Nawigacja

 • Wycieczka szkolna

  Wycieczka szkolna

  Dnia 16 kwietnia 2018 roku klasa 4a i 5a wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Radio Wrocław i Muzeum Minerałów.

  Wycieczka była bardzo udana. Dużo dowiedzieliśmy się o minerałach  i o pracy w radio. W siedzibie Radio Wrocław zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnym  studio nagrań i sali koncertowej. Natomiast w muzeum przewodnik opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób o minerałach.  Mieliśmy okazję pooglądać kamienie szlachetne i minerały takie jak; diamenty, szmaragdy, lapis, ametysty, kryształy górskie, agaty i inne. W sklepiku przy muzeum mogliśmy kupić atrakcyjne pamiątki.

  Dzięki tej wycieczce można stwierdzić, że Wrocław to bardzo interesujące miasto.

  Adrian Wilczek, 5a

  Zdjęcia w galerii Wycieczka szkolna.

 • SUKCESY UCZNIÓW SP3 W XIV NADODRZAŃSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

  SUKCESY UCZNIÓW SP3 W XIV NADODRZAŃSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

  Wszyscy z sześciorga uczniów, którzy zakwalifikowali się do rejonowego finału Nadodrzańskiego Konkursu Matematycznego wrócili w poniedziałek 9 kwietnia do domu z dyplomami laureatów. Największy  sukces odniosła  Aleksandra Tylman, która zdobyła Nagrodę Grand Prix pokonując w swej kategorii wszystkich uczniów klas VI i VII i  uzyskując maksymalną ilość punktów.
  Konkurs miał 3 etapy, a finał rejonowy przeprowadziła w tym roku Społeczna Szkoła Podstawowa w Lubinie, która bardzo gościnnie przyjęła 40 finalistów z 12 szkół rejonu z: Lubina, Rudnej, Raszówki, Krzeczyna Wielkiego, Siedlec, Krzelowa, Tymowej, Szklar Górnych, Niemstowa, Orzeszkowa i Ścinawy. Dla uczniów przygotowano słodki poczęstunek, obiad, a każdy z finalistów otrzymał nagrodę rzeczową.
  Uczniowie Ścinawskiej Trójki mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

  na poziomie klas VI:  I. miejsce oraz nagroda Grand Prix – Aleksandra TYLMAN  6C

  II.      miejsce – Maciej WOJTOWICZ  6C

  III.    miejsce – Martyna SAJAK 6C

  na poziomie klas V:            III  miejsce  - Nikola WOŹNIAK  5D

                                            IV miejsce – Piotr MUSIELAK 5C

  na poziomie klas IV:  III. miejsce – Bartosz NIEZGODA  4E
                                                                  koordynator konkursu Dorota Wozowczyk
  Zdjęcia w galerii Nadodrzański Konkurs Matematyczny.

 • III miejsce uczniów Ścinawskiej Trójki w Powiatowym Konkursie „Baw się matematyką”

  III miejsce uczniów Ścinawskiej Trójki w Powiatowym Konkursie „Baw się matematyką”

  Aleksandra Tylman i Maciej Wojtowicz z klasy 6c startując razem w zespole wywalczyli III miejsce w bardzo ciekawie zorganizowanym konkursie matematycznym, który odbył się w piątek 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Lubinie.

  W konkursie startowało 13 drużyn, a rywalizacja utrzymana w duchu zabawy polegała na rozwiązywaniu zagadek, układaniu tangramów, uzupełnianiu kwadratów magicznych, szukaniu rozwiązań zadań logicznych. Po dziewięciu tak ciekawych konkurencjach uczniowie naszej szkoły otrzymali identyczną ilość punktów jak gospodarze rozgrywek i musieli przystąpić do dogrywki, którą udało im się wygrać.

  Oli i Maćkowi należą się gratulacje, gdyż oprócz zdobytej wiedzy na lekcjach matematyki, wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, sprytem, zauważeniem pewnych zależności i reguł.

  Szkolny opiekun uczniów Dorota Wozowczyk

  Zdjęcia w galerii Baw się matematyką.

 • Awans do Finału Dolnośląskiego w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”

  Awans do Finału Dolnośląskiego w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”

  4 kwietnia 2018 r. w Legnicy odbył się półfinał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny; w kategorii klas I-III : Ewa Dąbek, Milena Niedzielska, Bartosz Ratajczak oraz klas IV-VI: Kacper Rodziewicz, Bartosz Niezgoda, Igor Stanisławski i Michał Hejber. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanych stacjach konkursowych.Ze zmaganiami konkursowymi bardzo dobrze poradziła sobie drużyna z klasy IIId, zdobywając III miejsce i awansując do finału. Uczniowie powalczą 15 maja we Wrocławiu w finale o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego. Trzymamy kciuki!  Zdjęcia w galerii „Uczę się bezpiecznie żyć”..

 • POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "PRAKTYCZNA MATEMATYKA"

  POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "PRAKTYCZNA MATEMATYKA"

  28.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Lubinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Praktyczna Matematyka”.
  Do konkursu, oprócz naszej szkoły, stanęły szkoły podstawowe numer 1, 3, 5, 7, 9, 10, 14 i społeczna z Lubina oraz szkoły z Niemstowa, Raszówki, Siedlec. Każda szkoła reprezentowana była przez dwuosobową drużynę uczniów z klasy czwartej. Naszą drużynę reprezentowały
  dwie uczennice z klasy 4c: Liliana Puzio i Adrianna Trocińska.

  Zmagania konkursowe rozpoczęły się oceną przyniesionych przez zawodników plakatów tematycznych. Później oceniono każdy zespół za przedstawienie nazwy drużyny z uzasadnieniem. Następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązywania siedmiu zadań: dwa pierwsze wymagały wykorzystania drewnianych klocków i domina, a kolejne sprawdzały wiedzę w praktyce i związane były z wagą, nutami, przelewem, zakupami i pamiętnikiem.
  Najwięcej problemów sprawiły zawodnikom zadania dotyczące przelewu, wagi, zakupów oraz wyznaczania wartości nutowych
  .

  Ostatecznie, po dogrywce, na podium znaleźli się:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 im. gen. Władysława Sikorskiego w Lubinie
  II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie

  III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 i. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie

  Reprezentacja naszej szkoły zajęła po zaciętej rywalizacji VI miejsce. Warto dodać, że do dogrywki o trzecie miejsce zabrakło naszej drużynie 1 punktu!

  Każda drużyna otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Lubina, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Urząd Gminy w Lubinie oraz Robotniczą Fundację Edukacyjną z Polkowic.

  Opieka i przygotowanie do konkursu Zbigniew Tymkowski

  Zdjęcia w galerii „Praktyczna Matematyka”. .

 • "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy 2018

  "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy 2018

  27 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli do napisania test jednokrotnego wyboru, który zawierał również pytania otwarte z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

  Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie reprezentowali w swojej kategorii: Aleksander Janic z kl. VIIb (SP nr 3) oraz Karol Janic z klasy IIIc (gimnazjum).

  Ostatecznie  w tych eliminacjach Karol zajął 1 miejsce, a Olek 4 miejsce. Karol będzie reprezentował powiat lubiński na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia we Wrocławiu.

  Zarówno na zwycięzców, jak i uczestników czekały nagrody ufundowane przez starostę lubińskiego i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

  Do turnieju uczniów przygotowywał nauczyciel zajęć technicznych, Pan Zbigniew Tymkowski.

  Gratulujemy!

  Zdjęcia w galerii "Młodzież Zapobiega Pożarom" . pochodzą ze strony http://www.ug.lubin.pl

 • Akcja „Ratujemy konie”

   Akcja „Ratujemy konie”

  W dniu 22.03.2018 r. klasa 4e zorganizowała w naszej szkole, drugą już zbiórkę pieniędzy dla koni. Dochód w całości został przeznaczony na fundację CENTAURUS.

  Uczniowie z klasy 4e, przy pomocy wychowawcy Pani Ani Porębskiej, bardzo się zaangażowali w akcję. Rodzice uczniów pomogli upiec słodkie pyszności, takie jak: babeczki, babkę wielkanocną, ciasto murzynek, rurki z kremem, ciastka emoji kupy, szyszki i inne smakołyki. Wszystkie te rarytasy zostały wystawione na sprzedaż. Dzieci w szkole, jak również przychodzący do szkoły rodzice byli bardzo zainteresowani kiermaszem słodkości. Pyszności sprzedały się bardzo szybko. Największym powodzeniem cieszyły się tosty, przygotowywane na miejscu przez uczniów. Była tam także puszka, do której można było wrzucać pieniądze na cele charytatywne.

  Akcja pomocy koniom zakończyła się sukcesem. Zebrano dokładnie aż 397,00 zł.

   Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe dla zwierząt z fundacji CENTAURUS!

  Organizatorami akcji była klasa 4e, a w szczególności: Alicja Janowska, Aleksandra Kotapka, Aleksandra Lis, Zuzanna Honczaryk, Emilia Urbaniak, Iwona Seta, Amelia Heś, Roksana Kupczyńska, Igor Stanisławski, Bartosz Niezgoda, Kacper Rodziewicz, Piotr Poliwka, Dawid Kosiorowski, Michał Hejber.


 • WYCIECZKA DO MUZEUM

  WYCIECZKA DO MUZEUM

  Dnia 4.04.2018 grupy 0b i 0d wybrały się do Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Głogowie. Wycieczka składała się z dwóch części: wizyta w muzeum, gdzie dzieci dowiedziały się skąd pochodzi  głogowskie Muzeum, po co powstało, czym się zajmuje, co w muzeum wolno, a czego nie, co kryją w sobie pojęcia takie jak przewodnik, opiekun ekspozycji, ekspozycja, eksponat, zabytek i inne. Dowiedzieli się również skąd pochodzi nazwa miasta Głogów, które budowle są dla miasta ważne i najbardziej charakterystyczne. Druga część to warsztaty „Rycerz ci opowie...”, gdzie dzieci dowiedziały się mnóstwa rzeczy dotyczących rycerzy. Między innymi jak można było zostać rycerzem, jak przebiegało szkolenie i pasowanie, jak ubrany był rycerz i  jakie musiał posiadać cechy charakteru. Warsztaty kończyły się wykonaniem własnego rycerza.
  Zdjęcia w galerii WYCIECZKA DO MUZEUM.

 • Rozwijanie zainteresowań i pasji z „Animą”, czyli kolejny sukces Julii Dymkowskiej.

  Rozwijanie zainteresowań i pasji z „Animą”, czyli kolejny sukces Julii Dymkowskiej.

  23 marca 2018r. we Wrocławskim Klubie „Anima” odbył się VII Konkurs Recytatorski „Dusza mówi, dusza śpiewa”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klas IV-VI  i VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

  Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła uczennica naszej szkoły-Julia Dymkowska .Występ Julii  został wysoko oceniony przez profesjonalne jury, w skład którego weszli znani aktorzy scen wrocławskich. Jest to kolejny sukces recytatorski uczennicy klasy 6c, która zdobyła pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz cenną nagrodę. Serdecznie gratulujemy Julii, dla której udział w konkursie był z pewnością cennym doświadczeniem i dużym przeżyciem, bowiem w murach w/w instytucji od lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie stolicy Dolnego Śląska. Życzymy laureatce dalszych owocnych poszukiwań własnych interpretacji i rozwiązań artystycznych!

  Zdjęcia w galerii Rozwijanie zainteresowań i pasji z „Animą”.

 • TEATR WROCŁAWSKI IN – ART W LUBINIE

  TEATR WROCŁAWSKI IN – ART W LUBINIE - Obrazek 1Było to 23 marca, wyjechaliśmy na spektakl teatralny pt. „W pustyni i w sieci”. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury Muza w Lubinie, w wycieczce uczestniczyła klasa 4b, 4c i 4d. Odpowiadaliśmy na pytania m.in.: Czym byłby współczesny, multimedialny świat bez wiedzy? Czy w ogóle by powstał? Co by było, gdyby człowiek uświadomił sobie, że stanął przed szansą realizacji wszystkich marzeń i celów?

  Spektakl ukazał nam – młodym widzom, jak można połączyć nieśmiertelną MĄDROŚĆ, która płynie z książek, ze źródłem nieograniczonych możliwości – KOMPUTEREM.

  Rafał ubiega się o tytuł mistrza w szkolnym turnieju gier komputerowych. Jego siostra w wypadku traci wzrok, nie wiadomo czy odzyska… Żeby Ula nie miała zaległości w szkole, mama nakazuje Rafałowi, aby czytał siostrze książki. Robi to niechętnie, wreszcie wyzwanie rzuca mu KOMPUTER. Jeśli chłopiec wygra, maszyna spełni każde jego życzenie. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest wzrok dla Uli.

  Wiedza, którą zdobył czytając siostrze książki, pozwala mu dotrzeć do ostatniego poziomu gry, stając „oko w oko” z KOMPUTEREM, musi dokonać życiowego wyboru. JAKIEGO?  Tego dowiedzieliśmy się, oglądając z zainteresowaniem spektakl. Wspaniały, bliski nam, temat przedstawienia, mistrzowska gra aktorska spowodowały, że czas minął szybko, chcieliśmy jeszcze. BRAWO!

   Pozostały w nas niesamowite wrażenia. Całości dopełniły smakołyki, którymi delektowaliśmy się w galerii handlowej. A.L.

 • Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności

  Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności

  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się liczne zabawy i konkursy. Jak co roku Dzień Samorządności rozpoczął się od przekazania symbolicznego klucza do szkoły przez panią Dyrektor Jolantę Szulc Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Kindze Mielcarek z klasy 5b. W tym dniu pierwsze trzy lekcje były prowadzone przez uczniów. Następnie na klasy czekał tor przezabawnych przeszkód zorganizowany przez naszych nauczycieli wychowana fizycznego, pokaz szkolnych talentów „Mam Talent”, „Spring Games”, czyli gry i zabawy planszowe, oraz wiosenne zadania, a wśród nich „Ptaki Życzliwości”. Za wszystkie zadania klasowe były przyznawane punkty w ramach akcji „Aktywna Klasa”, natomiast zwyciężczynią konkursu „Mam Talent” została Maja Woźniak z klasy 4b. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za zaangażowanie i zaprasza do galerii zdjęć Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności.

 • Najmłodsi przywitali kalendarzową wiosnę…

  Najmłodsi przywitali kalendarzową wiosnę…

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na  gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze  kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny. I tak stało się i w tym roku- 21 marca uczniowie z klas zerowych przemaszerowali przez Ścinawę w wiosennym korowodzie pełnym radości i śpiewu. Dzieci z dumą niosły Marzanny, które przygotowali w domu z rodzicami. Maszerując grali również na instrumentach perkusyjnych przeróżne dźwięki – mamy nadzieję, że skutecznie odstraszyli zimę, która już wszystkim się znudziła. Wszystkie zimowe panny, jak każe nam tradycja spalili na wcześniej przygotowanym stosie. To był dzień ten był pełen atrakcji. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

  Zdjęcia w galerii Najmłodsi przywitali kalendarzową wiosnę….

 • Piotr Musielak zwycięzcą VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego.

  Piotr Musielak zwycięzcą VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego.

  15 marca 2018r. odbył się VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu.
  Z wielką radością informujemy, że I miejsce w w/w konkursie zajął uczeń naszej szkoły– Piotr Musielak. Uczeń klasy 5c wykazał się gruntowną wiedzą z zakresu mitologii oraz niezwykłą pasją do poznawania świata antycznego, na którym opiera się cała europejska cywilizacja.
  Serdecznie gratulujemy Piotrkowi sukcesu w tak ciekawym i prestiżowym  konkursie oraz zdobycia licznych i cennych nagród, wśród których znalazły się interesujące książki i … laptop.
  Przypominamy, kolejny konkurs mitologiczny już za rok! 
  Zdjęcia w galerii VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny .
  Link do wypowiedzi w radiu rodzina http://www.radiorodzina.pl/18565,rozstrzygniecie-vi-konkursu-mitologicznego/

 • Wycieczka 5b i 5d do Wrocławia

  Wycieczka 5b i 5d do Wrocławia

  16 marca klasy 5b i 5d wybrały się na wycieczkę do Wrocławskiego Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl w reżyserii Jakuba Krofty pt.  PIEKŁO – NIEBO. Uczniowie wzięli udział w baśniowym widowisku, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. Wszyscy byli pod wrażeniem scenografii, muzyki i efektów specjalnych towarzyszących przedstawieniu. Uczniów urzekły również dowcipne dialogi i efektowna gra aktorów. Po spektaklu klasy udały się do centrum Sky Tower, gdzie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach w kręgle. Profesjonalne tory i oświetlenie w SkyBowling zrobiły na nas duże wrażenie. Wycieczkę zaliczamy do udanych! Zapraszamy do galerii  Wycieczka 5b i 5d .

 • Nie-Podległość! Koncert laureatów

  Nie-Podległość! Koncert laureatów

  9 marca 2018r. na scenie Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbyła się podniosła uroczystość - koncert laureatów XXI Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej
  pod Patronatem honorowym: Metropolity Wrocławskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia, Instytutu Pamięci Narodowej i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Myślą przewodnią turnieju było hasło „Nie-Podległość!”.

  Z radością informujemy, że w gali laureatów wzięła udział przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie Julia Dymkowska z klasy 6c, która zaprezentowała piękny wiersz K.K Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie, stare drzewo”. Uczennica została nagrodzona za zajęcie II miejsca we wspomnianym konkursie, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Swoim przejmującym występem podczas koncertu laureatów, trwale wpisała się zaś w świętowanie niezwykłego jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

  Zdjęcia w galerii Nie-Podległość! Koncert laureatów.

 • Matematycznie i turystycznie w Przesiece

  Matematycznie i turystycznie w Przesiece

  Dziesięcioosobowa grupa uczniów klas 4-7 Ścinawskiej Trójki wraz z opiekunem wzięła udział w dwudniowych  Limesowych Spotkaniach Matematycznych, które po raz kolejny odbyły się w Przesiece k/Karpacza od 2 do 4 marca. Wyjazd był bardzo udany, uczniowie bawili się matematyką uczestnicząc w różnorodnych warsztatach oraz aktywnie spędzali wolny czas wędrując po jeszcze ośnieżonych stokach  Karkonoszy.

  Spotkania corocznie organizowane są przez Towarzystwo Matematyczne LIMES z Lubina, a w tym roku wzięło w nich udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz lubińskiego liceum. Pracując indywidualnie oraz zespołowo można było  rozwijać swoje zainteresowania matematyczne poprzez udział w: grupowym rozwiązywania łamigłówek logicznych i strategicznych, uczestnictwo w Maratonie Matematycznym, warsztatach Kangurowych oraz warsztatach manualnych budowania modeli figur geometrycznych oraz składania origami.

  W międzyszkolnej rywalizacji matematycznej wyróżnili się szczególnie:

  Michał HEJBER  - zajmując I miejsce w MARATONIE matematycznym na poziomie klas IV

  oraz I miejsce w KANGURZE

  Igor STANISŁAWSKI – zajmując III miejsce w MARATONIE matematycznym na poziomie kl. IV

  Igor GACURA – zajmując I miejsce w KANGURZE matematycznym na poziomie kl. VII

  Szymon SADZA – kwalifikując się do finału MARATONU matematycznego na poziomie kl. VI

  opiekun grupy wyjazdowej SP3 Dorota Wozowczyk

  Zdjęcia w galerii Matematycznie i turystycznie w Przesiece.

 • NASZA ABSOLWENTKA! - Alicja Siwak!

   NASZA ABSOLWENTKA! - Alicja Siwak!

   

  Absolwentka naszej szkoły Alicja Siwak członkiem zespołu ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii"! Break Your Barrier to projekt społeczny, w ramach którego przeprowadzane są warsztaty językowe na terenie powiatu lubińskiego. Młodzież wspólnie motywuje się do nauki i przełamuje swój strach przed wystąpieniami publicznymi, czy komunikowaniem się w języku obcym. Szczegóły dotyczące zajęć znajdują się na stronie https://www.facebook.com/BreakYourBarrierTeam/, gdzie udostępniane są wszelkie działania grupy oraz na kanale https://www.youtube.com/channel/UCcw0ztE5HE0vXuYRgvH_6Lg/featured . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! 
              

   

 •     

  UWAGA RODZICE!

   

  ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

  prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019 do:

  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie

  - do Oddziałów przedszkolnychtzw. „0” rocznik 2012 

   - do Klas pierwszych 

  Przedszkola w Ścinawie   nabór dzieci do  oraz

  ZAPISY PROWADZONE BĘDĄ.od 14 lutego 2018r. do 28 lutego 2018r

  w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 15.00 (dot. dzieci SP3)

  i w Przedszkolu w Ścinawie (dot. dzieci zgłaszanych do przedszkola)

   Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny dziecka
  (na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość dziecka)

  karta zapisu dziecka do szkoły - dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły

                                                          w zakładce "O szkole" - zasady rekrutacji

 • Eliminacje gminne turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  Eliminacje gminne turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  28 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ścinawie odbyły się gminne eliminacje turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom” W zmaganiach wzięło udział 14 uczestników: 8 ze szkół podstawowych z Tymowej i ze Ścinawy (klasy 4-6) oraz 5 z gimnazjum i klas siódmych szkół podstawowych.
          W jury zasiedli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, zastępca komendanta powiatowego bryg. Cezary Olbryś, młodszy technik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Patryk Zdanowski, komendant Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Marek Barylak oraz Danuta Zarzycka- inspektor ds. obronnych i zarządzania kryzysowego w ścinawskim magistracie.

  Po ocenie prac pisemnych wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • szkoły podstawowe: I miejsce- Patryk Wiewiórka, 6b, II- Karolina Tas,6b , III- Igor Stanisławski, 4e i Emilia Doberstein- SP Tymowa;
  • gimnazjum i klasy 7: I miejsce- Karol Janic, 3c, II- Aleksander Janic, 7b i III- Łukasz Łowicki, 3a.

        Wyniki uzyskane przez uczniów pokazują, że podeszli oni do konkursu z dużą wiedzą i wielkim zaangażowaniem.Patryk, Karolina, Karol i Aleksander zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się  w Starostwie Powiatowym w Lubinie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową za udział w turnieju.

  Zdjęcia i wyniki z konkursu pochodzą ze strony www.scinawa.pl

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekun konkursu: Zbigniew Tymkowski

  Zdjęcia w galerii „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 • Wycieczka do Lubina na lodowisko

  Wycieczka do Lubina na lodowisko

  Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy 4a, 4c oraz 6b wybrali się 12.02.2018 r. na lodowisko do Lubina pod opieką p. Z. Tymkowskiego, p. J. Szubskiej, p. B. Herman oraz p. E. Janus. Uczniowie prezentowali różne umiejętności łyżwiarskie, a dla części uczniów był to pierwszy kontakt z lodowiskiem. Zabawa była udana. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć w najgorszym momencie się czego chwycić. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech.

  Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie miło, aktywnie i przede wszystkim zdrowo spędzili czas wolny na świeżym powietrzu. Pod koniec wycieczki wszyscy z ochotą skorzystali z ciepłego poczęstunku w lubińskiej galerii.

  Opracowanie Z. Tymkowski

  Zdjęcia w galerii Wycieczka do Lubina na lodowisko.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć