Piątek 20.10.2017

e-dziennik UONET+

• 19 października uczniowie klasy 3d  wyruszyli pociągiem  na wyprawę do lasu do Orzeszkowa. Po lesie oprowadzał nas Pan leśniczy Adam Posacki, który opowiedział nam wiele ciekawostek i pokazał piękno przyrody. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jesienny las, zachwycił nas!

Zdjęcia w galerii Lekcja przyrody.

• 17.10.2017r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pisarzem.

Krzysztof  Petek, dziennikarz i pisarz, organizator wypraw po Azji i Ameryce Południowej, instruktor survivalu i adept kung-fu, zaprosił młodych czytelników na niezwykły pokaz. Autor 25 książek dla młodzieży, dzieci i czytelnika dorosłego, zaprezentował piękne fotografie ze swoich mazurskich wypraw, przeplatane interesującymi migawkami z dalekich krajów. Z pasją opowiadał o odmiennych kulturach i zwyczajach, ubarwiając swoje wystąpienie licznymi ciekawostkami i anegdotami. Pisarz chętnie odpowiadał na pytania uczniów, dlatego spotkanie upłynęło szybko i w miłej atmosferze.

• 11 października uczniowie klasy 3a mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi biorąc udział w klasowym konkursie Masterchef.

Do konkursowych zmagań  przystąpiły cztery  zespoły, które w ciągu 30 minut musiały nie tylko  wykonać smaczną i zdrowa sałatkę jarzynową, ale również estetyczne ją podać.  Oceniane były walory smakowe oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu.

Bezkonkurencyjne, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:
     Oliwii Tomaszewicz, Martyna Rorat, Zuzanna Winiarczyk i Wojciech Jasinowski.

Drugie miejsce:
    Blanka Bużdygan, Hania Bużdygan, Martynka Kowalska i Oliwia Stożek
    Trzecie miejsce ex aequo :
    Tymoteusz Berdzik, Konstanty Levin, Szymon Niezgoda i Adrian Twardy
    oraz Krystian Nowakowski, Jakub Pałac, Szymon Czech, Filip Kraft i Patryk Stożek.
    Zdjęcia w galerii Masterchef w 3a.

• 9 października wybraliśmy się na wycieczkę do Humanitarium do Wrocławia. Nasza wyprawa rozpoczęła się na dworcu PKP, bowiem pociąg był naszym środkiem transportu. Niektórzy z nas przeżywali podróż, gdyż po raz pierwszy jechali pociągiem. W Humanitarium oglądaliśmy interaktywną wystawę, która pozwoliła nam zgłębić tajniki nauki, wytwarzaliśmy energię elektryczną. Wiele frajdy sprawiło nam  pokonanie laserowego tunelu. W laboratorium bawiliśmy się w chemików i własnoręcznie zrobiliśmy puchnące farbki.

•  10 października klasa 5b udała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie rozpoczęli dzień od zwiedzania Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej o tematyce „Baba-piec i inne ciekawe przedmioty codziennego użytku”. Następnie spacerem przez Ostrów Tumski udali się do Kwatery Głównej, gdzie wzięli udział w rozgrywkach „Laser Tag”, potocznie nazywanych laserowym paintballem. Zabawy było co nie miara, a w przerwach między rozgrywkami uczniowie świetnie bawili się przy stołach z piłkarzykami. Zapraszamy do Galerii Zdjęć Wycieczka klasy 5b.

•       9 października 2017r. w naszej szkole odbyła się Żakinada, czyli „Otrzęsiny Czwartoklasistów". Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin byli Piraci. Uczniowie przebrani w dzielnych korsarzy z banderami swoich statków oraz kolorowymi papugami, musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez najstarsze klasy w szkole. Efektem tych wszystkich zmagań było pasowanie na „Żaka”.
            GRATULUJEMY CZWARTOKLASISTOM i zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ
    Żakinada 2017.

• 29 września uczniowie naszej szkoły z klas 3a, 3b i 6c uświetnili swoim występem obchody jubileuszu dziesięciolecia  działalności  Ośrodka  Alzheimerowskiego w Ścinawie. Zaprezentowali program muzyczno-wokalny pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko". Piękny występ naszych artystów wzruszył do łez zgromadzonych gości. Zachęcamy do obejrzenia filmu

• 28 września  zorganizowana została wycieczka pociągiem  do lasu w Orzeszkowa i spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Wołów. W wycieczce uczestniczyły dzieci z klas 3a, 3b, 3e.
    Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Poznały warstwy lasu, obserwowały mrowisko oraz słuchały odgłosów lasu.
    Miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Dzieci zbierały liście, szyszki, żołędzie, kasztany i grzyby. Na zakończenie wycieczki pan leśniczy zaprosił nas na ognisko i  pieczenie kiełbasek oraz wręczył drobne upominki.

• Miło nam poinformować, iż nasza szkoła znalazła się na liście szkół zakwalifikowanych do programu "Aktywna tablica". W naszej placówce pojawią się kolejne tablice interaktywne!

Zalety użycia tablicy interaktywnej w klasie to:

• pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami;
    • zwiększenie zaangażowania w lekcje;
    • pomoc w skupieniu uwagi na trudniejszych zadaniach, dzięki możliwości użycia kolorowych wyróżnień;
    • szybsze przygotowywanie przez nauczycieli materiałów edukacyjn