o długości około 4,5 km, podziwiając przy tym unikatową szatę naciekową - bogatą      w stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Wędrówkom w półmroku towarzyszyły zadomowione w jaskini nietoperze. Jednak najwięcej emocji wzbudziły odnalezione szkielety niedźwiedzia jaskiniowego i lwa jaskiniowego, które wyeksponowano zwiedzającym. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Kłodzko, spacerując po moście św. Jana, podziwiali zabytkowe rzeźby i kamienice w centrum miasta, zdobyli także "Twierdzę Kłodzko" i podziwiali panoramę miasta. Wycieczkę w Kotlinę Kłodzką uznaliśmy za bardzo atrakcyjną lecz nieco zbyt krótką, więc marzymy o dalszych podróżach...
  Zdjęcia w galerii Wycieczka w Kotlinę Kłodzką.

 • Wizyta uczniów w Ośrodku Alzheimerowskim

  29 września uczniowie naszej szkoły z klas 3a, 3b i 6c uświetnili swoim występem obchody jubileuszu dziesięciolecia  działalności  Ośrodka  Alzheimerowskiego w Ścinawie. Zaprezentowali program muzyczno-wokalny pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko". Piękny występ naszych artystów wzruszył do łez zgromadzonych gości. Zachęcamy do obejrzenia filmu

  http://https://www.youtube.com/watch?v=kseTz7xU-mI

 • Wycieczka do lasu. Spotkanie z leśniczym

  28 września  zorganizowana została wycieczka pociągiem  do lasu w Orzeszkowa i spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Wołów. W wycieczce uczestniczyły dzieci z klas 3a, 3b, 3e.
  Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Poznały warstwy lasu, obserwowały mrowisko oraz słuchały odgłosów lasu.
  Miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Dzieci zbierały liście, szyszki, żołędzie, kasztany i grzyby. Na zakończenie wycieczki pan leśniczy zaprosił nas na ognisko i  pieczenie kiełbasek oraz wręczył drobne upominki. 

 • Ścinawska "trójka" zakwalifikowała się do rzadowego programu "Aktywna tablica"

  Miło nam poinformować, iż nasza szkoła znalazła się na liście szkół zakwalifikowanych do programu "Aktywna tablica". W naszej placówce pojawią się kolejne tablice interaktywne!

  Zalety użycia tablicy interaktywnej w klasie to:

  • pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami;
  • zwiększenie zaangażowania w lekcje;
  • pomoc w skupieniu uwagi na trudniejszych zadaniach, dzięki możliwości użycia kolorowych wyróżnień;
  • szybsze przygotowywanie przez nauczycieli materiałów edukacyjnych na lekcje;
  • ułatwiona wymiana materiałów lekcyjnych między nauczycielami;
  • częstsze korzystanie z internetu podczas lekcji.
  • zaangażowanie uczniów w przygotowanie źródeł potrzebnych na lekcje;
  • ułatwienie powtarzania wiedzy i umiejętności zdobytych na poprzednich lekcjach;
  • umożliwienie nagrywania lekcji w celu późniejszego ich analizowania;
  • zwiększenie liczby materiałów wideo używanych podczas lekcji
  • praktyczne (w praktyce pedagogicznej) użycie tablicy interaktywnej to skuteczniejszy trening niż jakiekolwiek szkolenie techniczne.
 • E-dzienniczek w SP 3

  Drodzy rodzice i uczniowie!

  Miło nam poinformować, że nowy rok szkolny 2017/2018, prócz zmian związanych z reformą oświaty,
  w naszej szkole przyniósł ze sobą również „powiew nowoczesności”, którym jest wprowadzenie dziennika elektronicznego. W bieżącym roku szkolnym jest on prowadzony w klasach IV – VI,
  a w następnych latach będzie we wszystkich klasach.

  Również rodzice i uczniowie będą mogli korzystać z dostępu do informacji z dziennika elektronicznego. Bezpłatny dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu przez wychowawców podanych adresów do systemu, wtedy każdy z Państwa będzie mógł wygenerować sobie powiązane z własnym e-mailem hasło do logowania. Szczegółowe informacje można zasięgnąć u wychowawców klas.

  ZALOGUJ SIE

 • Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie.

  15 września 2017r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka, których organizatorem był Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu, we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru.

       W drugiej części obchodów Dnia Sybiraka ogłoszone zostały wyniki finału wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1945” pod tytułem „To oni nosili Polskę w sercu”.

       Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii praca literacka zajął uczeń piątej  klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie – Piotr  Musielak.  W klasie czwartej napisał „Monografię Pana Józefa Budrewicza Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie”. Praca Piotra powstała w oparciu o wspomnienia i materiały przekazane przez Pana Budrewicza i wysoko oceniona przez komisję konkursową pod względem następujących kryteriów: zgodność z tematem, samodzielność, twórczość, oryginalność, zgodność historyczna, poprawności i staranność językowa, bogactwo języka, dodatkowa ilustracja tekstu. Opieką literacką objęła ucznia Pani Iwona Ratajczak.

       Piotr otrzymał cenne nagrody rzeczowe i książkowe, pamiątkowy dyplom. Dodatkowo Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak dla laureatów konkursu i ich opiekunów ufundował edukacyjny wyjazd na Litwę.

       Serdecznie gratulujemy Piotrowi zwycięstwa  i życzymy niezapomnianych wrażeń z wyjazdu na Litwę oraz powodzenia  w kolejnych  równie prestiżowych konkursach. Warto bowiem nadmienić, że piątoklasista jest   laureatem kilku innych ogólnopolskich konkursów.

  O sukcesie naszego ucznia można tez przeczytać na stronie kuratorium:

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/wyniki-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956-w-roku-szkolnym-201617/

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/obchody-dnia-sybiraka-i-wreczenie-nagrod-laureatom-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956/

  Zdjęcia w galerii Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie..

 • DZIEŃ SYBIRAKA

  "Odeszli zabrani przemocą,

  z uścisków domowych pieleszy.

  We łzach powiezieni gdzieś nocą,

  stłoczeni w ciemności wagonów

  jak sople zawisłe w powietrzu”.

  /Ks.Ł.Krzanowski/

       17 września obchodzimy Dzień Sybiraka. To szczególna data, która przypada w rocznicę napaści ZSRR na Polskę  w 1939 roku. Najważniejsze w tym dniu jest przypomnienie tragicznych losów zesłańców, spisywanie ich relacji, przekazywanie dalej, aby w świadomości kolejnych pokoleń Polaków przetrwała pamięć ich tułaczego losu. Wspomnienie dramatycznych życiowych doświadczeń i czynów Sybiraków, wciąż jest drogowskazem dla najmłodszego pokolenia Polaków.

       Uczniowie naszej szkoły, wraz z Panią Jolantą Szulc - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, z dumą uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Ścinawie.  Na ręce Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie-Pana Józefa Budrewicza-złożyli wyrazy głębokiego szacunku oraz wdzięczności dla wszystkich Członków Koła za przekazywanie prawdy o tragicznym losie polskich zesłańców oraz serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i działalności związkowej. Uczestnicząc we Mszy św. i w modlitwie pod pomnikiem „Zesłańcom Sybiru” na cmentarzu,  oddali natomiast cześć tym rodakom, którzy pozostali na „nieludzkiej ziemi” na zawsze, stając się milczącymi świadkami historii naszej Ojczyzny.     

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć