Nawigacja

 • Logowania na platformę Fronter

  Realizując projekt Dolnośląska e-szkoła nasza placówka zobowiązała się do aktywnego wykorzystywania platformy elearningowej FRONTER. 
  Naszym celem jest uzyskanie wskaźnika 50% logowań na platformie. Oznacza to, że użytkownicy (nauczyciele oraz uczniowie) powinna zalogować się na platformie przynajmniej raz w tygodniu.

  Link do logowań:

                           https://eszkola.dolnyslask.pl/dolnyslask/

                                              Zaloguj się na FRONTERA przynajmniej raz na tydzień!!!

 • CENA OBIADÓW na m-c listopad 2014r

  Zgłoszenia na posiłki w pokoju 21 A( przy Stołówce)  dniu 30.10.2014  w godzinach (odpisano nadpłacony 31.10.2014)

        07.30  - 10.00

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -   17 dni x 1,20 zł = 20.40 zł
  DRUGIE DANIE  - 17 dni x 2,80 zł = 47.60 zł
  OBIAD PEŁNY – 17 dni x 4,00 zł =  68.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   17 dni x 2,10zł =  35.70 zł
  DRUGIE DANIE  -  17 dni x 5,60 zł =  95.20 zł
  OBIAD PEŁNY  -  17 dni x 7.70  zł =   130.90 zł

   

  WPŁATY NA LISTOPAD  2014  PROSZĘ DOKONYWAĆ DO 27.10.2014  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

          BLOCZKI  NA  MIESIĄC  LISTOPAD 2014  BĘDĄ WYDAWANE PO OPŁACENIU POSIŁKU Z GÓRY ZA DANY MIESIĄC !

               

 • Ciekawa lekcja przyrody w teatrze za pośrednictwem Internetu

         3 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się po raz kolejny z teatrem   za pośrednictwem Internetu. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Telewizja Polska rozpoczęła bowiem następne transmisje w ramach akcji Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem wszyscy uczniowie klas czwartych wzięli udział w tym przedsięwzięciu i obejrzeli spektakl „Robale” w reżyserii Agaty Biziuk.
         Sztuka została przedstawiona przez aktorów kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Opowiadała o życiu różnych robaczków, które obdarzone były cechami ludzkimi. Dżdżownice i turkucie wiodły w swoim podziemnym świecie zwykły, codzienny żywot. Niestety,ich spokój został zakłócony i poważnie zagrożony, gdy wśród nich nieoczekiwanie pojawił się człowiek.
         Spektakl w zabawny sposób opowiada o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii. W atrakcyjny i ciekawy sposób przekazał uczniom wiedzę na temat, jak ważną rolę dla środowiska spełniają nawet najmniejsze owady. Był doskonałą lekcją przyrody w teatrze.

   

 • 08.10.2014

  Moduł Rada Rodziców 2014/2015 został zmodyfikowany

 • Żakinada

  26 września w naszej szkole odbyła się Żakinada, czyli otrzęsiny klas czwartych. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były Smerfy, dlatego uroczystość poprowadził ktoś, kto zna się na tym najlepiej: Ważniak! Czwartoklasiści przebrani w smerfne stroje wzięli udział w licznych konkurencjach, aby udowodnić, że są gotowi na przyjęcie w poczet uczniów klas starszych. Komisja w składzie Papa Smerf i dwie Smerfetki ;-) skrupulatnie oceniała wszystkie poczynania dzielnych Smerfiątek, natomiast porządku na sali pilnowały Śpioch, Laluś i Sasetka. Wszystkie klasy pomyślnie przeszły "otrzęsinowe" konkurencje, ale rywalizację wygrała klasa IV b. Serdecznie gratulujemy!! Zdjęcia z imprezy można znaleźć na Platformie Fronter w sali Samorządu Uczniowskiego.

   

 • 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  Dnia 26 września obchodziliśmy 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji delegacje władz, jednostek organizacyjnych oraz młodzież szkolna spotkały się w Parku Ścinawskim by złożyć symboliczne kwiaty pod pomnikiem pamięci. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów wraz z panią Dyrektor Dorotą Wozowczyk. Zapraszamy do galerii zdjęć na Platformie Fronter: sala Samorząd Uczniowski SP3.

   

 • Wyniki badań na ołowicę

  Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
  na zlecenie rodziców wykonała badania krwi u dzieci i uczniów pod kątem poziomu stężenia ołowiu we krwi, 
  w związku z powyższym

  Zaprasza się  rodziców dzieci i uczniów wszystkich placówek oświatowych Gminy Ścinawa
  w dniu 6 października 2014r. na godz. 17.00

  Na prelekcję dotyczącą przedstawienia wyników badań oraz przekazania informacji dotyczącej profilaktyki zdrowotnej
  w tym zakresie.

   

 • 21.09.2014

  Moduł Rada Rodziców 2014/2015 został zmodyfikowany

 • CENA OBIADÓW na m-c październik 2014

    Zgłoszenia na posiłki w pokoju 21 A( przy Stołówce)  dniu 30.09.2014  w godzinach

        07.30  - 10.00

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -   22 dni x 1,20 zł = 26.40 zł
  DRUGIE DANIE  - 22 dni x 2,80 zł = 61.60 zł
  OBIAD PEŁNY – 22 dni x 4,00 zł =  88.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   22 dni x 2,10zł =  46.20 zł
  DRUGIE DANIE  -  22 dni x 5,60 zł =  123.20 zł
  OBIAD PEŁNY  -  22 dni x 7.70  zł =   169.40 zł

   

  WPŁATY NA PAŹDZIERNIK  2014  PROSZĘ DOKONYWAĆ DO 27.09.2014  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

          BLOCZKI  NA  MIESIĄC  PAŹDZIERNIK  2014  BĘDĄ WYDAWANE PO OPŁACENIU POSIŁKU Z GÓRY ZA DANY MIESIĄC !

               

 • Prezydium Rady Rodziców SP3 Ścinawa

   
  Marta Juszczyk – przewodnicząca
  Robert Formusiewicz – z-ca przewodniczącego
  Monika Stembalska – skarbnik
  Marcin Chmielewski – sekretarz
 • 10.09.2014

  Moduł Rada Rodziców 2014/2015 został zmodyfikowany

 • ZAPROSZENIE

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie zaprasza wszystkich pracowników i emerytów szkoły na występ kabaretu pod Wyrwigroszem który odbędzie się  dnia 15. 10.2014r. (środa) o godz. 18.00  w Centrum Kultury w Ścinawie.

  Koszt udziału pokryty zostanie z ZFŚS.

 • 08.09.2014

  Moduł Dokumenty szkoły został zmodyfikowany

 • 75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  1 września po apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny nasza szkoła wzięła udział w obchodach z okazji 75 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. W uroczystości w Parku Ścinawskim wzięły udział poczty sztandarowe Związku Zesłańców Sybiru, Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Gimnazjum Publicznego w Ścinawie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie, Szkoły Podstawowej w Tymowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie, delegacje władz, jednostek organizacyjnych oraz młodzież szkolna ze Ścinawy i Tymowej. Po krótkiej części artystycznej pod pomnikiem pamięci zostały złożone kwiaty.

 • UWAGA RODZICE PIERWSZOKLASISTÓW !

  Podręcznik do religii dla uczniów klas pierwszych nie wchodzi w skład bezpłatnego podręcznika MEN.

  Wobec powyższego rodzice, którzy deklarują uczęszczanie swoich dzieci  na zajęcia religii zobowiązani są do zakupu
  ww. podręcznika.

  Religia do kl.1 :

  Tytuł podręcznika - Żyjemy w Bożym świecie  autor: red. K. Mielnicki E. Kondrak 

  wydawca:  Jedność Kielce

   

 • ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/15

 • Uczniowie Trójki z wizytą w Niemberg

  13 czerwca bieżącego roku wyjechaliśmy w grupie 15-osobowej uczniów SP 3 wraz z trenerem panem Pawłem Stanisławskim do zaprzyjaźnionej Ściinawie niemieckiej miejscowości Niemberg, w której mieliśmy rozegrać towarzyski mecz z tamtejszą drużyną.
  Podróż choć trwała kilka godzin, minęła szybko. Około godziny 19:00 przyjechaliśmy na miejsce i od razu mogliśmy grać w piłkę nożną na boisku treningowym w Niemberg. Następnie zjedliśmy kolację i kontynuowaliśmy grę. Wieczorem obejrzeliśmy mecz: Hiszpania- Holandia, bo trwały mistrzostwa świata w piłkę nożną. Po meczu poszliśmy spać.
  Następnego dnia rano, po śniadaniu nastąpiło uroczyste otwarcie „Olimpiady dziecięcej” w ramach trwającej na boiskach trzydnowej imprezy sportowej. Olimpiada rozpoczęła się bardzo uroczyście: najpierw odbył się pochód z flagą olimpijską i ogniem olimpijskim, potem prezentowały się drużyny, a my jako goście kroczyliśmy na czele. Flaga została zawieszona na maszcie. Na uroczystym otwarciu zostaliąmy wszystkim przedstawieni, a pan burmistrz Niemberg Christian Kupski życzył nam udanego pobytu. Następnie pojechaliśmy na basen, na którym świetnie spędziliśmy czas, aż do pory obiadowej.
  Po obiedzie udaliśmyu się wreszcie na  mecz z drużyną  z Niemberg. Na wstępie wręczyliśmy gospodarzom przywiezione z Polski pamiątki i przywitaliśmy się.  Rozpoczął się mecz. Wszyscy starali się grać jak najlepiej i już w pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0. Po przerwie gospodarze zdobyli honorowego gola i   mecz zakończył się szczęśliwie dla nas. Wygraliśmy 3:1 ! Gratulacje odebraliśmy od burmistrza Niemberg i oraz burmistrza Ścinawy Pana Andrzeja Holdenmajera.
  Następnego dnia po śniadaniu po obejrzeniu meczu miejscowych drużyn dziecięcych, wyruszyliśmy zwiedzić miejscowe Centrum Kultury, gdzie oglądaliśmy rzeźby wykonane przez tamtejsza młodzież. Wieczorem, choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Polski.
  Wyjazd uważam za udany, ponieważ wygraliśmy mecz i poznaliśmy kulturę i twórczość tamtejszej młodzieży.
  Karol Janic V b  

 • Wyłonieni zostali laureaci X. Nadodrzańskiego Konkursu Matematycznego

  W tym roku finał rejonowy tego konkursu odbył się 6 maja w Rudnej, gdzie wszystkich najzdolniejszych matematyków ze szkół podstawowych Ścinawy, Tymowej, Rudnej, Krzelowa, Orzeszkowa, Raszówki, Krzeczyna oraz Szklar oraz ich opiekunów bardzo gościnnie przyjęli: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz Rada Rodziców.  Konkurs jest wspaniałą formą współpracy matematyków z w/w szkół oraz pełni funkcję motywującą uczniów do rozwijania uzdolnień matematycznych.

  Po dwóch etapach szkolnych do finału zakwalifikowało się 40 uczniów i to oni zmierzyli się na trzech poziomach klas: IV, V i VI. Aby zdobyć czołowe miejsca: czwartoklasista m.in. musiał obliczyć w jaki dzień tygodnia i o której godzinie skończy się 100 godzinny rejs statkiem, jeśli rozpocznie się on w poniedziałek w południe oraz jak będąc nad rzeką odmierzyć dokładnie 4 litry wody mając do dyspozycji naczynia: 3- oraz 5-litrowe; piątoklasista miał za zadanie obliczyć pole figury kształtem przypominającej schody oraz obwód trapezu prostokątnego, znając obwody jego części kwadratowej oraz trójkątnej; a szóstoklasista cofnąć się w czasie i obliczyć jaki dzień tygodnia był 6 lipca 1990 roku oraz rozwiązać zadania dot. objętości prostopadłościanu i sześcianu. W zadaniach jak co roku uczniowie spotkali się ze swoimi znajomymi bohaterami Ścinawką i Odrzakiem.

   Główną nagrodę (markową piłkę) i tytuł GRAND PRIX uzyskała szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie Marta Sośnicka, która już od klasy czwartej co roku kwalifikowała się do ścisłego finału konkursu. Nagrodę za najoryginalniejsze rozwiązanie zadania otrzymała uczennica z Raszówki Monika Miedziak.

  A oto główni laureaci konkursu:

  Klasa 4: I miejsce: Malinowski Eryk SP Rudna, II miejsce  Paweł GRZYBALSKI z SP3 Ścinawa (4a) oraz III miejsce KATARZYNA TRZOS (4a)

  III miejsce:

  Klasa 5: I miejsce: Karol JANIC (5b) oraz Jakub PODEMSKI (5a) obaj z SP3 Ścinawa, II miejsce Głuszko Karol SP Orzeszków, Osuma Francisco SP Krzeczyn, III miejsce Miedziak Monika i Reguła Krzysztof SP Raszówka, O. Jankowski SP Rudna

  Klasa 6: I miejsce Marta SOŚNICKA (6a) SP3 Ścinawa, II miejsce:Adrian

  Basikowski SP Rudna, III miejsce: Maksymilian STACHÓW SP Tymowa

   

  Podsumowując konkurs jury składające się z nauczycieli wszystkich szkół podjęło decyzję o kontynuacji tego przedsięwzięcia w szkołach, a na następny rok na finał tego rejonowego konkursu wszyscy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie.

   

  Koordynator

  Dorota Wozowczyk

   

  Kilka słów relacji z konkursu napisała również główna laureatka Marta Sośnicka:

  Dnia 6 maja 2014r. razem z moimi znajomymi ze szkoły i panią dyrektor pojechaliśmy na X Nadodrzański Konkurs Matematyczny, który w tym roku był organizowany w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej. Zadania na początku wydawały się trudne, ale już po godzinie rozwiązałam je wszystkie. Po rozwiązaniu zadań poszliśmy na świetlicę, gdzie był poczęstunek, a po dłuższym czasie nastąpiło ogłoszenie wyników. Jak się okazało, zajęłam pierwsze miejsce i dostałam nagrodę Grand Prix, choć nie spodziewałam się tego, ponieważ  wiedziałam, że byli tam lepsi ode mnie.

 • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

  „Tracąc pamięć – gubimy
  swoją tożsamość
  i wyrzekamy się
  cząstki samych siebie”

  /Papież Jan Paweł II/

  30 kwietnia 2014 r., w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice obejrzeli okolicznościowy program artystyczny poświęcony temu ważnemu dziełu.
  Motywem przewodnim uroczystości były przemyślenia na temat znaczenia historii w życiu każdego z nas oraz rozważania na temat trzech najważniejszych dla dziejów naszej Ojczyzny słów: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
  Wiadomości historyczne dotyczące Konstytucji 3 Maja, zostały wzbogacone poprzez ciekawą prezentację multimedialną. Ich dopełnieniem były pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów z klasy 2b i 2c , zaśpiewane przez młodych wykonawców z wielkim zaangażowaniem i muzycznym talentem. Nastrojowe wiersze patriotyczne zaprezentowali natomiast wybrani uczniowie klas IV – VI.
  Finałem przedstawienia był nasz polski taniec narodowy – polonez – pięknie zatańczony przez uczniów klas piątych.
  Występ naszych uczniów na tle bardzo ładnej dekoracji, był interesującą i nietypową lekcją historii oraz okazją do integracji wykonawców z grupy „Pacholąt” i „Żaków”.

 • Sześciolatki w szkole

  SZEŚCIOLATKU!

   

  Zostań uczniem klasy I w Szkole Podstawowej nr 3

   

  Nasza szkoła to szkoła, w której uczniowie dobrze się czuja, osiągają wysokie wyniki w nauce, rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.

  Sześciolatkom oferujemy:

  Ø  Nauczanie prowadzone przez dobrze przygotowane, sympatyczne nauczycielki

  Ø   Opiekę świetlicy szkolnej w godz. 7.00 - 16.00

  Ø  Kolorowe i dobrze wyposażone sale lekcyjne

  Ø  Zróżnicowaną pomoc pedagogiczną i psychologiczną kierowaną do dzieci i rodziców

  Ø  Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

  Ø  Wspólne śniadania, możliwość zakupu obiadów w stołówce szkolnej

   

  OFERTA ZAJĘĆ DLA SZEŚCIOLATKÓW
   
  Szkoła, to nie tylko lekcje, to również imprezy szkolne, uroczystości, kółka zainteresowań, zajęcia wspomagające. W załączonym obok dokumencie przedstawiamy nasze propozycje.
   
   
   
   
  OPIEKA PSYCHOLOGA I PEDAGOGA
   
  Oferta psychologa i pedagoga dla dzieci 6-letnich rozpoczynających I klasę
   
  * Możliwość indywidualnych konsultacji z psychologiem lub pedagogiem w celu wstępnej oceny i omówienia poziomu rozwoju dziecka i gotowości do klasy I. Wskazówki wychowawcze, edukacyjne czy adaptacyjne dla zainteresowanych rodziców. 
  Po umówieniu telefonicznym
   
   
   
   
   
   
  LISTĘ WSKAŹNIKÓW GOTOWOŚCI SZKOLNEJ SZEŚCIOLATKÓW
   
  Listę wskaźników gotowości szkolnej sześciolatków opracowała mgr Krystyna Stachowska by pomóc nauczycielom i rodzicom
  w prawidłowym przygotowaniu dziecka do nauki w szkole. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi można prowadzić program zajęć wyrównujących ewentualne niedobory i opóźnienia przed pójściem dziecka do szkoły.
   
   
   
   
  ŚWIETLICA SZEŚCIOLATKÓW
   
  Dla naszych 6latków zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa również poza lekcjami.
   
   
   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel./faks: (076) 841-26-46/48

Galeria zdjęć