Nawigacja

 • „I tylko jedną mam prośbę do Boga

  I to jest moim pragnieniem,

  Aby się Sybir nigdy nie powtórzył

  Tylko pozostał dalekim wspomnieniem”

  /S. Wiatr-Partyka/

   

   

        „Naród, który nie kultywuje pamięci swoich przodków skazany jest na zagładę”.

         Dzień Sybiraka obchodzony 17 września, to szczególna data, która przypada w rocznicę napaści ZSRR na Polskę w 1939 roku. Tego dnia w szczególny sposób przypominamy sobie tragiczny los zesłańców, odczytujemy ich relacje, aby w świadomości najmłodszego pokolenia przetrwała pamięć ich tułaczego losu.

         16 września 2018r. uczniowie naszej szkoły, pod przewodnictwem Pani Jolanty Szulc-Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie-jak co roku z dumą uczestniczyli w obchodach Dnia Sybiraka w Ścinawie.

  Uczestnicząc we Mszy św. i modlitwie pod pomnikiem pamięci Sybiraków na cmentarzu parafialnym, zaprezentowali krótki montaż poetycko-muzyczny i złożyli kwiaty oddając cześć tym rodakom, którzy zginęli z dala od Ojczyzny na „nieludzkiej ziemi”.

         Życzenia dla członków i sympatyków Koła Związku Sybiraków w Ścinawie złożyła, w imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, utalentowana recytatorka Julia Dymkowska z klasy 7c, która zadedykowała zgromadzonym przejmujący i piękny wiersz A. Rudawcowej „Oczy Matki.”Cieszymy się, że mogliśmy oddać hołd tym zesłańcom, którzy nigdy nie powrócili do Ojczyzny i podziękować wszystkim członkom Koła, pielęgnującym pamięć o martyrologii narodu polskiego, to oni bowiem uczą nas patriotyzmu.

   

   

   

   

   

   

       

      

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  3 września 2018 r. powitaliśmy kolejny, nowy rok szkolny 2018/2019. Wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie przyszli po wakacjach pod opieką swoich wychowawców na uroczysty apel. Przybyli również zaproszeni goście, w tym Burmistrz Ścinawy, Pan Krystian Kosztyła. Apel prowadzili przedstawiciele klas piątych.

  Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Szulc. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości, szczególnie gorąco przywitała pierwszoklasistów, którzy tego dnia, za sprawą pasowania na ucznia, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie. Wybrani przedstawiciele uczniów z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie pozostali pierwszoklasiści, pod opieką swoich wychowawców, przeszli przez bramę, prowadzącą symbolicznie w poczet uczniów naszej szkoły.

  Apel wzbogaciła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nie zawiodła również pogoda. Po apelu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze spotkania z wychowawcami.

  Zdjęcia w galerii ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO .

 •  

   

  Zapraszamy

  do obejrzenia

  prezentacji:   Bezpieczna_droga_do_szkoly_.ppt

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł

  Zachowaj Trzeźwy Umysł

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym i literackim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  W roku 2018 kampania dotyczyła budowania własnej wartości, a dzieci wykonywały prace konkursowe pod hasłem „Autoportret. Zadziwiam siebie gdy siebie poznaję”. Wyróżnieni zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Serdecznie gratulujemy.

  Zdjęcia w galerii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2018/2019
 • Wakacje z książką, czyli zawsze jest pora na… czytanie.

  Wakacje z książką, czyli zawsze jest pora na… czytanie.

  W tym roku wiele uwagi poświęciliśmy upowszechnianiu czytelnictwa  wśród uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że możemy odnotować sukces-wzrost czytelnictwa! Z przyjemnością informujemy, że coraz więcej uczniów korzysta z naszej szkolnej biblioteki .

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje, na które wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że czas wolny od nauki, nie będzie czasem wolnym od przygody z książką. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Gorąco zachęcamy każdego ucznia do przeczytania chociaż jednej dowolnie wybranej książki podczas letniego wypoczynku. Życzymy miłej lektury  i fascynujących przygód wakacyjnych, zwłaszcza  tych przeżywanych wspólnie z bohaterami literackimi. Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony internetowej i wspólnie spędzony rok. Serdecznie pozdrawiamy.  Wspaniałych, słonecznych, bezpiecznych  wakacji i do zobaczenie we wrześniu!

  Redakcja

 • SP3 kibicuje!

  SP3 kibicuje!
 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  18 czerwca 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym Samorządu został uczeń klasy 4e Piotr Poliwka, natomiast Zastępcą Kinga Mielcarek z klasy 5b. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym! Równocześnie dziękujemy za pracowitość i pomysłowość obecnemu Zarządowi w składzie: Kinga Mielcarek - Przewodnicząca SU oraz Magdalena Kosztyła z klasy 6b - Zastępca.

 • Wycieczka 5b i 6a

  Wycieczka 5b i 6a

  13 czerwca klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę do Kłodzka. Dzień rozpoczęliśmy od spływu pontonami po Nysie Kłodzkiej na trasie Ławica-Podtynie. Choć początkowo było to trudne zadanie, bo kierowanie pontonem polegało przede wszystkim na współpracy wszystkich członków grupy, szybko nabraliśmy wprawy. Po spływie czekały na nas ciepłe kiełbaski z ogniska i lemoniada. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej będącej systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Jako finał zwiedzania obejrzeliśmy wystrzał z armaty. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Zdjęcia w galerii Wycieczka 5b i 6a.

 • WYCIECZKA DO KOŚCIANA

  WYCIECZKA DO KOŚCIANA

  13.06.2018 grupa 0b i 0c wybrały się na wycieczkę do Parku rozrywki w Kościanie. Wzięły udział w programie „Z piratami dookoła świata”.
       W „Nenufar Club” zostaliśmy pasowani na Piratów i opłynęliśmy tratwą wspólnie z Piratami prawie cały świat. Bardzo nam się podobało, gdyż sami wiosłowaliśmy i wykonywaliśmy różne zadania. Zostaliśmy mianowani na piratów i otrzymaliśmy piracki medal. Podczas wyprawy tratwami mieliśmy okazję zobaczyć budowle ze świata bajek min. Domek Smerfów, Domek Krecika, Dziewczynki z Zapałkami i wiele innych.  Płynęliśmy też przez Tunel Strachu z olbrzymimi dinozaurami. Byliśmy również w czarnej dziurze- było strasznie. Po drodze był przystanek w Egipcie, gdzie uczyliśmy się odczytywać hieroglify i w wiosce indiańskiej, w której musieliśmy zatańczyć taniec przyjaźni. Gdy dotarliśmy na przystań, znaleźliśmy wspólnie skarb, którym okazały się… cukierki!!!  Potem odbył się taniec z Piratką, a następnie Pirat Glut rozpalił nam ognisko i mogliśmy usmażyć sobie pyszne kiełbaski. Bardzo nam się podobało i chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

  Zdjęcia w galerii WYCIECZKA DO KOŚCIANA.

 • Zielona szkoła w Rewalu

  Zielona szkoła w Rewalu

  W dniach 04.06-08.06.2018r.uczniowie klas 3a, 3b i 3d pod opieką wychowawczyń p.Marioli Poliwki, p.Teresy Brzezińskiej i p.Magdaleny Bulak oraz pań Barbary Genderki, Doroty Łomnickiej oraz mamy Kacpra p. Marty Bobryk przebywali na ZIELONEJ SZKOLE w REWALU. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.W czasie pobytu dzieci zwiedziły: Latarnię Morską w Niechorzu, Trzęsacz, Park Wieloryba. Nie zabrakło plażowania i pluskania się w Bałtyku. Wieczory umilały: dyskoteka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, tańce integracyjne, konkurs Mam Talent oraz bieg zadaniowy zakończony przy zachodzie słońca na plaży. Pogoda była wymarzona, jedzenie bardzo smaczne a uczniowie zdyscyplinowani. Wszyscy wrócili stęsknieni za rodzicami, ale wypoczęci i zadowoleni.

  Zdjęcia w galerii Zielona szkoła w Rewalu.

 • Czterodniowa wycieczka do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego i Krakowa.

  Czterodniowa wycieczka do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego i Krakowa.

  Dnia 22 maja 2018 roku o godzinie 530 rozpoczęła się czterodniowa wycieczka uczniów klas  4-6 Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego oraz Krakowa. Organizatorem wycieczki była pani Anna Porębska, a opiekunami:  pan Zbigniew Tymkowski, pani Iwona Ratajczak oraz pani Teresa Kogut.

    O godzinie 1000 rozpoczął się  pierwszy punkt wycieczki, czyli zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ten największy z byłych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, miejsce zagłady ponad miliona więźniów, wywarł na nas wielkie wrażenie. W milczeniu oglądaliśmy baraki, fragment rampy z bydlęcym wagonem do transportu więźniów, czytaliśmy wstrząsające informacje dotyczące tego „obozu śmierci”, miejsca stopniowego wyniszczenia więźniów różnych narodowości, zwłaszcza Polaków i największego ośrodka natychmiastowej zagłady Żydów.

    Następnie dotarliśmy do kopalni soli w Wieliczce. Okazało się, że nasza grupa szła nie trasą turystyczną, ale górniczą. Wszystkim uczniom bardzo podobały się zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyliśmy. Dodatkową atrakcją była konieczność założenia strojów górniczych, kasków z latarkami oraz zaopatrzenia się w sprzęt górniczy, w tym ratunkowy. Przygoda rozpoczęła się od zjazdu najstarszym szybem górniczym - Regis. Po labiryncie komór i korytarzy oprowadzał nas doświadczony górnik, zwany przodowym, pod jego kierunkiem wykonywaliśmy przydzielone zadania, np. mierzyliśmy poziom stężenia metanu lub kruszyliśmy bryły soli.

    Wieczorem  dotarliśmy do miejsca zakwaterowania w Białym Dunajcu, do pensjonatu ‘’Majka’’. Od razu po przyjeździe zjedliśmy obiadokolację i urządziliśmy się w swoich pokojach, dzieląc się wrażeniami z ostatnich godzin.

    Następnego dnia odbyła się piesza wycieczka nad Morskie Oko. Poznaliśmy krajobraz wysokogórski z jego charakterystycznymi elementami, m.in. piętrami roślinności i chronionymi gatunkami roślin, obejrzeliśmy Wodogrzmoty Mickiewicza, ślady działalności lodowców. Powrotna droga w deszczu dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć,  ale 18 kilometrów pokonali wszyscy uczestnicy wyprawy. Mieliśmy jeszcze dość siły, aby obejrzeć urokliwą w swojej prostocie Kaplicę na Jaszczurówce.

    24 maja zwiedzaliśmy Zakopane, wędrowaliśmy z Gubałówki na Butorowy Wierch, spacerowaliśmy szlakiem ciekawych obiektów architektury, kultury i sportu oraz wyciągiem krzesełkowym wjechaliśmy na skocznię narciarską Wielka Krokiew. Wywołał on wiele pozytywnych emocji, dla niektórych jazda wyciągiem nie pozbawiona była jednak  dreszczyku emocji.

    Ostatniego dnia wycieczki wczesnym rankiem rozpoczęliśmy pakowanie walizek i  wyruszyliśmy do Krakowa.        W Krakowie zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie, Bazylikę Mariacką, Sukiennice na Rynku, Katedrę z Dzwonnicą, Collegium Maius, Trakt Królewski oraz obejrzeliśmy niezwykły ołtarz Wita Stwosza oraz piękne i niepowtarzalne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Wawel to niezwykłe miejsce, skarbnica wiedzy o naszych narodowych dziejach, warto więc zobaczyć na własne oczy miejsce spoczynku władców i  innych wybitnych  Polaków oraz zadumać się nad wydarzeniami znanymi z lekcji historii. Warto było także wysłuchać hejnału mariackiego z wieży kościoła Najświętszej Marii Panny i przypomnieć sobie związaną z nim legendę oraz zweryfikować zawarte w niej fakty historyczne.

  Potem czekała nas jeszcze długa droga powrotna i około godziny 2200 wycieczka zakończyła się w miejscu zbiórki, czyli  na przystanku autobusowym obok naszej szkoły, a jej uczestnicy rozeszli się do domów.

    Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z przebiegu czterodniowej wycieczki, która wzbogaciła naszą wiedzę, poznaliśmy liczne zabytki i krajobrazy odwiedzanych miejscowości. Na szczęście, przez większość czasu dopisywała nam pogoda. Liczymy na kolejne, równie ciekawe wycieczki w nowym roku szkolnym.

  Red. 6c

  Zdjęcia w galerii Czterodniowa wycieczka do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego i Krakowa..

 • Nasi uczniowie górą w „IV Lubińskim Konkursie Artystycznym „Akademia Sztuki”.

  Nasi uczniowie górą w „IV Lubińskim Konkursie Artystycznym „Akademia Sztuki”.

  17 maja 2018 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie odbyło się posiedzenie jury, podczas którego dokonano oceny prac konkursowych.

    4 osobowe jury nagrodziło podopiecznych Stowarzyszenia „Równe Szanse” działającego przy naszej szkole.

     W KATEGORII MALARSTWO I RYSUNEK:

     II m-ce

  „Wszystko jest piękne” Kacper Kołodyński, Adrian Welc klasa 5a

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

    III m-ce

  „Wszystko jest piękne” Anna Staroń, Rafał Rajkowski klasa 5a

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

    Wyróżnienia:

    „Miasto jutra”Izabela Palac , Karolina Tomaszewska klasa 2a

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

  W KATEGORII TKANINA

    I m-ce

  „Ślimak Kapelusznik” Kacper Twardy klasa 2a

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

  W KATEGORII POEZJA

    I m-ce

  „Wiara” Sandra Klimowicz klasa 6c

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

   Relację z odebrania nagród przeczytacie na stronie:

  http://www.lubin.pl/sztuka-okiem-niepelnosprawnych/

  Zdjęcia w galerii „IV Lubiński Konkurs Artystyczny „Akademia Sztuki”..

 • Rewelacyjny wynik piątoklasisty w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2018

  Rewelacyjny wynik piątoklasisty w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2018

   Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Albus 2018, który przeprowadzony został w naszej szkole w dniach 7-11 maja 2018r.

      Jak poinformował organizator, Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, najwyższe wyniki uzyskał Piotr Musielak, który został laureatem aż z pięciu przedmiotów.

  Z wielką przyjemnością informujemy również , że w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2018 nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

  Piotr Musielak, kl.5c:  grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa z przyrody, dyplom laureata i nagroda książkowa z matematyki, dyplom laureata i nagroda książkowa z języka angielskiego, dyplom laureata z języka polskiego i dyplom laureata z historii.

  Aleksandra Tylman kl. 6c –  dyplom laureata z przyrody i dyplom laureata z matematyki,

  Adam Kałka kl. 6a –  dyplom laureata z przyrody

  Gracjan Wysocki kl. 5a – dyplom wyróżnienia z języka angielskiego,

  Alicja Berdzik kl. 4b – dyplom wyróżnienia z języka polskiego

  Jakub Miniewski  kl. 4c – dyplom wyróżnienia z języka polskiego

  Nikola Woźniak kl. 5d -  dyplom wyróżnienia z przyrody,

  Martyna Sajak kl. 6c -  dyplom wyróżnienia z przyrody,

  Julia Dymkowska kl. 6c -  dyplom wyróżnienia z przyrody,

  Michał Hejber kl. 4e - dyplom wyróżnienia z matematyki

  Igor Stanisławski kl. 4e - dyplom wyróżnienia z matematyki

  Patryk Wiewiórka kl. 6b - dyplom wyróżnienia z matematyki

  Maciej Wojtowicz kl. 6c - dyplom wyróżnienia z matematyki

       Serdecznie gratulujemy wszystkim wymienionym uczniom i  ich opiekunom oraz życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów w nauce!

   

 • XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

  Patronat nad konkursem objął Uniwersytet Jagielloński, który rozpowszechnia nauki przyrodnicze jako fascynujące źródło wiedzy o świecie, dostępne dla każdego. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 42 uczniów z klas I – VI po uprzednim wykonaniu doświadczeń. Taka nowatorska formuła konkursu, polegająca na eksperymentowaniu, pomogła zrozumieć zjawiska zachodzące    w naturze oraz kreatywnie spędzić czas.

  Z  przyjemnością przedstawiamy laureatów Konkursu „Świetlik”:

  KAROLINA MIĄSIK  z kl. IB – wyróżnienie

  ZUZANNA PĘPKOWSKA  z kl. IB– wyróżnienie

  URSZULA KOWALSKA  z kl. IIB – wyróżnienie

  HANNA GOŁONOWICZ z kl. IIID – wyróżnienie

  MICHAŁ WOJTOWICZ z kl. IIIB  - wyróżnienie

  AGATA SOLIŃSKA z kl. VC – wyróżnienie

  PIOTR MUSIELAK z kl. VC – NAGRODA GŁÓWNA

  MARTYNA SAJAK z kl. VIC – wyróżnienie

  ALEKSANDRA TYLMAN z kl. VIC – NAGRODA

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji uczniowskich demonstrujących doświadczenia objęte konkursem.

  Organizatorzy: Marzena Majewska i Ewa Krygiel

  Doswiadczenie_1_PRZYCIaGANIE_WODY.docx

  Osmoza.ppt

  swietlik.pps

 • „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” | 2018

  „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” | 2018

  19 maja 2018r. we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

  Sprawozdanie z naszego udziału w akcji przeczytacie na stronie gimnazjum:

  http://www.gimnazjumscinawa.pl/pl-PL/kronika/273-mogile-2018-pradziada-ocal-od-zapomnienia

 • WYNIKI KONKURSU KOLOROWE POKŁADY WARTOŚCI

  WYNIKI KONKURSU KOLOROWE POKŁADY WARTOŚCI

  Uczeń naszej szkoły Miłosz Stembalski,(klasa 1b) zajął  I miejsce w swojej kategorii wiekowej. O sukcesie Miłosza możecie przeczytać na stonach:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2105982312948085&id=1717311818481805

  http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/kolorowe-poklady-wartosci/a/poznajcie-laureatow-konkursu-kghm,13192933/

 • Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

  Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

  15 maja na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Dolnośląski Finał Konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs obejmował swoim zakresem szeroko rozumiane bezpieczeństwo życia codziennego. Uczniowie z klasy III: Ewa Dąbek, Milena Niedzielska i Bartosz Ratajczak zajęli siódme miejsce w województwie. Reprezentanci naszej szkoły włożyli dużo wysiłku i pracy do tego, aby opanować obszerny zakres zagadnień.

  Zdjęcia w galerii Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”.

 • Matematyczne kangurki 2018

  Matematyczne kangurki 2018

  Znamy już wyniki Międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny"  

  W kategorii Maluch (kl. III – IV) wyróżnienia zdobyli: Michał Wojtowicz 3b, Bartosz Ratajczak 3d, Oliwia Kowalonek 3e, Dawid Wojtas 3c, Paweł Zielony 4b i Urszula Marcinów 4b.

  W kategorii Beniamin (kl. V – VI) wyróżnienia zdobyli: Aleksandra Tylman 6c, Maciej Wojtowicz 6c.

  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

  szkolny koordynator konkursu  Małgorzata Mendruń.

 • NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”

  NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”

  W tym roku, podobnie jak w  poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. 27.04.2018r. odbył się  apel, który jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.  Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja.
  … otworzyli księgę PRAWDY, księgę OŚWIECENIA, księgę HISTORII naszego kraju, OJCZYZNY wskrzeszenia…

  Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, a jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.Wielkim świętem państwowym, rocznica ta była także w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, zaprzestano obchodzenia tego święta, dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.

  Przedstawiony przez uczniów montaż słowno – muzyczny, został wzbogacony obrazami prezentacji multimedialnej, stał się okazją do uzmysłowienia wszystkim,jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: OJCZYZNA i PATRIOTYZM. Nad całością uroczystości czuwali poloniści, muzycy i plastycy naszej szkoły.

  Zdjęcia w galerii NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć