Nawigacja

 • Logowania na platformę Fronter

  Realizując projekt Dolnośląska e-szkoła nasza placówka zobowiązała się do aktywnego wykorzystywania platformy elearningowej FRONTER. 
  Naszym celem jest uzyskanie wskaźnika 50% logowań na platformie. Oznacza to, że użytkownicy (nauczyciele oraz uczniowie) powinna zalogować się na platformie przynajmniej raz w tygodniu.

  Link do logowań:

                           https://eszkola.dolnyslask.pl/dolnyslask/

                                              Zaloguj się na FRONTERA przynajmniej raz na tydzień!!!

 • 30 - lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie!

                                                      APEL  DO  ABSOLWENTÓW  SZKOŁY

            W związku z planowanymi obchodami jubileuszu 30- lecia

  Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie( październik 2015 r.), prosimy Państwa – absolwentów tej szkoły,

   przyjaciół i członków rodziny, którzy ukończyli naszą szkołę – o udostępnienie ciekawych,

   unikatowych fotografii, pamiątek i materiałów ( wycinki z prasy, spisane wspomnienia, dyplomy,

   dawne tarcze, itp.). Przedmioty te  będą stanowiły dla nas nieocenioną pomoc w przygotowaniu

  galerii, uświetnią  uroczystość (materiały proszę przesłać na adres: wspomieniasp3@onet.pl, lub dostarczyć do sekretariatu szkoły).

           Z góry dziękujemy Państwu za  zaangażowanie w to niecodzienne przedsięwzięcie.

                 DYREKCJA  i  GRONO  PEDAGOGICZNE

 • CENA OBIADÓW na m-c Czerwiec 2015

   

  CENA OBIADÓW
  na m-c  CZERWIEC 2015

  Posiłki wydawane do 25.06.15

   

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -    17 dni x 1,20 zł =  20.040 zł
  DRUGIE DANIE  -  17dni x 2,80 zł =47.60 zł
  OBIAD PEŁNY – 17 dni x 4,00 zł =  78.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   17 dni x 2,10zł =  35.70 zł
  DRUGIE DANIE  -  17dni x 5,60 zł =  95,20 zł
  OBIAD PEŁNY  -  17dni x 7.70  zł =   130.90 zł

   

  WPŁATY NA CZERWIEC 2015  PROSZĘ DOKONYWAĆ

  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

    ZAPISY NA POSIŁKI MOŻNA DOKONAĆ W DNIU 29.05.2015 W SALI 21A W GODZINACH   7.45-9.30

                   

               

 • SUKCES NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

  22 maja w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał Dolnośląskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa. Po eliminacjach półfinałowych - w finale uczestniczyło blisko 120 dzieci i młodzieży z 48 placówek oświatowych, w 3 – osobowych drużynach, reprezentujących klasy: 0, I-III, IV-VI oraz indywidualnie młodzież gimnazjalna.
    Drużyna z oddziału przedszkolnego w składzie: Lena Gitler, Kacper Bobryk i Michał Wojtowicz po zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce.
   

 • Konkurs Poezji Karoliny Kusek

  22 maja w Szkole Podstawowej w Orzeszkowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Karoliny Kusek. Naszą Szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klas pierwszych.  Kacper Rodziewicz  z klasy 1 b zajął I miejsce a Michał Musiał z klasy 1 a otrzymał wyróżnienie.  Gratulujemy!

 • "OBSERWUJĘ I ROZUMIEM PRZYRODĘ!"

  W dniu 23 V 2015r. uczniowie klas IV aktywnie uczestniczyli w terenowej lekcji przyrody. Miejscem zajęć były łąki nad Odrą, czyli bogactwo lokalnej flory.
  Młodzi przyrodnicy zebrali i sklasyfikowali rośliny zielne w oparciu o przewodniki i klucze. Dokonali także rozpoznania okolicznych drzew liściastych oraz porostów z wykorzystaniem "skali porostowej" wskazującej zawartość dwutlenku siarki w ścinawskim powietrzu.
  Wszystkim dopisały dobre humory i słoneczna pogoda.
   
   
   
   
   
   
   
   
  Organizator:  Marzena Majewska
 • Złota Nutka

  W dniach 8-9 05.2015 w CK Muza w Lubinie odbyły się przesłuchania do XXII Dziecięcego Konkursu Wokalnego ,,O Złotą  Nutkę” Przesłuchania odbywały się w dwóch grupach wiekowych klasy I-IV i od klasy V –do pierwszej klasy gimnazjum. W tym roku udział  w tymże konkursie wzięła rekordowa liczba artystów  ponad 80 z powiatu lubińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów przygotowanych przez panią Jowitę Szubską, panią Mariolę Miniewską-Poliwkę oraz panią Barbarę Genderkę. Miło nam poinformować, iż do koncertu finałowego przeszło dwoje uczniów naszej szkoły. Dawid Krężel uczeń klasy Va  z piosenką ,,Banalny blues” i Zofia Kwaczenko uczennica klasy III c z piosenką ,,Pawie piórko". Naszych laureatów będzie można podziwiać w następną niedzielę 17 maja o godzinie 12.00 w CK Muza.

 • TURNIEJ „BEZPIECZNY SZEŚCIOLATEK”

  W dniu 12 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się  turniej  „Bezpieczny sześciolatek”. W rywalizacji wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola  w Ścinawie. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu: przepisów ruchu drogowego, zdrowego stylu życia, bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach w codziennym życiu oraz umiejętnościami praktycznymi: udzielania pierwszej pomocy, zgłaszania pożaru, nieszczęśliwego wypadku. Na koniec turnieju dzieci wykazały się sprawnością fizyczną. Uczestniczyły w konkurencji „gaszenia pożaru” i pokonały zwinnościowy tor przeszkód.
  Zmaganiom konkursowym przyglądało się jury, w składzie: Pani Dorota Wozowczyk- Dyrektor SP nr 3, Pani Elżbieta Puchniak- Dyrektor Publicznego Przedszkola  w Ścinawie, Pani Jolanta Szulc- Wicedyrektor SP nr 3, Pani Michalina Fejdasz- pielęgniarka szkolna, Pan Paweł Świerżewski- prezes OSP Ścinawa oraz Pan Sławomir Podbucki- policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej z Lubina.
  Turniej sprawdzał  wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim był dobrą zabawą.  Drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Jelenia Plast.
   

 • Żartobliwie o szkole

  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas szóstych poznali kolejny interesujący gatunek literacki – fraszkę.
   „Fraszki to wszystko, cokolwiek myślimy
  Fraszki to wszystko, cokolwiek czynimy
  Nie masz na świecie żadnej innej rzeczy,
  Próżno tu człowiek ma co mieć na pieczy.” 

  - pisał w utworze „ O żywocie ludzkim” Jan Kochanowski, który wprowadził ten gatunek do literatury polskiej.
  Szóstoklasistów bardzo zainteresowały poznane wiersze, więc chętnie  chwycili za pióra i tworzyli własne fraszki, zmagając się z trudnościami językowymi, pułapkami ortografii i interpunkcji. Warto wszystkie fraszki uczniowskie uważnie przeczytać, po to, aby spojrzeć na szkołę, naukę, relacje z rówieśnikami oczami kolegów. Tomik poezji dziecięcej dostępny jest w bibliotece szkolnej.
  Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do lektury i życzę dobrej zabawy. 
  Pozdrawiamy serdecznie Iwona Ratajczak i Iwona Weres
   

 • Witaj, Majowa Rocznico!

  „Trzeci Maja radością wiosenną
  wszystkich ludzi w Polsce powitał
  sztandarami biało-czerwonymi
  umaiła się Rzeczpospolita”.


  30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice obejrzeli wzruszający montaż poetycko-muzyczny poświęcony temu ważnemu wydarzeniu. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, uczniowie klas VIb i VIc  przedstawili zgromadzonym historię uchwalenia Konstytucji, zaprezentowali jej twórców i najważniejsze założenia. Ich wystąpienie na tle pięknej dekoracji wzbogacone zostało recytacją okolicznościowych wierszy. Występ przeplatany był nastrojowymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu zespołu „Promyczek” i zespołu wokalnego „Triola”, działającego przy Campanello. Ukoronowaniem spektaklu był polonez zaprezentowany przez szóstoklasistów.
  Przedstawione wiersze i pieśni ukazywały takie wartości jak patriotyzm, poświęcenie dla dobra ogółu, dążenie do jedności w obliczu zagrożenia. Konstytucja 3 Maja na zawsze pozostanie bowiem wspaniałym symbolem polskiej myśli patriotycznej i dowodem umiejętności współdziałania Polaków w celu ratowania Ojczyzny od klęski.
  Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz występującym uczniom składamy gorące podziękowania. Jest to kolejna niezapomniana lekcja patriotyzmu w murach naszej szkoły, prezentacja uzdolnień dzieci z grupy Pacholąt i Żaków.
  IR
   

 • Z WIZYTĄ U PANA KLEKSA

  24. 04. 2015 r. klasy III i IV naszej szkoły, uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Pan Kleks”. Przedstawienie, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji  im. A. Mickiewicza we Wrocławiu, odbyło się w CTiK w Ścinawie.
  Z zachwytem oglądaliśmy niestrudzonego, nieocenionego i szalonego profesora Ambrożego Kleksa, który stoi na straży rozśpiewanej i roztańczonej akademii, w której panuje wieczny optymizm, a dzieci uczą się przez zabawę. W inscenizacji nie zabrakło ciekawych lekcji oraz pouczającej historii o tym, jak to przez nieposłuszeństwo wobec rodziców można ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale także  na najbliższych (historia Mateusza). Dodatkowo, podczas świetnego przedstawienia, nauczyliśmy się  i zrozumieliśmy,  że dzieci, którym nic się nie udaje, nie są gorsze od innych, że dzięki bujnej wyobraźni człowiek staje się bogatszy, nie wolno kłamać i warto słuchać rodziców, że grunt to dobre wychowanie , a także,  że w zimie może być lato, a w lecie zima. Realizatorzy zapewnili nam wspaniałą zabawę. Urzekała nas bajeczna scenografia w postaci baniek mydlanych, kolorowych wiatraczków, czy ultrafioletowego zoo.
  ATRAKCJI   BYŁO   WIELE,   DALIŚMY   SIĘ   ZACZAROWAĆ…
   

 • "Listy dla Ziemi"

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Listy dla Ziemi" pod patronatem Fundacji Ekologicznej "Arka" z Bielska-Białej. W kwietniu odbyły się różnorodne zajęcia edukacyjne, których finałem było napisanie "Listów dla Ziemi", czyli listów adresowanych do dorosłych, by chronili zasoby naturalne naszej planety. Prace uczniowskie zostały wyeksponowane w szkole podczas zebrań otwartych dla rodziców.
   "Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły..." - te słowa oddają najgłębszy sens edukacji ekologicznej młodych ludzi.
   Organizatorzy: Marzena Majewska, Ewa Krygiel


 • GOŚCINNY ORZESZKÓW PRZYJĄŁ FINALISTÓW NADODRZAŃSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  Tym razem Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie była gospodarzem finału Nadodrzańskiego Konkursu Matematycznego, którego patronat objęło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

   Dnia 24 kwietnia b.r. w Sali gimnastycznej szkoły zebrali się najlepsi matematycy ze szkół leżących po obu stronach Odry: Orzeszkowa, Krzelowa, Ścinawy, Tymowej, Raszówki, Rudnej, Krzeczyna Wielkiego oraz Szklar Górnych. Uczestników powitała ciepło pani dyrektor szkoły Kazimiera Gomułka oraz wójt gminy Wińsko  pani Jolanta Krysowata-Zielnica.

  Po szczęśliwym przejściu dwóch etapów szkolnych uczniowie zmierzyli się z zadaniami finałowymi na trzech różnych poziomach: klas 4, klas 5 i klas 6.
   Piątaki mieli rozwiązać zagadkę Ścinawki – głównej bohaterki zadań wymyślonej przez p. Barabarę Cisek i obliczyć o której pełnej godzinie wskazówki zegara utworzą dwa takie kąty, że jeden z nich będzie stanowił piątą część drugiego , a uczniowie klas szóstych obliczyć w jakim czasie Odra napełniłaby basen o podanych wymiarach. Dużą trudność czwartakom sprawiło zadanie, w którym uczniowie mieli obliczyć za ile dni znów spotkają się w porcie statki, które wypływają jednocześnie z portu i jeden z nich odbywa rejsy 4-dniowe, a drugi  6 –dniowe.

  A oto medaliści konkursu:

  Klasy 4:  I miejsce: Jakub  HACIUK  SP3 Ścinawa

    II miejsce: Jakub IWANICKI  SP Rudna

    III miejsce Izabela KOŻEWNIKOW  SP Raszówka

  Klasy 5:  I miejsce: Eryk MALINOWSKI  SP Rudna

    II miejsce: Katarzyna TRZOS  SP3 Ścinawa

    III miejsce: Milena SKOCZYŃSKA  SP3 Ścinawa

  Klasy 6: I miejsce: Jakub  KWIECIEŃ  SP3 Ścinawa

    II miejsce: Jakub  PODEMSKI  SP3 Ścinawa

  III miejsce: Osuna-Chudzio Francisco SP Krzeczyn Wielki 
           i  Karol JANIC  SP3 ŚCINAWA

  Nagrodę  GRAND  PRIX  zdobył  JAKUB  KWIECIEŃ 

   

  Organizacja przebiegła sprawnie, wszyscy uczniowie otrzymali ciekawe  nagrody, a rodzice przygotowali dla uczestników pyszny poczęstunek.
   

  koordynator konkursu

  Dorota Wozowczyk

 • Wycieczka do Wrocławia

  W dniu 21 kwietnia klasy 0 b i I a wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Początkowym punktem naszej wycieczki były warsztaty kulinarne w manufakturze słodyczy „ Cukier  Lukier”. Poznaliśmy sposób produkcji lizaków, a następnie każdy z nas wykonał własnoręcznie lizaka- były kolorowe i smakowite. Potem na wrocławskim Rynku poszukiwaliśmy krasnoludków, pani przewodnik opowiedziała nam dużo ciekawostek   o Stolicy Dolnego Śląska. Po spacerze uliczkami Wrocławia, udaliśmy się do Opery Wrocławskiej na spektakl „ Sid, wąż, który chciał śpiewać”. Bohaterem spektaklu był tańczący w cyrku wąż Sid, którego największym marzeniem było śpiewanie. Niektórzy z nas byli po raz pierwszy w operze, wystrój gmachu zrobił na nas duże wrażenie.
  Wycieczka była pełna wrażeń i bardzo udana!
   

 • Mamy Mistrzostwo!

  W dniu 21.04.2015r. w Oleśnicy odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Rekreacyjnym Szkół Podstawowych.Nasz zespół w składzie: Amelia Jędryka, Katarzyna Golańska, Anita Lis. Wiktoria Kudzia zajął zaszczytne I miejsce zdobywając tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska w Aerobiku Rekreacyjnym.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Opiekunkami zespołu są: Bożena Herman i Katarzyna Rychlik.

 • Campanello laureatem V Dolnośląskiej Gali Talentów

  Na stronie internetowej wrocławskiego kuratorium ukazała się lista laureatów tegorocznej Gali Talentów zakwalifikowanych do uroczystego pokazu finałowego. Wśród najlepszych na Dolnym Śląsku znalazł się zespół instrumentalny Campanello.

   

  Pomysłodawcą gali jest Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Przedsięwzięcie to jest organizowane co roku przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, celem wspierania zainteresowań, talentów i pasji dzieci oraz młodzieży.

  Działający przy Szkole Podstawowej nr 3 im.B.Malinowskiego w Ścinawie, zespół skupia w swoich szeregach uczniów Ścinawskiej Trójki, młodzież z Gimnazjum Publicznego w Ścinawie oraz lubińskiego "Salezjana" oraz naszych absolwentów – obecnie uczniów szkół średnich.

  Campanello pod kierownictwem pani Jowity Szubskiej zaprezentuje się jeszcze raz na finałowej Gali Talentów w dniu 9 czerwca w Polanicy Zdroju.

   

  Wszystkim instrumentalistom gratuluję talentu i życzę dalszych sukcesów na artystycznej drodze!

  dyrektor SP3 Ścinawa
  Dorota Wozowczyk

 • Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów

   

  1 kwietnia odbył się Ogólnopolski Sprawdzian kl. 6. Uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

  Wyniki w maju.

  Trzymamy kciuki za naszych szóstoklasistów!
   

 • V Ścinawskie Kaziuki

  29 marca 2015 w naszym mieście odbyły się V Ścinawskie Kaziuki.

  Uczniowie Sp3 pięknie zaprezentowali się na scenie.

  Widzowie mieli okazje obejrzeć i wysłuchać pięknych piosenek i tańców ludowych w wykonaniu dzieci.

  Wszystkim występ bardzo się podobał, oklaskom nie było końca.

  Dziękujemy Paniom: Teresie Brzezińskiej, Marioli Poliwce, Barbarze Genderce i Jowicie Szubskiej za artystyczne przygotowanie naszych uczniów.

 • Ludowe talenty

  27 marca 2015 r. w Centrum Turystyki i Kultury w scinawie, odbył się Konkurs Ludowe Talenty.

  Wyniki:

  Kategoria 0-3

  1 miejsce – Zofia Kwaczenko

  2 miejsce – Kacper Rodziewicz

  3 miejsce – Lena Gitler

  Wyróżnienie:  Martyna Sajak, Julia Dymkowska

  Kategoria 4-6

  1 miejsce – Wiktoria Głąb

  2 miejsce – Dawid Krężel

  3 miejsce – Tomasz Mazur

  Wyróżnienie:  Maksymilian Kołodyński, Aleksandra Juszczyk

  Wyróżnienie za grę na akordeonie - Maciej Postoł

  Gratulujemy wszystkim laureatom.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel./faks: (076) 841-26-46/48

Galeria zdjęć