Nawigacja

 • Piotr Musielak zwycięzcą VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego.

  15 marca 2018r. odbył się VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu.
  Z wielką radością informujemy, że I miejsce w w/w konkursie zajął uczeń naszej szkoły– Piotr Musielak. Uczeń klasy 5c wykazał się gruntowną wiedzą z zakresu mitologii oraz niezwykłą pasją do poznawania świata antycznego, na którym opiera się cała europejska cywilizacja.
  Serdecznie gratulujemy Piotrkowi sukcesu w tak ciekawym i prestiżowym  konkursie oraz zdobycia licznych i cennych nagród, wśród których znalazły się interesujące książki i … laptop.
  Przypominamy, kolejny konkurs mitologiczny już za rok! 
  Zdjęcia w galerii VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny .
  Link do wypowiedzi w radiu rodzina http://www.radiorodzina.pl/18565,rozstrzygniecie-vi-konkursu-mitologicznego/

 • Wycieczka 5b i 5d do Wrocławia

  16 marca klasy 5b i 5d wybrały się na wycieczkę do Wrocławskiego Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl w reżyserii Jakuba Krofty pt.  PIEKŁO – NIEBO. Uczniowie wzięli udział w baśniowym widowisku, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. Wszyscy byli pod wrażeniem scenografii, muzyki i efektów specjalnych towarzyszących przedstawieniu. Uczniów urzekły również dowcipne dialogi i efektowna gra aktorów. Po spektaklu klasy udały się do centrum Sky Tower, gdzie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach w kręgle. Profesjonalne tory i oświetlenie w SkyBowling zrobiły na nas duże wrażenie. Wycieczkę zaliczamy do udanych! Zapraszamy do galerii  Wycieczka 5b i 5d .

 • Nie-Podległość! Koncert laureatów

  9 marca 2018r. na scenie Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbyła się podniosła uroczystość - koncert laureatów XXI Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej
  pod Patronatem honorowym: Metropolity Wrocławskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia, Instytutu Pamięci Narodowej i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Myślą przewodnią turnieju było hasło „Nie-Podległość!”.

  Z radością informujemy, że w gali laureatów wzięła udział przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie Julia Dymkowska z klasy 6c, która zaprezentowała piękny wiersz K.K Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie, stare drzewo”. Uczennica została nagrodzona za zajęcie II miejsca we wspomnianym konkursie, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Swoim przejmującym występem podczas koncertu laureatów, trwale wpisała się zaś w świętowanie niezwykłego jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

  Zdjęcia w galerii Nie-Podległość! Koncert laureatów.

 • Matematycznie i turystycznie w Przesiece

  Dziesięcioosobowa grupa uczniów klas 4-7 Ścinawskiej Trójki wraz z opiekunem wzięła udział w dwudniowych  Limesowych Spotkaniach Matematycznych, które po raz kolejny odbyły się w Przesiece k/Karpacza od 2 do 4 marca. Wyjazd był bardzo udany, uczniowie bawili się matematyką uczestnicząc w różnorodnych warsztatach oraz aktywnie spędzali wolny czas wędrując po jeszcze ośnieżonych stokach  Karkonoszy.

  Spotkania corocznie organizowane są przez Towarzystwo Matematyczne LIMES z Lubina, a w tym roku wzięło w nich udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz lubińskiego liceum. Pracując indywidualnie oraz zespołowo można było  rozwijać swoje zainteresowania matematyczne poprzez udział w: grupowym rozwiązywania łamigłówek logicznych i strategicznych, uczestnictwo w Maratonie Matematycznym, warsztatach Kangurowych oraz warsztatach manualnych budowania modeli figur geometrycznych oraz składania origami.

  W międzyszkolnej rywalizacji matematycznej wyróżnili się szczególnie:

  Michał HEJBER  - zajmując I miejsce w MARATONIE matematycznym na poziomie klas IV

  oraz I miejsce w KANGURZE

  Igor STANISŁAWSKI – zajmując III miejsce w MARATONIE matematycznym na poziomie kl. IV

  Igor GACURA – zajmując I miejsce w KANGURZE matematycznym na poziomie kl. VII

  Szymon SADZA – kwalifikując się do finału MARATONU matematycznego na poziomie kl. VI

  opiekun grupy wyjazdowej SP3 Dorota Wozowczyk

  Zdjęcia w galerii Matematycznie i turystycznie w Przesiece.

 • NASZA ABSOLWENTKA! - Alicja Siwak!

   

  Absolwentka naszej szkoły Alicja Siwak członkiem zespołu ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii"! Break Your Barrier to projekt społeczny, w ramach którego przeprowadzane są warsztaty językowe na terenie powiatu lubińskiego. Młodzież wspólnie motywuje się do nauki i przełamuje swój strach przed wystąpieniami publicznymi, czy komunikowaniem się w języku obcym. Szczegóły dotyczące zajęć znajdują się na stronie https://www.facebook.com/BreakYourBarrierTeam/, gdzie udostępniane są wszelkie działania grupy oraz na kanale https://www.youtube.com/channel/UCcw0ztE5HE0vXuYRgvH_6Lg/featured . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! 
              

   

 •     

  UWAGA RODZICE!

   

  ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

  prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019 do:

  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie

  - do Oddziałów przedszkolnychtzw. „0” rocznik 2012 

   - do Klas pierwszych 

  Przedszkola w Ścinawie   nabór dzieci do  oraz

  ZAPISY PROWADZONE BĘDĄ.od 14 lutego 2018r. do 28 lutego 2018r

  w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 15.00 (dot. dzieci SP3)

  i w Przedszkolu w Ścinawie (dot. dzieci zgłaszanych do przedszkola)

   Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny dziecka
  (na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość dziecka)

  karta zapisu dziecka do szkoły - dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły

                                                          w zakładce "O szkole" - zasady rekrutacji

 • Eliminacje gminne turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  28 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ścinawie odbyły się gminne eliminacje turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom” W zmaganiach wzięło udział 14 uczestników: 8 ze szkół podstawowych z Tymowej i ze Ścinawy (klasy 4-6) oraz 5 z gimnazjum i klas siódmych szkół podstawowych.
          W jury zasiedli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, zastępca komendanta powiatowego bryg. Cezary Olbryś, młodszy technik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Patryk Zdanowski, komendant Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Marek Barylak oraz Danuta Zarzycka- inspektor ds. obronnych i zarządzania kryzysowego w ścinawskim magistracie.

  Po ocenie prac pisemnych wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • szkoły podstawowe: I miejsce- Patryk Wiewiórka, 6b, II- Karolina Tas,6b , III- Igor Stanisławski, 4e i Emilia Doberstein- SP Tymowa;
  • gimnazjum i klasy 7: I miejsce- Karol Janic, 3c, II- Aleksander Janic, 7b i III- Łukasz Łowicki, 3a.

        Wyniki uzyskane przez uczniów pokazują, że podeszli oni do konkursu z dużą wiedzą i wielkim zaangażowaniem.Patryk, Karolina, Karol i Aleksander zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się  w Starostwie Powiatowym w Lubinie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową za udział w turnieju.

  Zdjęcia i wyniki z konkursu pochodzą ze strony www.scinawa.pl

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekun konkursu: Zbigniew Tymkowski

  Zdjęcia w galerii „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 • Wycieczka do Lubina na lodowisko

  Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy 4a, 4c oraz 6b wybrali się 12.02.2018 r. na lodowisko do Lubina pod opieką p. Z. Tymkowskiego, p. J. Szubskiej, p. B. Herman oraz p. E. Janus. Uczniowie prezentowali różne umiejętności łyżwiarskie, a dla części uczniów był to pierwszy kontakt z lodowiskiem. Zabawa była udana. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć w najgorszym momencie się czego chwycić. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech.

  Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie miło, aktywnie i przede wszystkim zdrowo spędzili czas wolny na świeżym powietrzu. Pod koniec wycieczki wszyscy z ochotą skorzystali z ciepłego poczęstunku w lubińskiej galerii.

  Opracowanie Z. Tymkowski

  Zdjęcia w galerii Wycieczka do Lubina na lodowisko.

 • Ratujmy konie.

  14 lutego 2018r. uczniowie klasy 4e zorganizowali akcję charytatywną na rzecz fundacji Centaurus, zajmującej się ratowaniem koni. Pomysłodawczynią akcji była Alicja Janowska. Wśród społeczności szkolnej zorganizowano zbiórkę pieniężną. Największym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż kartek walentynkowych, wykonanych na zajęciach rękodzieła, oraz ciasteczek upieczonych z pomocą rodziców. Na chętnych czekały różne gadżety przydatne w szkole: zakładki, naklejki i zawieszki odblaskowe. Zebrano kwotę 275zł. Uczniowie zaplanowali termin kolejnej zbiórki przed świętami wielkanocnymi. Na stoisku będzie można nabyć kartki i stroiki świąteczne, różne ciasta i pizzę. Będzie się działo. Zapraszamy
  Zdjęcia w galerii Ratujmy konie..

 • Witajcie w naszej bajce, czyli zabawa w teatr.

  9 lutego 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się XIX Rejonowy Przegląd Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”. Wśród 36 uczestników przeglądu znaleźli się trzej przedstawiciele naszej szkoły.

  Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienia otrzymali: Piotr Poliwka z klasy 4e i Emilia Marek z klasy 4b.

  Serdecznie gratulujemy uzdolnionym aktorsko uczniom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!

  Zdjęcia w galerii Witajcie w naszej bajce.

 • LAUREATKI VII LIMESOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  Aleksandra Tylman oraz Julia Romańska ze Szkoły Podstawowej nr 3 zostały laureatkami Limesowego Konkursu Matematycznego w kategorii klas 6-7, zajmując odpowiednio 1 i 5 miejsce. Finał powiatowy konkursu odbył się 6 lutego w Rudnej. Szczególnymi umiejętnościami wykazała się Ola Tylman z klasy 6c, jako jedyna z klas szóstych znalazła się w gronie laureatów i to na najwyższym  miejscu, uzyskując maksymalną ilość punktów (30 na 30 możliwych).

  W konkursie wzięli udział finaliści z 14 szkół podstawowych powiatu lubińskiego, startując po raz pierwszy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VII.

  Gratulacje należą się Oli, Julce  oraz pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do finału tego prestiżowego konkursu, tj: Piotrowi Musielak 5c, Patrykowi Wiewiórka 6b, Nikoli Woźniak 5d, Michałowi Hejber 4e i Urszuli Marcinów.

  Szkolny koordynator  konkursu Dorota Wozowczyk

  Zdjęcia w galerii VII LIMESOWY KONKURS MATEMATYCZNY.

 • DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

  15 grudnia 2017r. w naszej szkole przeprowadzone zostało Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów. W konkursie przygotowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie udział wzięli uczniowie z klas 4-6. W lutym otrzymaliśmy wyniki konkursu, na które niecierpliwie czekali jego uczestnicy.

  Z przyjemnością informujemy, że Piotr Musielak z klasy Vc zajął III miejsce i tym samym został laureatem  Ogólnopolskiego Dyktanda. Wyróżnienia otrzymali także: Martyna Sajak i Maciej Wojtowicz z klasy 6c.

  Wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
  Koordynatorami konkursu w szkole były: Pani Iwona Weres i Pani Iwona Ratajczak.

  Zdjęcia w galerii DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW.

 • Wycieczka klas 5b i 6a do Lubina

  8 lutego klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę do Lubina na lodowisko. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy zmierzyli się z jazdą na łyżwach. Zabawy było co nie miara i nawet bolesne upadki nie były w stanie popsuć nam humoru. Po zabawie na lodowisku udaliśmy się do kina na seans filmu „Cudowny chłopak.” Była to wzruszająca i jednocześnie zabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych! Zapraszamy do galerii  Wycieczka klas 5b i 6a do Lubina.

 • Ferie zimowe zawsze z książką

  Ferie zimowe zawsze z książką - Obrazek 1      Wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Wielu uczniów czeka na nie z niecierpliwością. Niektórzy mają zaplanowane ciekawe wyjazdy lub interesujące zajęcia sportowe, plastyczne, komputerowe…
        Uczniowie  zastanawiają się, czy wypoczynkowi będzie sprzyjać zimowa aura. Marzą o śniegu, lepieniu bałwana, rzucaniu śnieżkami, jeździe na sankach lub spędzaniu miłych chwil na lodowisku.
        Mamy nadzieję, że podczas ferii  każdy uczeń znajdzie także choć trochę czasu, aby sięgnąć po książkę. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Zachęcamy więc do wypożyczenia chociaż jednej książki z biblioteki szkolnej i przeczytania jej w czasie ferii.
         Pozdrawiamy i życzymy miłej lektury oraz udanego wypoczynku!
 • Nastrojowe Jasełka w naszej szkole

  Nastrojowe Jasełka w naszej szkole - Obrazek 1„Przy wigilijnym stole,

  Łamiąc opłatek święty,

  Pomnijcie, że dzień ten radosny

  W miłości jest poczęty.”

  /J. Kasprowicz/

   22 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu klasy 6c, które przygotowała siostra Kornelia. Scenariusz inscenizacji  zawierał najważniejsze scenki z życia Świętej Rodziny. Nastrojowa scenografia wprowadziła zebranych w podniosły, świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy, którzy z dużym zaangażowaniem wcielali się w odgrywanych bohaterów, wystąpili w specjalnie przygotowanych, przepięknych strojach, z licznymi rekwizytami. Inscenizacja przeplatana była nastrojowymi kolędami w wykonaniu dziecięcego zespołu „Promyczek”. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbała bowiem Pani Barbara Genderka.

  Spektakl nagrodzony został gorącymi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność klas młodszych i starszych. Na zakończenie Jasełek Pani Dyrektor Jolanta Szulc podziękowała uczniom za piękny występ oraz złożyła zebranym serdeczne, świąteczne życzenia. Młodzi artyści nagodzeni zostali także  słodkim upominkiem.

  Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji ze szkolnych jasełek w  galerii -  Jasełka 2017.

 • Świąteczne konkursy

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepiej ozdobioną salę oraz konkurs na świąteczne przebrania. Wszyscy bardzo zaangażowali się w ozdabianie klas, a w dzień przebrań świątecznych po szkole wędrowały liczne aniołki, renifery, elfy, mikołaje i mikołajki, a nawet choinki. W konkursie na najlepiej ozdobioną salę wygrała klasa 4b, natomiast 100% frekwencję przebrań, a co za tym idzie I miejsce uzyskały aż 4 klasy: 4e, 5a, 5b oraz 5d.

  Samorząd Uczniowski nagrodził również pojedynczych uczniów za ich wyjątkowe stroje: I miejsce – Mikołaj Nowak, II miejsce – Kinga Mielcarek III miejsce – Maja Woźniak. Wyróżnienia otrzymali: Hanna Rzeszowska, Zazanna Chomont, Aleksander Chomont oraz Julia Boczoń. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!! Zapraszamy również do galerii  Świąteczne konkursy .

 • Limesowy Konkurs Matematyczny

  6 osób zakwalifikowało się do finału Limesowego Konkursu Matematycznego AleksandraTylman (6c), Patryk Wiewiórka (6b), Piotr Musielak (5c), Nikola Woźniak (5d), Urszula Marcinów (4b) oraz Michał Hejber (4e). Wezmą oni udział w finale powiatowym Limesowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 6 lutego w Rudnej. Wymienieni uczniowie to laureaci szkolnego etapu konkursu organizowanego już po raz siódmy przez Towarzystwo Matematyczne Limes – z siedziba w Lubinie. W konkursie szkolnym, który odbył się w naszej placówce 7 grudnia wzięło udział 38 osób z klas 4-6. Aby zakwalifikować się do finału należało rozwiązać 6 problemowych zadań na takim poziomie, aby osiągnąć wysoką liczbę punktów w porównaniu z innymi uczestnikami z pozostałych szkół powiatu. Ta niełatwa sztuka udała się szóstce osób z naszej szkoły, więc należą się im wszystkim gratulacje.

  A oto niektóre zadania z konkursu:

  kl.4-5: zad. Mamy do dyspozycji 3 klepsydry, którymi można odmierzyć odpowiednio: 4 minuty, 5 minut i 9 minut. W jaki sposób dysponując tylko tymi klepsydrami odmierzyć dokładnie 6minut.

  kl. 6-7: Po I semestrze w pewnej klasie oceny bardzo dobre otrzymało: 35 uczniów z biologii, 32 z historii, 29 z fizyki i 26 z matematyki. Ilu co najmniej uczniów otrzymało oceny bardzo dobre ze wszystkich czterech przedmiotów, jeśli klasa liczy 40 osób?

  Życzę powodzenia przy rozwiązywaniu tych zadań – dla każdego?

  Opiekun koła matematycznego Dorota Wozowczyk

 • Głogowski Konkurs Kaligrafii

  Napisanie krótkiego tekstu i przygotowanie własnego ozdobnego inicjału. Takie zadanie mieli do wykonania uczestnicy szóstej już edycji Głogowskiego Konkursu Kaligrafii, na który wpłynęło ponad sto prac. Od lat celem konkursu organizowanego przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie, jest propagowanie idei pięknego pisania oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na estetyczne walory odręcznego pisma. W kategorii szkół podstawowych wyróżniona została uczennica naszej szkoły Julia Brzezińska z klasy 4d

  Zdjęcia w galerii Głogowski Konkurs Kaligrafii.

 • Niezapomniane wrażenia z wycieczki na Litwę.

         W dniach 2-6 grudnia 2017r. uczeń naszej szkoły Piotr Musielak wziął udział w kilkudniowej wycieczce edukacyjnej na Litwę. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1945” pod tytułem „To oni Polskę nosili w sercu”, w kategorii praca literacka.

        Nagrody dla laureatów konkursu ufundował Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

        Wyjazd dostarczył Piotrowi wielu niezapomnianych wrażeń i wzbogacił jego wiedzę historyczną. Była to zarazem swoista lekcja patriotyzmu dla laureatów tego prestiżowego konkursu. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z w/w wyjazdu.

  Zdjęcia w galerii Niezapomniane wrażenia z wycieczki na Litwę..

 • Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej

  „Byłeś jak wielkie, stare drzewo,

  narodzie mój jak dąb zuchwały…”

  /K.K Baczyński/

      14 grudnia 2017r. we Wrocławiu odbył się finał XXI Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej.

      Miło nam poinformować, że II miejsce w kategorii recytacja zajęła uczennica klasy 6c - Julia Dymkowska, która weźmie udział w uroczystej gali konkursu. Gorąco gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów!

  Zdjęcia w galerii Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć