Nawigacja

Nawigacja

 • Zdjęcia w galerii "BATERIA POMYSŁÓW".

         Zakończyliśmy szkolny etap konkursu " BATERIA POMYSŁÓW ". Dziękujemy uczniom kl. 2c za wykonanie oryginalnych plakatów promujących zbiórkę zużytych baterii i właściwe ich wykorzystanie.
      Amelia Skoczyńska z kl. 2c otrzymała nagrodę za najciekawsze logo naszego konkursu - zapraszamy do obejrzenia prac w albumie fotograficznym.
      W zbiórce baterii wyróżnili się następujący uczniowie :
  1 miejsce: Hanna Pawlikowska, kl. 1d i Szymon Pawlikowski, kl. 5a
  2 miejsce Alicja Chmielowska, kl. 2c
  3 miejsce Julia Brzezińska, kl. 2a
  4 miejsce Mariusz Zielony, kl. 6b
  5 miejsce Paweł Zielony, kl. 2a
  6 miejsce Marta Jasinowska, kl. 3b
  7 miejsce Mateusz Świerżewski, kl. 2a
  8 miejsce Wiktoria Świerżewska, kl. 6b  
  9 miejsce Oliwia Gluma, kl. 2a
  10 miejsce Oliwia Białecka, kl. 6a

        Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania w formie dyplomów i nagród książkowych. Dotychczas zebraliśmy 191 kg zużytych baterii  i zamierzamy kontynuować tę akcję, współpracując z FIRMĄ REBA z Warszawy. PODZIĘKOWANIA należą się wszystkim, którzy z troską o środowisko, przyczynili się do naszego sukcesu.
   

 • Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

  •     Wybieraj tylko bezpieczne miejsca do zabawy na świeżym powietrzu,
  •     Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające samochody, możesz spowodować wypadek,
  •     Nie wkładaj do śnieżek nic ciężkiego lub twardego, pamiętaj że jeśli taką śnieżką rzucisz 
  w kolegę, możesz zrobić mu krzywdę,
  •    Zawsze ubieraj się odpowiednio do pogody, a unikniesz przeziębienia lub groźnych odmrożeń,
  •     Wychodząc na mróz, ubieraj się „na cebulkę”, tzn. zakładaj kilka warstw odzieży, ale nie przegrzewaj się,
  •     Przed wyjściem na mróz, warto posmarować odsłonięte części ciała kremem ochronnym,
  •    Na dłuższe piesze wycieczki zabieraj ze sobą trochę prowiantu i termos z ciepłym napojem,
  •    Idąc poboczem drogi zachowaj szczególna ostrożność, miej na sobie po zapadnięciu zmroku elementy odblaskowe, które sprawią, że będziesz widoczny,
  •    Nie ślizgaj się na chodniku, to stwarza zagrożenie dla ciebie i innych pieszych,
  •    Duże niebezpieczeństwo stanowią zwisające sople lodu. Poproś kogoś dorosłego o ich usunięcie. Wiszące wysoko, duże sople usuwa straż pożarna (tel. 998),
  •    Nie jedz śniegu, bo są w nim bakterie,
  •    Nie zjeżdżaj na sankach z pagórków, które znajdują się przy drogach lub blisko zbiorników wodnych, nie chodź po torze, gdy koledzy zjeżdżają na sankach,
  •     Podczas jazdy na nartach, pamiętaj o obowiązkowym kasku,
  •    Nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, pod wpływem ciężaru Twojego ciała, lód może się załamać,
  •    Nigdy nie przyczepiaj sanek do samochodu czy traktora. Kulig może organizować tylko osoba dorosła,
  •    Osobie, która znalazła się w wodzie w wyniku załamania się lodu, podaj kij lub szalik i spróbuj pomóc jej wydostać się na powierzchnię,
  •    W przypadku odmrożenia należy delikatnie masować odmrożone miejsce, stopniowo je ogrzewając. Kończynę można ogrzać w ciepłej kąpieli,
  •    Przemoczone ubranie należy szybko zdjąć, ciało wytrzeć do sucha i ciepło się okryć, wypić mocną i gorącą herbatę lub inny ciepły napój. 
  •    Pamiętaj numery telefonów alarmowych:

  999-POGOTOWIE
  998-STRAŻ POŻARNA
  997-POLICJA
  112- numer alarmowy

  •    Zasady postępowania wobec obcej osoby, która stwarza zagrożenie:
  •    Nigdy nie udzielaj obcej osobie informacji o sobie i swojej rodzinie,
  •    Jeśli jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcej osobie. Możesz powiedzieć, ze mama śpi i nie można jej budzić.
  •    Jeśli obca osoba mówi, że przysłali ją Twoi rodzice po zabranie czegoś ważnego z domu, nie wpuszczaj obcej osoby do domu i niczego jej nie przekazuj,
  •    Nigdy nie chwal się cennymi rzeczami, które masz w domu, także nie zamieszczaj zdjęć takich przedmiotów w Internecie,
  •    Nikomu obcemu nie opowiadaj o planowanych wyjazdach, ktoś może wykorzystać taką informację i Was okraść,
  •    Gdy obca osoba próbuje nawiązać z Toba rozmowę, powiedz, że rodzice zabraniają Ci rozmawiać z obcymi,
  •    Nigdy nie bierz zabawek, słodyczy, pieniędzy od osób nieznajomych,
  •    Nigdy nie zgadzaj się na propozycję spaceru lub przejażdżki samochodem ze strony obcej osoby,
  •    Jeśli ktoś będzie próbował zrobić Ci krzywdę, głośno wołaj o pomoc.

   

 • Udane ferie tylko z książką

  Kiedy czytam nową  książkę,
   to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
  a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem
   – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”
   (przysłowie chińskie)


  Wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Wielu uczniów czeka na nie z niecierpliwością. Niektórzy mają zaplanowane ciekawe wyjazdy lub interesujące zajęcia sportowe, plastyczne, komputerowe…
  Uczniowie  zastanawiają się, czy wypoczynkowi będzie sprzyjać zimowa aura. Marzą o śniegu, lepieniu bałwana, rzucaniu śnieżkami, jeździe na sankach lub spędzaniu miłych chwil na lodowisku.
  Mamy nadzieję, że podczas ferii  każdy uczeń znajdzie także choć trochę czasu, aby sięgnąć po książkę. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Książki m.in. uczą myślenia, są wartościowym źródłem wiedzy, dzięki nim można nauczyć się posługiwania poprawnym i pięknym językiem, rozwijać wyobraźnię.
  Zachęcamy więc do wypożyczenia chociaż jednej książki z biblioteki szkolnej i przeczytania jej w czasie ferii. Chętni uczniowie  mogą wykonać reklamę wybranej pozycji.  Można napisać pracę na jej temat i krótko uzasadnić, dlaczego warto ją przeczytać.
  Prace będzie można przynieść po feriach do p.Ratajczak (sala C-22) lub p.Weres (biblioteka), w terminie do 14lutego. Na autorów najciekawszych reklam lub wypracowań czekają upominki. Zatem przypominamy hasła z plakatów na terenie szkoły: Czytanie czas zacząć! Udane ferie tylko z książką!
  Pozdrawiamy i życzymy miłej lektury i udanego wypoczynku. I.Ratajczak i I.Weres


   

 • DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

       

  Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w DYKTANDZIE (nie tylko) DLA MISTRZÓW, które odbyło się 14 grudnia 2015 roku.
         W konkursie przeprowadzonym przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie uczestniczyło 35 uczniów SP-3 w Ścinawie z klas IV-VI. Otrzymali oni do rozwiązania test podzielony na dwie części. Pierwszą stanowiło dyktando, część druga obejmowała natomiast zasady i ćwiczenia ortograficzne.
        Z przyjemnością informujemy, że siedmioro uczniów nasze szkoły otrzymało wyróżnienia w konkursie:
  Karolina Hromiak, kl. V a,
  Martyna Sajak, kl. IV c, 
  Oskar Szelast,kl. VI c, 
  Dominika Krysiak, kl. VI c, 
  Milena Skoczyńska, kl. VI c, 
  Alicja Szmigielska, kl. V d, 
  Aleksandra Sajak, kl. V b.

  Gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów
   

 • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

      22 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Teatru Jednego Aktora „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”.
      Celem przeglądu jest inspirowanie aktywności twórczej dzieci zainteresowanych teatrem, rozwijanie ich zdolności aktorskich oraz upowszechnianie literatury polskich autorów.
      Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Krężel z klasy VI a, Alicja Szmigielska z klasy Vd i Aleksandra Tylman z klasy IVc. Każdy z uczestników zaprezentował przedstawienie aktorskie, przygotowane pod kierunkiem nauczyciela-polonisty. Wszystkie przedstawienia bardzo podobały się jury, które nagrodziło wszystkich reprezentantów naszej szkoły.
      Dawid Krężel otrzymał nagrodę, a Alicja Szmigielska i Aleksandra Tylman - wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom, p.Wandzie Podgórniak, p.Annie Lorek i p.Iwonie Ratajczak. 
      Przygoda z teatrem to niezapomniana impreza, podczas której  uzdolnieni aktorsko uczniowie z naszego powiatu, mogą się zaprezentować wykonując przedstawienie aktorskie, lalkowe, spektakl z elementami pantomimy lub kabaretu. Jeśli lubicie teatr, pamiętajcie, kolejny przegląd już za rok. W lutym zapraszamy natomiast uczniów klas IV-VI do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”.
   

 • Zdjęcia w galerii "Dzień Babci i Dziadka to dopiero gratka...".

         Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ścinawie upamiętniła to wydarzenie 22 i 25 stycznia, goszcząc w swoich progach miłych gości.
          Dzieci z klas pierwszych przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Dzieci własnoręcznie wykonały także upominki, którymi obdarowały swoich najbliższych.
           Dla gości przygotowano poczęstunek sponsorowany przez rodziców oraz program artystyczny pod kierunkiem M.Bulak, T.Brzezińskiej, M.Poliwki i G.Stachów.
  Uroczystości wypadły pięknie,  uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnuków.
  Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu.
       Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia i samych słonecznych dni. 

  Klasy I A, I B, I C, I D wraz z wychowawczyniami

 • Zdjęcia w galerii Witaj Babciu! Witaj Dziadku!- spotkanie w klasie 2 a.

       Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie z klasy 2 a wraz z wychowawczynią mieli zaszczyt gościć  Babcie i Dziadków. Spotkanie rozpoczęły jasełka i wspólne kolędowanie. Następnie Seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w zabawnej inscenizacji wiersza Jana Brzechwy p.t. „Rzepka”. Uczniowie popisywali się również grą na dzwonkach. Dziadkowie zaśpiewali graną przez wnuków melodię „Mam chusteczkę haftowaną”. Następnie dzieci złożyły swoim dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego! 100 lat! 100 lat….

 • Zdjęcia w galerii Konkurs "KRUSnal Bezpieczniak".

   

  WYNIKI:

  etap okręgowy - 1 miejsce drużynowo:

  Kasia Golańska, Milena Skoczyńska, Kasia Trzos

  etap wojewódzki- indywidualnie

  2 miejsce Milena Skoczyńska
  wyróżnienie: Kasia Golańska i Kasia Trzos

 • "BATERIA POMYSŁÓW"- PUBLIKACJE PRAC KONKURSOWYCH

 • ''BATERIA POMYSŁÓW"

    
  Pragniemy poinformować, że uczniowie SP-3 w Ścinawie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "BATERIA POMYSŁÓW" pod patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej.
        Jedna bateria to niewiele, ale pomyślmy tylko, że w każdym domu, szkole, biurze, sklepie, czy warsztacie są urządzenia działające dzięki bateriom- zegar, radio, telefon-jest ich naprawdę dużo.
       Założenie konkursu dotyczy działań uczniów, którzy sami uczą się, co to są baterie, jak  ich mądrze używać, ale też co zrobić ze zużytą baterią, aby nie szkodziła środowisku. Uczestnicy dzielą się wiedzą i umiejętnościami ze swoimi koleżankami, kolegami i rodziną. Dzięki temu przesłanie konkursu:
  "OGRANICZYĆ UŻYCIE BATERII I WRZUCIĆ DO WŁAŚCIWEGO POJEMNIKA, A NIE DO KOSZA NA ŚMIECI" dotrze do większego grona odbiorców.
  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW,ZNAJOMYCH I SĄSIADÓW do udziału w zbiórce zużytych baterii, która potrwa w naszej szkole do 29 stycznia 2016r.,a także zachęcamy do sprawdzenia się w quizie poświęconym bateriom.
  LICZYMY NA WSPARCIE NASZEGO KONKURSU !!!
  klasa 5b
  Bateria pomysłów - QUIZ dla każdego!
   W elektronicznym quizie dostępnym na stronie  http://www.bateriapomyslowquiz.pl/ może zarejestrować się każdy niezależnie od wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania.
   
 • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
   jaką sobie ludzkość wymyśliła”
  /Wisława Szymborska/

  Drodzy Uczniowie!

  Zwracamy się do Was z prośbą o nieodpłatne przekazywanie przeczytanych, niepotrzebnych już Wam czasopism i gazet dla dzieci i młodzieży oraz komiksów  do biblioteki szkolnej. Dzięki Waszym darom nasza czytelnia może znów stać się atrakcyjna dla wszystkich uczniów. Wśród dzieci, które wezmą udział w akcji, rozlosujemy drobne upominki.
  Z góry dziękujemy za Wasze dary serca i niecierpliwie czekamy na nowe pozycje do czytania. Warto w sobie pielęgnować umiejętność dzielenia się i popularyzować czytelnictwo. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do jak najczęstszego odwiedzania szkolnej biblioteki i czytelni.
   

 • CENA OBIADÓW na m-c  styczeń 2016

    UCZNIOWIE:

  ZUPA -    17 dni x 1,20 zł =  20.40 zł
  DRUGIE DANIE  -  17 dni x 2,80 zł = 47.60 zł
  OBIAD PEŁNY – 17 dni x 4,00 zł =  68.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   17 dni x 2,10zł =  35.70 zł
  DRUGIE DANIE  -  17 dni x 5,60 zł =  95.20 zł
  OBIAD PEŁNY  -  17 dni x 7.70  zł =   130.90 zł

   

  WPŁATY NA  styczeń 2015  PROSZĘ DOKONYWAĆ

  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

    Bloczki na stało jedzących dzieci posiłki wydaje Świetlica

  Szkolna w dniu 07.12.2016.Stołowka otwarta od 07.12.2016   

           

   

                   

               

 • Zdjęcia w galerii " JASEŁKA 2015".

      W dniu 22 grudnia 2015r. w naszej szkole, z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klas: 5b, 4c i 6b prezentując na scenie uwspółcześnione jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.
  Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa z udziałem Maryi, Józefa, aniołów i diabłów, a także wójta, lekarza, policjanta i nauczyciela. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię  CUDU BETLEJEMSKIEGO, ale w innej, nieco wesołej odsłonie, przeplatanej tradycyjnymi kolędami.
  Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role, za które otrzymali gromkie brawa wynikające z uznania. Całość przedstawienia została przygotowana z ogromnym zaangażowaniem przez p. Wojciecha Gawlika.
  "JASEŁKA na WESOŁO" wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, ten piękny i oryginalny występ podbił serca zgromadzonej publiczności.
         Puentą biblijnej historii stały się słowa:
        ''Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."
   

 • Zdjęcia w galerii Spotkanie z kolędą w klasie 2 a.

  22 grudnia uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawczynią i rodzicami spotkali się na uroczystej wigilii. Dzieci wspaniale zaprezentowały się w jasełkowym przedstawieniu. Wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem stworzyło niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Wszyscy życzyli sobie WESOŁYCH ŚWIĄT!

 • Zdjęcia w galerii Jasełka 2b w "Przystani".

  Dnia 21.12.2015 w Fundacji „Przystań” odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli podopieczni, darczyńcy oraz przyjaciele Fundacji. Na zaproszenie organizatorów klasa II b przygotowana przez panią B. Genderkę, przedstawiła jasełka, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zaproszonych gości. Dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami oraz słodkim upominkiem.

 • IV Głogowski Konkurs Kaligrafii

            Tradycją naszej szkoły, staje się uczestniczenie w konkursie kaligrafii organizowanym w Muzeum Archeologiczno i Historycznym w Głogowie. Konkurs ma na celu propagować piękne pisanie, ćwiczyć umiejętności kaligraficzne i cierpliwość, zwracać uwagę na estetykę odręcznego pisania oraz zapoznawać z historią piśmiennictwa.
  W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Głogowskim Konkursie Kaligrafii. Pod okiem polonistek pań: I. Ratajczak, G. Kuczyńskiej, W. Podgórniak i A.Lorek, wykonywali zadanie określone w regulaminie. Mieli napisać bezbłędnie, kaligraficznie podany tekst oraz wykonać własny inicjał. Z naszej szkoły wysłano prace ok. 40 uczniów.  W grudniu konkurs został rozstrzygnięty. Wpłynęło 178 prac, z których jury postanowiło wyłonić zwycięzców. 
           Brawa należą się wszystkim, prace zostały wykonane bardzo starannie i estetycznie. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Szczególne gratulacje należą się Maciejowi Bilewiczowi z kl. IVb, który zajął drugie miejsce. Zadowolony Maciej zachęca kolegów do udziału w konkursie w następnym roku. Brawo.
   

 • Adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”

         14 grudnia  2015 roku w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się spektakl teatralny pt. „Szatan z siódmej klasy” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie klas V i VI szkoły naszej, z Wińska i z Tymowej.
         Po dotarciu do centrum zajęliśmy miejsca na widowni. Od razu zobaczyliśmy ładną, ciekawie urządzoną scenografię. Tajemniczy głos przypomniał, jak mamy się zachowywać i co będziemy oglądać. Na scenę wyszli aktorzy, tajemnicze postacie – zostaliśmy wprowadzeni w świat wielkiej przygody. Główni bohaterowie swoją postawą ukazali szlachetne zasady, kierowania się w życiu uczciwością i mądrością. Zaczęło się śledztwo i rozwiązywanie niesamowitych zagadek z przeszłości. Czy tajemniczy skarm rzeczywiście istnieje? Jak go odnaleźć? Komu się to uda? Czy przyjaźń zwycięży zło?
        Wszystko dobrze się skończyło, bo „…nie ma na świecie tajemnicy, której by nie można odgadnąć”.
  Przedstawienie bardzo nam się podobało. Narodowy Teatr Edukacji zaprosił nas na wspaniałą, pełną humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygodę, gdzie prawda i trwała wartość tryumfują nad złem. Postawa młodych bohaterów podkreśla rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.
           Klasa VIb
   

 • Uczennica Ścinawskiej Trójki podwójną finalistką konkursu „zDolny Ślązaczek”

      Daria Bubiak, uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie decyzją jury po pomyślnym przejściu najpierw etapu szkolnego, potem powiatowego została jako  jedna z dwóch osób w powiecie lubińskim zakwalifikowana  do finału „zDolnego Ślązaczka” organizowanego pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i weźmie udział zarówno w części matematycznej jak i polonistycznej tego prestiżowego konkursu.
       Sukcesy w konkursach przedmiotowych nie są dla Darii nowością.  Już w klasie trzeciej uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny. W klasie czwartej po pokonaniu wszystkich uczniów klas piątych i szóstych została Ścinawskim Mistrzem Ortografii, a w Nadodrzańskim Konkursie Matematycznym co roku zajmuje czołowe miejsca.  To tylko niektóre osiągnięcia Darii. Sama uczennica jest niezwykle skromna – po ogłoszeniu tegorocznej listy finalistów konkursu zDolny Ślązaczek powiedziała: „Nie wiem, jak to się stało”.
       Gratulując sukcesów, życzymy Darii powodzenia w ostatnim już finałowym etapie, który odbędzie z matematyki – w styczniu, a z języka polskiego – w lutym. Warto dodać, że laureaci finału zwolnieni są  ze sprawdzianu szóstoklasisty.
   

 • Wywiad z panią dyrektor SP 3 Jolantą Szulc

       

   Z czym kojarzą się Pani święta Bożego Narodzenia?

  Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas. Mnie kojarzą się z domem pełnym gości,z choinką błyszczącą i jej zapachem wypełniającym dom i z zastawionym po brzegi stołem. Te święta są pełne ciepła, nadziei i miłości. Wtedy ludzie stają się milsi dla siebie i bardziej spokojni. Właśnie ze spokojem i miłością kojarzą mi się święta, a także z prezentami, bo co to za choinka i co to za święta bez Mikołaja i prezentów.

  Czy lubi Pani Boże Narodzenie?

  Tak. Boże Narodzenie to magiczne święta i osobiście nie znam osoby, która nie lubi tych świąt.

  Jak wyglądają tradycje świąteczne w Pani domu?

  Myślę, że są takie same jak w wielu polskich rodzinach.

  Moja babcia mawiała „Jaka Wigilia taki cały rok”. Doskonale pamiętam jej słowa, gdyż jako dziecko budząc się rano starałam się robić wszystko tak jak bym chciała, żeby było przez najbliższe 365 dni.

  Boże Narodzenie niesie ze sobą wspomnienia z lat dziecięcych... i tak jest u mnie każdego roku. 
  Przygotowania do Świąt zaczyna się już wcześniej, zasiadam z ołówkiem, kawałkiem kartki
  i planuję świąteczne potrawy. W Wigilię ubieramy choinkę. Uwielbiam zasiadać przy niej przy zgaszonym świetle, wpatrując się w nią, mrużąc oczy  z podziwem.

  W Wigilię wczesnym rankiem wszyscy zaczynamy przygotowania do wieczerzy. Z moją mamą zajmuję się przygotowaniami potraw. Nie ma ich 12, ale zawsze mają ten wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Jest zawsze barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, kutia, smażony karp, kompot, ryba w galarecie, zupa grzybowa z fasolą.

  Wraz z pierwszą gwiazdką zasiadamy do wspólnej wieczerzy. Na stole biały obrus, świece, pod obrusem sianko, dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. A po kolacji oczywiście prezenty. Kolejne świąteczne dni spędzam w gronie rodziny.


  Jaki prezent gwiazdkowy z dzieciństwa zapamiętała Pani najlepiej?

  Cieszył mnie każdy prezent, ale najbardziej pamiętam piękny biały piórnik, był wyjątkowy, mogłam w nim zmieścić wszystkie przybory, a najważniejsze było to, że nikt takiego w klasie nie miał!

  Czy woli Pani prawdziwą choinkę czy sztuczną?

  Uważam, że najpiękniejsza sztuczna choinka nie zastąpi prawdziwej pachnącej lasem i świętami.

  Czy występowała Pani w szkolnych jasełkach?

  Nie, ponieważ nie przypominam sobie, żeby w mojej „podstawówce" były szkolne jasełka.

  Jaka jest Pani ulubiona kolęda?

  Lubię śpiewać wszystkie kolędy, ale najbardziej „Wśród  nocnej ciszy”.

  Czy w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem robi Pani jakieś postanowienia?

  Tak. Już teraz myślę o moim postanowieniu. Chciałabym z Nowym Rokiem nauczyć się tak gospodarować czasem, aby mieć go więcej dla siebie i poświęcać go na swoje zainteresowania. 

  Czego życzyłaby Pani uczniom w Nowym Roku?

  Nowy Rok to dobra okazja do tego, by się zmienić. Ja jednak pragnę Wam życzyć, abyście nadal pozostali sobą, jak najdłużej cieszyli się dzieciństwem. Nie pozwólcie zniszczyć w sobie tego, co Was wyróżnia. Życzę Wam  sukcesów, odważnych marzeń, samych mądrych decyzji i wielkiej satysfakcji z nauki.

  Jaką książkę poleciłaby Pani uczniom na długie zimowe wieczory?

  Ja w Waszym wieku „zakochana” byłam w książkach Krystyny Siesickiej i przeczytałam wszystkie! Gorąco Was namawiam do przeczytania choćby jednej z wielu pozycji. Chociaż wiem, że teraz na topie są książki fantasy.

  Jakich zmian w szkole możemy spodziewać się w nowym roku 2016?

  Na pewno będziemy odnawiać wszystkie korytarze, aby były czyste i przejrzyste. Moim marzeniem jest wymiana komputerów w pracowni komputerowej oraz zakup kolejnych tablic multimedialnych. Na wiosnę przed szkołą pojawią się nowe ławki, na których będzie można posiedzieć na przerwach. To są moje propozycje, ale chętnie wezmę pod uwagę to, co chcieliby zmienić uczniowie.

  Wywiad przeprowadziły: Julia Zdobylak i Wiktoria Pędzikowska uczennice kl. 5b

   

 • Zdjęcia w galerii Lekcja z Mistrzami karate!.

  4 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedzili mistrzowie karate Pani Magdalena Nowakowska i Pan Kamil Rosiński. Zawodnicy BUDOKAN Wrocław są reprezentantami Polski w karate WKF, medalistami Mistrzostw Polski i Europy oraz pretendentami do wystąpienia na Igrzyskach The World Games 2017. Mistrzowie przeprowadzili z  klasami: 1b i 2a, fascynującą lekcję. Wszyscy z zapałem wykonywali ćwiczenia. Wiele radości sprawiła nam nauka okrzyków typowych dla karate. Szkoda, że czas spędzony z Mistrzami minął tak szybko!

  Klasa 2a
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel. (76) 841-26-46
  księgowość (76) 759 10 62
  kierownik gospodarczy (76) 759 10 58
  pedagog (76) 759 26 25
  świetlica (76) 759 10 57
  wicedyrektor (76) 759 10 83

Galeria zdjęć