Nawigacja

 • Lekcja przyrody

  19 października uczniowie klasy 3d  wyruszyli pociągiem  na wyprawę do lasu do Orzeszkowa. Po lesie oprowadzał nas Pan leśniczy Adam Posacki, który opowiedział nam wiele ciekawostek i pokazał piękno przyrody. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jesienny las, zachwycił nas!

  Zdjęcia w galerii Lekcja przyrody.

 • Spotkanie z pisarzem, czyli opowieść o niezwykłej przygodzie.

  17.10.2017r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pisarzem.

  Krzysztof  Petek, dziennikarz i pisarz, organizator wypraw po Azji i Ameryce Południowej, instruktor survivalu i adept kung-fu, zaprosił młodych czytelników na niezwykły pokaz. Autor 25 książek dla młodzieży, dzieci i czytelnika dorosłego, zaprezentował piękne fotografie ze swoich mazurskich wypraw, przeplatane interesującymi migawkami z dalekich krajów. Z pasją opowiadał o odmiennych kulturach i zwyczajach, ubarwiając swoje wystąpienie licznymi ciekawostkami i anegdotami. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania uczniów, dlatego spotkanie upłynęło szybko i w miłej atmosferze.

  Spotkanie połączone było z prezentacją książki „Spokojne wakacje”. Powieść w najnowszej wersji, z zupełnie nowymi grafikami, żywo zainteresowała czwartoklasistów. Chętnie dzieci mogły zakupić powieść z dedykacją autora. Warto zaznaczyć, że Krzysztof Petek rozpoczął pisanie opowiadań już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Od tamtej chwili systematycznie doskonalił warsztat literacki, nie zapominając, jak rozmawiać z czytelnikiem, także tym najmłodszym.

  Zachęcamy więc uczniów do wzięcia przykładu z naszego gościa. Przypominamy, że ciekawe wypracowania uczniowie mogą opublikować na naszej stronie internetowej. Zapraszamy i czekamy niecierpliwie na najlepsze baśnie, wiersze, opowiadania…

  Spotkanie z pisarzem było kolejną interesującą akcją zorganizowaną w naszej szkole  w ramach popularyzowania czytelnictwa wśród uczniów.  Zdjęcia w galerii Spotkanie z pisarzem.

 • Masterchef w 3a

  11 października uczniowie klasy 3a mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi biorąc udział w klasowym konkursie Masterchef.  
       
  Do konkursowych zmagań  przystąpiły cztery  zespoły, które w ciągu 30 minut musiały nie tylko  wykonać smaczną i zdrowa sałatkę jarzynową, ale również estetyczne ją podać.  Oceniane były walory smakowe oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu.

  Bezkonkurencyjne, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:
   Oliwii Tomaszewicz, Martyna Rorat, Zuzanna Winiarczyk i Wojciech Jasinowski.

  Drugie miejsce:
  Blanka Bużdygan, Hania Bużdygan, Martynka Kowalska i Oliwia Stożek
  Trzecie miejsce ex aequo :
  Tymoteusz Berdzik, Konstanty Levin, Szymon Niezgoda i Adrian Twardy
  oraz Krystian Nowakowski, Jakub Pałac, Szymon Czech, Filip Kraft i Patryk Stożek.
  Zdjęcia w galerii Masterchef w 3a.

 • Zgłębialiśmy tajniki nauki - wycieczka klasy 3d

  9 października wybraliśmy się na wycieczkę do Humanitarium do Wrocławia. Nasza wyprawa rozpoczęła się na dworcu PKP, bowiem pociąg był naszym środkiem transportu. Niektórzy z nas przeżywali podróż, gdyż po raz pierwszy jechali pociągiem. W Humanitarium oglądaliśmy interaktywną wystawę, która pozwoliła nam zgłębić tajniki nauki, wytwarzaliśmy energię elektryczną. Wiele frajdy sprawiło nam  pokonanie laserowego tunelu. W laboratorium bawiliśmy się w chemików i własnoręcznie zrobiliśmy puchnące farbki.

  To była bardzo udana wycieczka!  Wspomnienia z wycieczki uczniów klasy 3d przeczytacie w zakładce "Strefa ucznia – Ciekawe wypracowania. Pacholęta"

   Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy 3d.

  Uczniowie klasy 3d

 • „Baba-piec i inne ciekawe przedmioty codziennego użytku”

   10 października klasa 5b udała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie rozpoczęli dzień od zwiedzania Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej o tematyce „Baba-piec i inne ciekawe przedmioty codziennego użytku”. Następnie spacerem przez Ostrów Tumski udali się do Kwatery Głównej, gdzie wzięli udział w rozgrywkach „Laser Tag”, potocznie nazywanych laserowym paintballem. Zabawy było co nie miara, a w przerwach między rozgrywkami uczniowie świetnie bawili się przy stołach z piłkarzykami. Zapraszamy do Galerii Zdjęć Wycieczka klasy 5b.

 • Żakinada

        9 października 2017r. w naszej szkole odbyła się Żakinada, czyli „Otrzęsiny Czwartoklasistów". Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin byli Piraci. Uczniowie przebrani w dzielnych korsarzy z banderami swoich statków oraz kolorowymi papugami, musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez najstarsze klasy w szkole. Efektem tych wszystkich zmagań było pasowanie na „Żaka”.
          GRATULUJEMY CZWARTOKLASISTOM i zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ
  Żakinada 2017.

 • Wizyta uczniów w Ośrodku Alzheimerowskim

  29 września uczniowie naszej szkoły z klas 3a, 3b i 6c uświetnili swoim występem obchody jubileuszu dziesięciolecia  działalności  Ośrodka  Alzheimerowskiego w Ścinawie. Zaprezentowali program muzyczno-wokalny pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko". Piękny występ naszych artystów wzruszył do łez zgromadzonych gości. Zachęcamy do obejrzenia filmu

  http://https://www.youtube.com/watch?v=kseTz7xU-mI

 • Wycieczka do lasu. Spotkanie z leśniczym

  28 września  zorganizowana została wycieczka pociągiem  do lasu w Orzeszkowa i spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Wołów. W wycieczce uczestniczyły dzieci z klas 3a, 3b, 3e.
  Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Poznały warstwy lasu, obserwowały mrowisko oraz słuchały odgłosów lasu.
  Miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Dzieci zbierały liście, szyszki, żołędzie, kasztany i grzyby. Na zakończenie wycieczki pan leśniczy zaprosił nas na ognisko i  pieczenie kiełbasek oraz wręczył drobne upominki. 

 • Ścinawska "trójka" zakwalifikowała się do rzadowego programu "Aktywna tablica"

  Miło nam poinformować, iż nasza szkoła znalazła się na liście szkół zakwalifikowanych do programu "Aktywna tablica". W naszej placówce pojawią się kolejne tablice interaktywne!

  Zalety użycia tablicy interaktywnej w klasie to:

  • pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami;
  • zwiększenie zaangażowania w lekcje;
  • pomoc w skupieniu uwagi na trudniejszych zadaniach, dzięki możliwości użycia kolorowych wyróżnień;
  • szybsze przygotowywanie przez nauczycieli materiałów edukacyjnych na lekcje;
  • ułatwiona wymiana materiałów lekcyjnych między nauczycielami;
  • częstsze korzystanie z internetu podczas lekcji.
  • zaangażowanie uczniów w przygotowanie źródeł potrzebnych na lekcje;
  • ułatwienie powtarzania wiedzy i umiejętności zdobytych na poprzednich lekcjach;
  • umożliwienie nagrywania lekcji w celu późniejszego ich analizowania;
  • zwiększenie liczby materiałów wideo używanych podczas lekcji
  • praktyczne (w praktyce pedagogicznej) użycie tablicy interaktywnej to skuteczniejszy trening niż jakiekolwiek szkolenie techniczne.
 • E-dzienniczek w SP 3

  Drodzy rodzice i uczniowie!

  Miło nam poinformować, że nowy rok szkolny 2017/2018, prócz zmian związanych z reformą oświaty,
  w naszej szkole przyniósł ze sobą również „powiew nowoczesności”, którym jest wprowadzenie dziennika elektronicznego. W bieżącym roku szkolnym jest on prowadzony w klasach IV – VI,
  a w następnych latach będzie we wszystkich klasach.

  Również rodzice i uczniowie będą mogli korzystać z dostępu do informacji z dziennika elektronicznego. Bezpłatny dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu przez wychowawców podanych adresów do systemu, wtedy każdy z Państwa będzie mógł wygenerować sobie powiązane z własnym e-mailem hasło do logowania. Szczegółowe informacje można zasięgnąć u wychowawców klas.

  ZALOGUJ SIE

 • Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie.

  15 września 2017r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka, których organizatorem był Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu, we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru.

       W drugiej części obchodów Dnia Sybiraka ogłoszone zostały wyniki finału wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1945” pod tytułem „To oni nosili Polskę w sercu”.

       Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii praca literacka zajął uczeń piątej  klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie – Piotr  Musielak.  W klasie czwartej napisał „Monografię Pana Józefa Budrewicza Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie”. Praca Piotra powstała w oparciu o wspomnienia i materiały przekazane przez Pana Budrewicza i wysoko oceniona przez komisję konkursową pod względem następujących kryteriów: zgodność z tematem, samodzielność, twórczość, oryginalność, zgodność historyczna, poprawności i staranność językowa, bogactwo języka, dodatkowa ilustracja tekstu. Opieką literacką objęła ucznia Pani Iwona Ratajczak.

       Piotr otrzymał cenne nagrody rzeczowe i książkowe, pamiątkowy dyplom. Dodatkowo Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak dla laureatów konkursu i ich opiekunów ufundował edukacyjny wyjazd na Litwę.

       Serdecznie gratulujemy Piotrowi zwycięstwa  i życzymy niezapomnianych wrażeń z wyjazdu na Litwę oraz powodzenia  w kolejnych  równie prestiżowych konkursach. Warto bowiem nadmienić, że piątoklasista jest   laureatem kilku innych ogólnopolskich konkursów.

  O sukcesie naszego ucznia można tez przeczytać na stronie kuratorium:

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/wyniki-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956-w-roku-szkolnym-201617/

  https://www.kuratorium.wroclaw.pl/obchody-dnia-sybiraka-i-wreczenie-nagrod-laureatom-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956/

  Zdjęcia w galerii Sukces Piotrka Musielaka w prestiżowym konkursie..

 • DZIEŃ SYBIRAKA

  "Odeszli zabrani przemocą,

  z uścisków domowych pieleszy.

  We łzach powiezieni gdzieś nocą,

  stłoczeni w ciemności wagonów

  jak sople zawisłe w powietrzu”.

  /Ks.Ł.Krzanowski/

       17 września obchodzimy Dzień Sybiraka. To szczególna data, która przypada w rocznicę napaści ZSRR na Polskę  w 1939 roku. Najważniejsze w tym dniu jest przypomnienie tragicznych losów zesłańców, spisywanie ich relacji, przekazywanie dalej, aby w świadomości kolejnych pokoleń Polaków przetrwała pamięć ich tułaczego losu. Wspomnienie dramatycznych życiowych doświadczeń i czynów Sybiraków, wciąż jest drogowskazem dla najmłodszego pokolenia Polaków.

       Uczniowie naszej szkoły, wraz z Panią Jolantą Szulc - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, z dumą uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Ścinawie.  Na ręce Prezesa Koła Związku Sybiraków w Ścinawie-Pana Józefa Budrewicza-złożyli wyrazy głębokiego szacunku oraz wdzięczności dla wszystkich Członków Koła za przekazywanie prawdy o tragicznym losie polskich zesłańców oraz serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i działalności związkowej. Uczestnicząc we Mszy św. i w modlitwie pod pomnikiem „Zesłańcom Sybiru” na cmentarzu,  oddali natomiast cześć tym rodakom, którzy pozostali na „nieludzkiej ziemi” na zawsze, stając się milczącymi świadkami historii naszej Ojczyzny.     

 • „ Na skrzydłach przyjaźni”… po cenne nagrody

  Miło nam poinformować, że 31 sierpnia 2017r. rozstrzygnięty został konkurs literacki „Na skrzydłach przyjaźni” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017 pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do końca czerwca organizatorzy konkursu plastycznego i literackiego otrzymali kilka tysięcy prac uczniów ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów.

       Miło nam poinformować, wśród osób wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali: Aleksandra Tylman, Martyna Sajak, Julia Dymkowska, Hanna Szumna z klasy 6c, Dominika Twarda z klasy 6a oraz Filip Dziuba i Marzena Grabiec z klasy 7b.

       Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym! Opiekunem laureatów  była Pani  Iwona Ratajczak, a koordynatorem kampanii w naszej szkole – Pani Agnieszka  Musielak.

  Galeria „ Na skrzydłach przyjaźni”… po cenne nagrody.

 • Rozpoczynamy rok szkolny…

  4 września 2017 r., po raz pierwszy usłyszeliśmy szkolny dzwonek. Dopisali uczniowie, którzy w komplecie stawili się po wakacjach na apelu, aby przywitać koleżanki, kolegów i swoich nauczycieli, nie zawiodła nas również pogoda. Pani Dyrektor Jolanta Szulc uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018.

  Szczególnie gorąco przywitała pierwszoklasistów, którzy właśnie tego dnia, za sprawą pasowania na ucznia, mieli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie. Zanim jednak to nastąpiło, najmłodsi uczniowie musieli wykazać się pewną wiedzą. W imieniu Pierwszaków na środek wystąpiły dwie uczennice kl. 1b Karolina Miąsik i Zuzanna Pępkowska, aby odpowiedzieć na pytania zadawane przez starszą koleżankę. Następnie 68 uczniów z klasy 1a, 1b i 1c podniosło prawe ręce do góry i złożyło uroczyste ślubowanie. Po złożeniu przysięgi, wychowawcy klas pierwszych przeprowadzili uczniów przez bramę, prowadzącą symbolicznie w poczet uczniów naszej szkoły. Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie klas pierwszych, z rąk Burmistrza Ścinawy Pana Krystiana Kosztyły otrzymali upominki w postaci edukacyjnych puzzli obrazujących Powiat Lubiński, z zaznaczonymi na planszy ciekawymi miejscami i wybranymi zabytkami regionu, a w klasach od swoich wychowawców -  pamiątkowe dyplomy.

  Po apelu prowadzonym przez przedstawicieli klasy 6c, wszyscy uczniowie udali się na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

  Zdjęcia w galerii Rozpoczynamy rok szkolny….

 • Stołówka szkolna czynna od 07.09. 2017 CENA OBIADÓW w zakładce „Stołówka szkolna”

  Zapisy uczniów na posiłki w Stołówce Szkolnej od 04.09.2017 do 06.09.2017 w Sali 20 A. w godzinach     7.30  -13.00 Rodzice proszeni są o zapisanie ucznia na posiłki szkolne na druku zgłoszenia i  wniesienie opłaty na konto ( pobierane za miesiąc z góry) w wyznaczonym terminie. Druk zgłoszenia dostępny , przy Stołówce w Sali 20A i na stronie internetowej Szkoły.

 • ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 W OŚMIOLETNIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  W okresie wakacyjnym część dzieci wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

  • Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

  • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

  • Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

  • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

  • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !

  • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

  • Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!

  • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

  • Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!

  • Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

  • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!

  • Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

  • Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

  Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi, do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.
   

 • Zabierz książkę na wakacje, czyli zawsze jest pora… na czytanie.

  W tym roku szczególnie wiele uwagi poświęciliśmy upowszechnianiu czytelnictwa  wśród uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że możemy odnotować sukces-wzrost czytelnictwa! Z przyjemnością informujemy, że prawie wszyscy uczniowie korzystają z naszej szkolnej biblioteki . Uczniowie coraz chętniej czytają i wypożyczają dużo książek.

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje, na które wszyscy czekają z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że czas wolny od nauki, nie będzie czasem wolnym od przygody z książką. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Gorąco zachęcamy każdego ucznia do przeczytania chociaż jednej, dowolnie wybranej książki, podczas letniego wypoczynku. Życzymy miłej lektury  i fascynujących przygód wakacyjnych, także tych przeżywanych wspólnie z bohaterami literackimi. Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony internetowej i wspólnie spędzony rok. Serdecznie pozdrawiamy.  Wspaniałych, słonecznych, bezpiecznych  wakacji!

  Red.

 • 14 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Najwięcej głosów uzyskała uczennica klasy 4b Kinga Mielcarek. Zastępcą została Magdalena Kosztyła z klasy 5b. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Magdalena Żydowicz, a Zastępcą pan Paweł Stanisławski. W tym dniu pani Dyrektor Jolanta Szulc oraz pani Wicedyrektor Ewa Dawidowicz-Bąk uroczyście podziękowały tegorocznemu zarządowi: Alicji Szmigielskiej i Julii Romańskiej za pełne zaangażowania pełnienie funkcji Przewodniczącej i Zastępcy Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania otrzymał również poczet sztandarowy, w składzie: Filip Dziuba, Szymon Pawlikowski, Aleksandra Pawluk, Wiktoria Pędzikowska, Julia Zdobylak oraz Zofia Żogalska, za godne reprezentowanie szkoły podczas wszystkich uroczystości lokalnych. Dziękujemy za wspaniały rok pełen współpracy i zabawy, a nowemu Zarządowi życzymy samych sukcesów w przyszłym roku!  Zdjęcia w galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć