Nawigacja

PartnerzySobota 21.07.2018

e-dziennik UONET+

 

 

 • Zapraszamy do obejrzenia prezentacji uczniów klasy 6c

  Bezpieczne_wakacje.pptx

 • Wakacje z książką, czyli zawsze jest pora na… czytanie.

  W tym roku wiele uwagi poświęciliśmy upowszechnianiu czytelnictwa  wśród uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że możemy odnotować sukces-wzrost czytelnictwa! Z przyjemnością informujemy, że coraz więcej uczniów korzysta z naszej szkolnej biblioteki .

  Wkrótce rozpoczynają się wakacje, na które wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że czas wolny od nauki, nie będzie czasem wolnym od przygody z książką. Nikogo przecież nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Gorąco zachęcamy każdego ucznia do przeczytania chociaż jednej dowolnie wybranej książki podczas letniego wypoczynku. Życzymy miłej lektury  i fascynujących przygód wakacyjnych, zwłaszcza  tych przeżywanych wspólnie z bohaterami literackimi. Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony internetowej i wspólnie spędzony rok. Serdecznie pozdrawiamy.  Wspaniałych, słonecznych, bezpiecznych  wakacji i do zobaczenie we wrześniu!

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  18 czerwca 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym Samorządu został uczeń klasy 4e Piotr Poliwka, natomiast Zastępcą Kinga Mielcarek z klasy 5b. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym! Równocześnie dziękujemy za pracowitość i pomysłowość obecnemu Zarządowi w składzie: Kinga Mielcarek - Przewodnicząca SU oraz Magdalena Kosztyła z klasy 6b - Zastępca.

 • Wycieczka 5b i 6a

  13 czerwca klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę do Kłodzka. Dzień rozpoczęliśmy od spływu pontonami po Nysie Kłodzkiej na trasie Ławica-Podtynie. Choć początkowo było to trudne zadanie, bo kierowanie pontonem polegało przede wszystkim na współpracy wszystkich członków grupy, szybko nabraliśmy wprawy. Po spływie czekały na nas ciepłe kiełbaski z ogniska i lemoniada. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej będącej systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Jako finał zwiedzania obejrzeliśmy wystrzał z armaty. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • WYCIECZKA DO KOŚCIANA

  13.06.2018 grupa 0b i 0c wybrały się na wycieczkę do Parku rozrywki w Kościanie. Wzięły udział w programie „Z piratami dookoła świata”.
       W „Nenufar Club” zostaliśmy pasowani na Piratów i opłynęliśmy tratwą wspólnie z Piratami prawie cały świat. Bardzo nam się podobało, gdyż sami wiosłowaliśmy i wykonywaliśmy różne zadania. Zostaliśmy mianowani na piratów i otrzymaliśmy piracki medal. Podczas wyprawy tratwami mieliśmy okazję zobaczyć budowle ze świata bajek min. Domek Smerfów, Domek Krecika, Dziewczynki z Zapałkami i wiele innych.  Płynęliśmy też przez Tunel Strachu z olbrzymimi dinozaurami. Byliśmy również w czarnej dziurze- było strasznie. Po drodze był przystanek w Egipcie, gdzie uczyliśmy się odczytywać hieroglify i w wiosce indiańskiej, w której musieliśmy zatańczyć taniec przyjaźni. Gdy dotarliśmy na przystań, znaleźliśmy wspólnie skarb, którym okazały się… cukierki!!!  Potem odbył się taniec z Piratką, a następnie Pirat Glut rozpalił nam ognisko i mogliśmy usmażyć sobie pyszne kiełbaski. Bardzo nam się podobało i chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

 • Zielona szkoła w Rewalu

  W dniach 04.06-08.06.2018r.uczniowie klas 3a, 3b i 3d pod opieką wychowawczyń p.Marioli Poliwki, p.Teresy Brzezińskiej i p.Magdaleny Bulak oraz pań Barbary Genderki, Doroty Łomnickiej oraz mamy Kacpra p. Marty Bobryk przebywali na ZIELONEJ SZKOLE w REWALU. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę.W czasie pobytu dzieci zwiedziły: Latarnię Morską w Niechorzu, Trzęsacz, Park Wieloryba. Nie zabrakło plażowania i pluskania się w Bałtyku. Wieczory umilały: dyskoteka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, tańce integracyjne, konkurs Mam Talent oraz bieg zadaniowy zakończony przy zachodzie słońca na plaży. Pogoda była wymarzona, jedzenie bardzo smaczne a uczniowie zdyscyplinowani. Wszyscy wrócili stęsknieni za rodzicami, ale wypoczęci i zadowoleni.

 • Czterodniowa wycieczka do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego i Krakowa.

  Dnia 22 maja 2018 roku o godzinie 530 rozpoczęła się czterodniowa wycieczka uczniów klas  4-6 Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie do Oświęcimia, Wieliczki, Zakopanego oraz Krakowa. Organizatorem wycieczki była pani Anna Porębska, a opiekunami:  pan Zbigniew Tymkowski, pani Iwona Ratajczak oraz pani Teresa Kogut.

    O godzinie 1000 rozpoczął się  pierwszy punkt wycieczki, czyli zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ten największy z byłych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, miejsce zagłady ponad miliona więźniów, wywarł na nas wielkie wrażenie. W milczeniu oglądaliśmy baraki, fragment rampy z bydlęcym wagonem do transportu więźniów, czytaliśmy wstrząsające informacje dotyczące tego „obozu śmierci”, miejsca stopniowego wyniszczenia więźniów różnych narodowości, zwłaszcza Polaków i największego ośrodka natychmiastowej zagłady Żydów.

 • Nasi uczniowie górą w „IV Lubińskim Konkursie Artystycznym „Akademia Sztuki”.

  17 maja 2018 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie odbyło się posiedzenie jury, podczas którego dokonano oceny prac konkursowych.

    4 osobowe jury nagrodziło podopiecznych Stowarzyszenia „Równe Szanse” działającego przy naszej szkole.

     W KATEGORII MALARSTWO I RYSUNEK:

     II m-ce

  „Wszystko jest piękne” Kacper Kołodyński, Adrian Welc klasa 5a

  Stowarzyszenie „Równe szanse” w Ścinawie, Szkoła Podstawowa nr 3

    III m-ce

 • Rewelacyjny wynik piątoklasisty w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2018

   Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Albus 2018, który przeprowadzony został w naszej szkole w dniach 7-11 maja 2018r.

      Jak poinformował organizator, Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, najwyższe wyniki uzyskał Piotr Musielak, który został laureatem aż z pięciu przedmiotów.

  Z wielką przyjemnością informujemy również , że w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2018 nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

  Piotr Musielak, kl.5c:  grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa z przyrody, dyplom laureata i nagroda książkowa z matematyki, dyplom laureata i nagroda książkowa z języka angielskiego, dyplom laureata z języka polskiego i dyplom laureata z historii.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć