Nawigacja

 • Udany start w XVII Dolnośląskich Meczach Matematycznych

  DUdany start w XVII Dolnośląskich Meczach Matematycznych - Obrazek 1nia 13 grudnia reprezentacja młodych matematyków ze ścinawskiej Trójki rozpoczęła swój udział w kolejnej edycji meczów matematycznych – konkursu koordynowanego przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego i obejmującym swym zasięgiem całe województwo.

  Pierwszy w tym roku mecz grupowy rozegrany został z Salezjańską Szkołą Podstawową z Lubina. Konkurs upłynął w przyjacielskiej atmosferze, a punktacja prezentowanych przy tablicy uczniowskich rozwiązań nie sprawiła juty kłopotu, choć zadania były jak zwykle trudne. Najbardziej zachwyciło wszystkich rozwiązanie zadania z zakupem bombek na choinek, którego prezentacją popisał się uczeń szkoły z Lubina.

  Drużyna z SP3 natomiast wyróżniła się skuteczną strategią typowania i odbijania zadań, wskutek czego ostatecznie doprowadziła do wygranej naszej szkoły wynikiem 12 : -2. Następny mecz już w styczniu ze Szkołą Społeczną w Lubinie. Zwycięzca zagra w półfinale.

  Kapitanem reprezentacji Trójki w tym roku jest Aleksandra TYLMAN, a oto pozostali członkowie drużyny: Piotr MUSIELAK 5c, Martyna SAJAK 6c, Patryk WIEWIÓRKA 6b, Michał HEJBER 4e, Maciej WOJTOWICZ 6b, Julia ROMAŃSKA 7c, Igor GACURA 7d, Kacper KRAS 7c, Julia ZDOBYLAK 7b i rezerwowi : Piotr SZMIGIELSKI 7b, Aleksander JANIC 7b, Dawid GRZYBALSKI 6c. Szkolnym koordynatorem konkursu  D. Wozowczyk.

   

   

   

   

 • Mikołajkowa wyprawa do kina

  Dnia 5.12.2017 r. dzieci z oddziałów zerowych wybrały się na mikołajkową wyprawę do kina  Helios na bajkę „Pierwsza gwiazdka”. Dzieci w prosty sposób dowiedziały się jak powstała historia Bożego Narodzenia i tradycja obdarowywania się prezentami. Miały również okazję podziwać świateczne wystawy i światczne dekoracje w galerii. Wycieczka bardzo im się podobała, opowiadały sobie nawzajem o tym co się w bajce wydarzyło, powtarzały śmieszne teksty oraz dzieliły się spostrzeżeniami na temat  histoii Maryi i Józefa.Zdjęcia w galerii Mikołajkowa wyprawa do kina .

 • Razem zmieniamy świat na lepsze!

  Z inicjatywy Rady Rodziców nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Społeczność naszej szkoły oraz przedszkola przygotowała paczki dla rodziny, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

  A o to historia osób przez nas obdarowywanych:

  Pani Bożena (43 l.) mieszka wraz ze swoją mamą Kazimierą (83 I.).   Pani Bożena urodziła się z zespołem Downa. Wszystkie trudności w życiu pomagała pokonywać jej mama, do  momentu, aż sama zachorowała. Teraz, to pani Bożena pełni rolę  gospodyni domu. Sama musi radzić sobie ze wszystkimi  obowiązkami. Rodzina żyje dzięki emeryturze pani Kazimiery (1600 zł) oraz rencie chorobowej pani Bożeny (600 ). Po odliczeniu kosztów leczenia i mieszkania, rodzinie pozostaje ok. 500 zł na osobę. Wśród najważniejszych potrzeb panie wymieniają zwykłe, codzienne produkty, na które często po prostu brakuje rodzinie pieniędzy  

  W paczkach, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, znalazły się artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież i lekarstwa, ale również rysunki i życzenia od uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym projekcie. Zdjęcia w galerii „Szlachetna Paczka”. .

 • Zajęcia muzyczne z p. Johnem

  To już kolejne spotkanie z panem Johnem i Krisem. Zajęcia muzyczne odbywają się regularnie raz w miesiącu. Każde ze spotkań jest ciekawe,  niesamowite i o innej tematyce. Podczas  zajęć panuje miła atmosfera zarówno zabawy jak i odprężenia. Uczniowie z "zerówek"  biorą aktywnie udział w zajęciach, rozbudzają  zamiłowanie do muzyki, kształcą wrażliwość, wyobraźnię muzyczną, rozwijają muzykalność  (poczucie rytmu i intonacja). Dzieci zapoznają się z prostymi pojęciami muzycznymi, z instrumentami i ich brzmieniem. Podczas zajęć wykorzystywane są takie formy jak: taniec, rytm, zabawy dziecięco muzyczno-ruchowe, improwizacja, gra, akompaniament na instrumentach perkusyjnych oraz propagowanie muzyki „klasycznej”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Zdjęcia w galerii Zajęcia muzyczne z p. Johnem.

 • Dzień piżamy

  Samorząd Uczniowski SP3 ogłosił 30 listopada „Dniem Piżamy.” W tym dniu uczniowie przechadzali się po szkolnych korytarzach w cieplutkich i milutkich piżamkach lub szlafroczkach. Niektórzy zabrali do szkoły maskotki lub poduszki. Nauczyciele również dołączyli do wspólnej zabawy! Podczas każdej przerwy można było skorzystać ze szkolnej Foto-budki, gdzie czekały przeróżne gadżety przygotowane przez uczniów naszej szkoły (zdjęcia dostępne w galerii). W tym dniu SU nagrodził również klasę najliczniej przebraną w piżamy. W konkursie zwyciężyła klasa 5d, w której przebrani byli wszyscy uczniowie!! Na zakończenie dnia SU przygotował dyskotekę szkolną. To pierwsza tego typu akcja w naszej szkole, ale już wiemy, że za rok zostanie powtórzona!!

  Zdjęcia w galerii Dzień piżamy.

 • Tydzień Promocji Zdrowia

  W dniach 20 - 24.11.2017r, w naszej szkole był realizowany  „Tydzień promocji zdrowia” pod hasłem- „ Jem zdrowo”, w którym zaangażowana została cała społeczność naszej placówki. W tym tygodniu zadania realizowane były w klasach IV - VI  między innymi na przedmiotach: języka polskiego, godzinie wychowawczej, wychowaniu fizycznym i językach obcych.

       W realizację naszych zadań włączyła się Rada Rodziców, która wsparła nas finansowo zakupując nagrody w konkursach w postaci owoców,  soków i jogurtów dla najlepszych klas.
                                          Dziękujemy za pomoc!!!
                                                         

   
  Dnia 13 listopada w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia odbył się konkurs kulinarny klas 4, 5 i 6
  SAŁATKOWO - KANAPKOWY  ZAWRÓT GŁOWY”.

  WYNIKI

  Klasy 4
  1 miejsce – 4e
  2 miejsce – 4c, 4d
  3 miejsce – 4a, 4b

  Klasy 5
  1 miejsce – 5a
  2 miejsce – 5b
  3 miejsce – 5c, 5d

  Klasy 6
  1 miejsce – 6b
  2 miejsce – 6a, 6c

   

  Tydzień Promocji Zdrowia - Obrazek 1KOLOROWY TYDZIEŃ”

  Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe: dla kl. O-III i IV-VI

  1 miejsce zajęła klasa 0      i  klasa V d

  2 miejsce zajęła klasa I b   i klasa IV c

  3 miejsce zajęła klasa 0 c  i  klasa VI b

   

  Klasy drugie aktywnie uczestniczyły w Tygodniu Promocji Zdrowia. W czasie zajęć przypomniały sobie o odpowiednim odżywianiu.  Dla wszystkich uczniów przygotowały wystawę  STÓŁ  PEŁEN  ZDROWIA.

  Zdjęcia w galerii STÓŁ PEŁEN ZDROWIA.

  Każdy uczeń mógł sobie przypomnieć co i dlaczego należy jeść. Przygotowane produkty zawierały opisy. Na podsumowanie zajęć wzięły udział w konkursie plastycznym KOSZ  PEŁEN  ZDROWIA.

  Wyniki konkursu:

   klasa 2a     

  I miejsce – Wiktoria Berdzik

  II miejsce – Izabela Pałac

  III miejsce –Emilia Burczyc, Szymon Kogut

  klasa 2b  

  I miejsce – Marcel Turała

  II miejsce – Julia Kirejczyk

  III miejsce – Nikola Kowacka, Urszula Kowalska

  klasa 2c   

  I miejsce –  Magdalena Pytlarz

  II miejsce – Sara Kożuszek

  III miejsce -      Dawid Mazurkiewicz, Inez Strzyżewska    

  Zdjęcia w galerii KOSZ PEŁEN ZDROWIA.             

   

  Wszystkie klasy  kolejny raz wzięły udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej . Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem ćwiczyli pod kierunkiem przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie.

    Zdjęcia w galerii Pierwsza pomoc przedmedyczna.

       
     Oto zadania zrealizowane  w tym tygodniu:
   - j. polski:
  * klasy IV – wykonanie krzyżówki ortograficznej dotyczącej zdrowego odżywiania (wyrazy sprawiające trudność w poprawnej pisowni np. hartować, żywność, warzywa).
  * klasy V – wykonanie komiksu zachęcającego do zdrowego odżywiania   i aktywności fizycznej.    
  * klasy VI –napisanie wypracowania na temat: „Czy zdrowie jest najcenniejszym skarbem?”, lub opowiadanie z przesłaniem „Warto dbać o zdrowie”.
   - godzina wychowawcza:
  * Jem zdrowo, bo jem kolorowo/ cel: zachęcenie do codziennego spożywania warzyw i owoców, poznanie 5 grup kolorystycznych warzyw i owoców, omówienie ich wartości odżywczych, wykonanie plakatów promujących codzienne spożywanie warzyw i owoców każdego koloru, wystawa plakatów
  * spożywanie owoców i warzyw na godzinach wychowawczych i przerwach            w tygodniu promocji zdrowia pod hasłem: „Tydzień bez chipsów i napojów gazowanych”
  * analiza etykietek na opakowaniach produktów spożywczych /pod kierunkiem składu chemicznego/.
   - języki obce:
  * przygotowanie gazetki w j. angielskim i niemieckim nt : „Zdrowy styl życia”
  * przeprowadzenie lekcji nt. zdrowego jedzenia w j. angielskim w kl. VI.
             Udział w akcji „Śniadanie daje moc”- wspólne śniadania w klasach I – III.
  Spotkania z p. pielęgniarką szkolną, pogadanki nt. „Jak dbam o swoje zdrowie? w klasach 0 – III, natomiast klasy IV obliczały wskaźnik BMI (Body Mass Index   i układały jadłospis w oparciu o dietę zbilansowaną.
            W klasach I – III zostały zrealizowane następujące zadania:
  - przygotowanie i spożywanie przez dzieci soków owocowych (różne zestawy owoców) pod kierunkiem i  opieką wychowawców i rodziców z klas III,
  - zdrowo i kolorowo – zabawy z chustą animacyjną,
  -słuchanie muzyki relaksacyjnej przed rozpoczęciem zajęć,
  - witaminowy kram – wystawa warzyw i owoców, przygotowana przez klasy  I pod kierunkiem wychowawców klas,
  - układanie rymowanek nt. zalet spożywania owoców i warzyw,
  - „Kosz owoców” – malowanie farbami, wydzieranka z kolorowego papieru,
  - matematyczne zabawy z użyciem liczmanów (owoców i warzyw).

   Koordynator ds. Promocji Zdrowia   Bożena Herman

 • "Królowa Śniegu" w Hali Stulecia

        23 listopada 2017 r. uczniowie klasy III a, III b, III e  i IV e, wraz z wychowawczyniami i rodzicami, uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu kulturalno-artystycznym. W Hali Stulecia we Wrocławiu odbyło się widowisko znane na całym świecie - „Moskiewska Rewia na Lodzie”. Rosyjscy artyści zaprezentowali oglądającym fantastyczne, magiczne widowisko oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

       Spektakl wyreżyserowany był przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie – Olgę Kondraszową. Już od pierwszych chwil uwagę uczniów zwróciła przepiękna muzyka – niezwykle przejmująca i wspaniale oddająca charakter przedstawionych scen oraz choreografia pełna popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Oglądających zachwyciły postacie ze świata baśni: Kaj, Gerda, rozbójnicy, bałwanek, misie polarne, mieszkańcy Królestwa Snów. Każdy artysta prezentował jazdę figurową na wysokim poziomie. Scenografia, efektowne kostiumy i  efekty specjalne wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. To widowisko dostarczyło nam wiele emocji i pozostawiło niezapomniane wspomnienia. Pełni wrażeń przespacerowaliśmy się po Wrocławskim Rynku, gdzie podziwialiśmy stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego, następnie odwiedziliśmy McDonadsa,  po czym  we wspaniałych humorach powróciliśmy do Ścinawy.

  Zdjęcia w galerii "Królowa Śniegu" w Hali Stulecia.

 • „Niepodległość! Sto lat!” i kolejny sukces recytatorski Julii Dymkowskiej.

  18 listopada 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się XXI Turniej Literatury Patriotycznej i Religijnej.

  Z przyjemnością informujemy, że w kategorii recytacja nagrodę otrzymała Julia Dymkowska z klasy 6c, która zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego w/w konkursu, który odbędzie się w grudniu we Wrocławiu.

  Gorąco gratulujemy Julii kolejnego sukcesu w tak prestiżowym konkursie „Niepodległość! Sto lat!” i życzymy powodzenia w finale Turnieju Słowa.

  Zdjęcia w galerii „Niepodległość! Sto lat!” .

 • - Obrazek 1

 • Trudna sztuka recytacji

  15 listopada 2017r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski dla klas IV-VII szkół podstawowych. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczestników literatury dziecięcej i popularyzowanie piękna mowy ojczystej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować jeden wybrany wiersz, dostosowany do wieku i predyspozycji wykonawcy.

  Z radością informujemy, że w w/w konkursie nagrodzone zostały dwie uczennice naszej szkoły. W kategorii klas VI-VII pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 6c Julia Dymkowska, a w kategorii klas IV-V wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 4b Emila Marek. Jury podczas oceny brało pod uwagę następujące kryteria: dobór i interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, niestosowanie gestykulacji.

  Serdecznie gratulujemy laureatkom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

  zdjęcia w galerii Trudna sztuka recytacji.

 • „PISK BIAŁEGO ORŁA"

  PISK BIAŁEGO ORŁA" – to pod takim tytułem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości.

  11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klasy 3a i 3b  przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem Pani Teresy Brzezińskiej i Pani Marioli Poliwki. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od chrztu Polski,  zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został przepięknym tańcem z flagami.

  Zdjęcia w galerii „PISK BIAŁEGO ORŁA" .

 • Dzień zdrowego śniadania

  O tym, że warzywa i owoce są niezbędne dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu dobrze wiedzą uczniowie klasy 3d. 8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku na drugie śniadanie przygotowaliśmy pyszne i zdrowe sałatki.

  Uczniowie napisali również rymowanki na temat zdrowego odżywiania, które można przeczytać w zakładce „Strefa ucznia – Ciekawe wypracowania. Pacholęta"

  Zdjęcia w galerii Dzień zdrowego śniadania.

 • Nagroda za lwa i jego królewską grzywę.

       Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6a Wiktoria Niedbała otrzymała nagrodę w XXXV Wojewódzkim i XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2017” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

        Jury w składzie Tomasz Jastrun-przewodniczący, Jan Picheta i Juliusz Wątroba zakwalifikowało Wiktorię do grona stu najlepszych autorów, wybierając jej pracę wśród 1693 utworów poetyckich, prozatorskich i dramatycznych. Wszystkie przyznane nagrody są bowiem równorzędne.

       Niestety, uczennica nie mogła być obecna na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, dlatego okolicznościowy dyplom i cenne nagrody książkowe otrzymała w tym tygodniu pocztą. Wiersz Wiktorii opublikowany został w tomiku zawierającym nagrodzone prace i dostępny jest w naszej bibliotece szkolnej.

  Serdecznie gratulujemy Wiktorii tak dużego sukcesu i zachęcamy pozostałych uczniów naszej szkoły do podejmowania prób literackich.

  Zdjęcia w galerii Nagroda za lwa i jego królewską grzywę..

 • „Jak paciorki różańca...”

  Tradycją już jest, że w październiku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym pt. „Jak paciorki różańca...”

  W tym roku dzieci znów zaskoczyły pomysłowością prac. Na konkurs zgłosiło się 16 uczniów, którzy przynieśli różańce wykonane tradycyjnie z kasztanów, żołędzi, orzechów laskowych, ale również z cekinów, makaronu i.......gum do żucia.

  Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłów. Dyplomy i drobne nagrody zostaną rozdane 6 listopada. Zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

  Organizator: katechetka Bogusława Szeliga

  Zdjęcia w galerii „Jak paciorki różańca...”.

 • Z przyjemnością informujemy, że Julia Romańska, uczennica klasy VIIc i Piotr Musielak, uczeń klasy Vc zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek, blok polonistyczno-matematyczny.

   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • WIEM WSZYSTKO O PATRONIE

  27 października 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy dla klas trzecich „Wiem Wszystko o Patronie Bronisławie Malinowskim”, który jest wpisany w kalendarz szkolny.
  Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Wszyscy solidnie przygotowali się do zmagań konkursowych.
  Zwycięzcami zostali:
  I miejsce - Michał Wojtowicz kl.3b
  II miejsce ex aequo - Igor Figiel kl.3a, Rafał Kosowski kl.3e
  III miejsce ex aequo - Lena Gitler kl. 3d, Dawid Wojtas kl. 3c
     Gratulujemy.

  Zdjęcia w galerii WIEM WSZYSTKO O PATRONIE.

 • "Tydzień Bronka"

  Aby uczcić pamięć Bronisława Malinowskiego, w naszej szkole zorganizowany został „Tydzień Bronka”. Nauczyciele wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowali liczne konkursy upamiętniające Patrona Szkoły. Nasi poloniści wspólnie z panią bibliotekarką zorganizowali dyktando pt. „Patron naszej szkoły”, nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody sportowe, na lekcjach plastyki pani Tylman wprowadziła „challenge rysunkowy”. Ponadto przez cały tydzień na uczniów czekały zadania indywidualne i grupowe. Pani wicedyrektor Ewa Dawidowicz-Bąk zorganizowała konkurs wiedzy o Patronie, sporcie i zdrowym odżywianiu, natomiast Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs z zadaniami w ramach akcji „Aktywna Klasa”. 23 października odbył się apel podsumowujący wszystkie zmagania. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do galerii zdjęć  "Tydzień Bronka".!
   WYNIKI KONKURSÓW:
  Konkurs Samorządu Uczniowskiego:
  I miejsce klasa 4c
  II miejsce klasa 6a
  III miejsce klasa 5c
  Konkurs wiedzy o Patronie, sporcie i zdrowym odżywianiu:
  I miejsce Martyna Sajak 6c
  II miejsce Julia Dymkowska 6c
  III miejsce Aleksandra Tylman 6c
   Dyktando „Patron naszej szkoły:”
  I miejsce: Emilia Marek 4b, Jakub Miniewski 4c, Weronika Babij 4d, Piotr Poliwka 4e, Kacper Rodziewicz 4e,
                    Piotr Musielak 5c, Patryk Wiewiórka 6b, Martyna Sajak 6c, Piotr Matuszczak z 6c.
  II miejsce: Nikola Huczko 4b, Ula Marcinów 4b, Daria Jasinowska 4d, Oskar Białecki 5d.
  III miejsce: Amelia Kuszyk 4d
  Wyróżnienia Stowarzyszenia „Równe Szanse”: Igor Wojciechowski 4a, Paulina Skrzyniarz 4a,
                  Szymon Szpularz  4a, Kacper Kołodyński 5a, Adrian Welc 5a, Adam Kałka 6a.
  Biegi z okazji Święta Patrona
   Klasy IV - dystans 600m
  I miejsce - Gracjan Zacharski  4e
  II miejsce - Bartosz Niezgoda  4e
  III miejsce- Wiktor Kogut        4c
   Klasy V - dystans 800m
  I miejsce - Gracjan Staroń     5c
  II miejsce - Oliwier Bielica      5b
  III miejsce- Jakub Wasilewski  5c
   Klasy VI - dystans 1000m
  I miejsce - Mateusz Nowicki    6c
  II miejsce - Konrad Kogut       6a
  III miejsce- Aleksander Maślej  6c
 • Lekcja przyrody

  19 października uczniowie klasy 3d  wyruszyli pociągiem  na wyprawę do lasu do Orzeszkowa. Po lesie oprowadzał nas Pan leśniczy Adam Posacki, który opowiedział nam wiele ciekawostek i pokazał piękno przyrody. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jesienny las, zachwycił nas!

  Zdjęcia w galerii Lekcja przyrody.

 • Spotkanie z pisarzem, czyli opowieść o niezwykłej przygodzie.

  17.10.2017r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pisarzem.

  Krzysztof  Petek, dziennikarz i pisarz, organizator wypraw po Azji i Ameryce Południowej, instruktor survivalu i adept kung-fu, zaprosił młodych czytelników na niezwykły pokaz. Autor 25 książek dla młodzieży, dzieci i czytelnika dorosłego, zaprezentował piękne fotografie ze swoich mazurskich wypraw, przeplatane interesującymi migawkami z dalekich krajów. Z pasją opowiadał o odmiennych kulturach i zwyczajach, ubarwiając swoje wystąpienie licznymi ciekawostkami i anegdotami. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania uczniów, dlatego spotkanie upłynęło szybko i w miłej atmosferze.

  Spotkanie połączone było z prezentacją książki „Spokojne wakacje”. Powieść w najnowszej wersji, z zupełnie nowymi grafikami, żywo zainteresowała czwartoklasistów. Chętnie dzieci mogły zakupić powieść z dedykacją autora. Warto zaznaczyć, że Krzysztof Petek rozpoczął pisanie opowiadań już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Od tamtej chwili systematycznie doskonalił warsztat literacki, nie zapominając, jak rozmawiać z czytelnikiem, także tym najmłodszym.

  Zachęcamy więc uczniów do wzięcia przykładu z naszego gościa. Przypominamy, że ciekawe wypracowania uczniowie mogą opublikować na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i czekamy niecierpliwie na najlepsze baśnie, wiersze, opowiadania…

  Spotkanie z pisarzem było kolejną interesującą akcją zorganizowaną w naszej szkole  w ramach popularyzowania czytelnictwa wśród uczniów.  Zdjęcia w galerii Spotkanie z pisarzem.

 • Wycieczka do Jump World

  13 października 2017roku odbyła się wycieczka dwóch klas do Jump World,  czyli do świata trampolin we Wrocławiu. Na wycieczkę nasza klasa 4c wybrała się pod opieką wychowawcy Pana Tymkowskiego, a także Pani Kogut i Pani Janus . Na miejscu mieliśmy możliwość skakania na dużych i małych trampolinach. Można było też skakać pojedynczo na małych, a na dużych w dwie osoby - w różnych przedziałach. Był przedział do grania w piłkę nożną, był też do koszykówki oraz siatkówki. Klasy mogły pływać w basenie z gąbkami lub polecieć na linie i zeskoczyć z niej do basenu.

  Po wyczerpujących ćwiczeniach odwiedziliśmy KFC, gdzie mogliśmy zjeść i napić się.

  Nasza klasa wróciła z wycieczki bardzo zadowolona. Straciliśmy  dużo energii, ale zabawa była wspaniała. Szkoda tylko, że tak krótko… :-)

  Zdjęciaz w galerii Wycieczka do Jump World.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć