Nawigacja

 • Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

  15 maja na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Dolnośląski Finał Konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs obejmował swoim zakresem szeroko rozumiane bezpieczeństwo życia codziennego. Uczniowie z klasy III: Ewa Dąbek, Milena Niedzielska i Bartosz Ratajczak zajęli siódme miejsce w województwie. Reprezentanci naszej szkoły włożyli dużo wysiłku i pracy do tego, aby opanować obszerny zakres zagadnień.

  Zdjęcia w galerii Finał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”.

 • Matematyczne kangurki 2018

  Znamy już wyniki Międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny"  

  W kategorii Maluch (kl. III – IV) wyróżnienia zdobyli: Michał Wojtowicz 3b, Bartosz Ratajczak 3d, Oliwia Kowalonek 3e, Dawid Wojtas 3c, Paweł Zielony 4b i Urszula Marcinów 4b.

  W kategorii Beniamin (kl. V – VI) wyróżnienia zdobyli: Aleksandra Tylman 6c, Maciej Wojtowicz 6c.

  Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

  szkolny koordynator konkursu  Małgorzata Mendruń.

 • NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”

  W tym roku, podobnie jak w  poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. 27.04.2018r. odbył się  apel, który jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.  Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja.
  … otworzyli księgę PRAWDY, księgę OŚWIECENIA, księgę HISTORII naszego kraju, OJCZYZNY wskrzeszenia…

  Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, a jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.Wielkim świętem państwowym, rocznica ta była także w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, zaprzestano obchodzenia tego święta, dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.

  Przedstawiony przez uczniów montaż słowno – muzyczny, został wzbogacony obrazami prezentacji multimedialnej, stał się okazją do uzmysłowienia wszystkim,jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: OJCZYZNA i PATRIOTYZM. Nad całością uroczystości czuwali poloniści, muzycy i plastycy naszej szkoły.

  Zdjęcia w galerii NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”.

 • Literackie sukcesy uczennic klasy 6a.

  21 kwietnia 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs „Młody Poeta Dolnego Śląska 2018”, zorganizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Miło nam poinformować, że w w/w konkursie III miejsce zajęła Wiktoria Niedbała z klasy 6a. W ocenie prestiżowego jury,  wiersze Wiktorii „ są pełne radości, dziecięcego, szczerego spojrzenia na świat. Temat i styl są adekwatne do wieku poetki, zdrobnienia budują nastrój. Widać również wielką dbałość o poprawność językową”. Zapraszamy do przeczytania nagrodzonego wiersza Wiktorii pt. „Psina”, zarazem przypominamy, że teksty poetyckie uczennicy były już wcześniej zamieszczane na naszej stronie internetowej.

  27 kwietnia 2018r. nagrodzona została również Michalina Bilewicz z klasy 6a, która zajęła III miejsce w XIV Dolnośląskim Konkursie Literacko-Dziennikarskim „Moja Mała Ojczyzna” im. Beaty Jaroszewskiej. Jury w składzie: Karol Maliszewski-poeta, prozaik, krytyk literacki, Tomasz Leśniowski-poeta, dziennikarz i Rafał Różewicz-poeta, doceniło opowiadanie Michaliny pt. „Mały pomidor”. Tekst doczekał się publikacji w biuletynie pokonkursowym, który dostępny jest w naszej bibliotece. Serdecznie zachęcamy do przeczytania opowiadania naszej uczennicy.

  Gorąco gratulujemy laureatkom konkursów literackich i życzymy dalszych, równie znaczących sukcesów!

  Opiekę objęła uczennice klasy 6a  p. Iwona Ratajczak.

  Zdjęcia w galerii Literackie sukcesy uczennic klasy 6a..

 • TYDZIEŃ CZYSTOŚCI WÓD

  W sobotę 21 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji ekologicznej „TYDZIEŃ  CZYSTOŚCI  WÓD” zorganizowanej przez Koło Wędkarskie   w Ścinawie. Uczniowie z klas IIa, IIb i IVa  pod opieką p. Ewy Krygiel, p. Marzeny Majewskiej   chętnie wzięli się do pracy,  aby  wspólnie z członkami Koła Wędkarskiego  posprzątać  brzegi akwenów na terenie Ścinawy.   W czasie akcji uczniowie udowodnili, że nie jest im obojętny los otaczającego ich środowiska. Po  pracy uczniowie przystąpili do konkursu – rozwiązywali zagadki o tematyce przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Po zmaganiach konkursowych na uczniów czekała kolejna niespodzianka – ognisko i kiełbaski.   Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów.

  Zdjęcia w galerii TYDZIEŃ CZYSTOŚCI WÓD .

 • Wycieczka 5b

         25 kwietnia klasa 5b udała się na lekcję zamkową do Zamku Książ. W trakcie lekcji uczniowie poznali burzliwe dzieje Książa od jego początków po współczesność. Przedstawiono również barwne losy rodu Hochbergów – długoletnich właścicieli obiektu oraz Księżnej Daisy, ostatniej Pani na zamku. Lekcja była wzbogacona o zwiedzanie zamku, podczas którego uczniowie mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc w obiekcie. Zapraszamy do galerii zdjęć Wycieczka 5b.

 • Zagłosuj na Miłosza

  Praca plastyczna Miłosza Stembalskiego z klasy 1b została doceniona przez jury konkursu „Kolorowe pokłady wartości” zorganizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. pod patronatem medialnym Gazety Wyborczej i Gazety Lubuskiej.

  W drugim etapie konkursu o zwycięstwie decydują głosy Internautów – jeśli chcesz pomóc, wejdź tu https://www.facebook.com/kghmtomy/odszukaj post „Kolorowe pokłady wartości” kategoria I, a w nim pracę Miłosza, jest ona umieszczona pod nr 19 i kliknij „Lubię to!” Liczymy na was.

 • Wycieczka szkolna

  Dnia 16 kwietnia 2018 roku klasa 4a i 5a wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Radio Wrocław i Muzeum Minerałów.

  Wycieczka była bardzo udana. Dużo dowiedzieliśmy się o minerałach  i o pracy w radio. W siedzibie Radio Wrocław zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnym  studio nagrań i sali koncertowej. Natomiast w muzeum przewodnik opowiedział nam w bardzo ciekawy sposób o minerałach.  Mieliśmy okazję pooglądać kamienie szlachetne i minerały takie jak; diamenty, szmaragdy, lapis, ametysty, kryształy górskie, agaty i inne. W sklepiku przy muzeum mogliśmy kupić atrakcyjne pamiątki.

  Dzięki tej wycieczce można stwierdzić, że Wrocław to bardzo interesujące miasto.

  Adrian Wilczek, 5a

  Zdjęcia w galerii Wycieczka szkolna.

 • SUKCESY UCZNIÓW SP3 W XIV NADODRZAŃSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

  Wszyscy z sześciorga uczniów, którzy zakwalifikowali się do rejonowego finału Nadodrzańskiego Konkursu Matematycznego wrócili w poniedziałek 9 kwietnia do domu z dyplomami laureatów. Największy  sukces odniosła  Aleksandra Tylman, która zdobyła Nagrodę Grand Prix pokonując w swej kategorii wszystkich uczniów klas VI i VII i  uzyskując maksymalną ilość punktów.
  Konkurs miał 3 etapy, a finał rejonowy przeprowadziła w tym roku Społeczna Szkoła Podstawowa w Lubinie, która bardzo gościnnie przyjęła 40 finalistów z 12 szkół rejonu z: Lubina, Rudnej, Raszówki, Krzeczyna Wielkiego, Siedlec, Krzelowa, Tymowej, Szklar Górnych, Niemstowa, Orzeszkowa i Ścinawy. Dla uczniów przygotowano słodki poczęstunek, obiad, a każdy z finalistów otrzymał nagrodę rzeczową.
  Uczniowie Ścinawskiej Trójki mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

  na poziomie klas VI:  I. miejsce oraz nagroda Grand Prix – Aleksandra TYLMAN  6C

  II.      miejsce – Maciej WOJTOWICZ  6C

  III.    miejsce – Martyna SAJAK 6C

  na poziomie klas V:            III  miejsce  - Nikola WOŹNIAK  5D

                                            IV miejsce – Piotr MUSIELAK 5C

  na poziomie klas IV:  III. miejsce – Bartosz NIEZGODA  4E
                                                                  koordynator konkursu Dorota Wozowczyk
  Zdjęcia w galerii Nadodrzański Konkurs Matematyczny.

 • III miejsce uczniów Ścinawskiej Trójki w Powiatowym Konkursie „Baw się matematyką”

  Aleksandra Tylman i Maciej Wojtowicz z klasy 6c startując razem w zespole wywalczyli III miejsce w bardzo ciekawie zorganizowanym konkursie matematycznym, który odbył się w piątek 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Lubinie.

  W konkursie startowało 13 drużyn, a rywalizacja utrzymana w duchu zabawy polegała na rozwiązywaniu zagadek, układaniu tangramów, uzupełnianiu kwadratów magicznych, szukaniu rozwiązań zadań logicznych. Po dziewięciu tak ciekawych konkurencjach uczniowie naszej szkoły otrzymali identyczną ilość punktów jak gospodarze rozgrywek i musieli przystąpić do dogrywki, którą udało im się wygrać.

  Oli i Maćkowi należą się gratulacje, gdyż oprócz zdobytej wiedzy na lekcjach matematyki, wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, sprytem, zauważeniem pewnych zależności i reguł.

  Szkolny opiekun uczniów Dorota Wozowczyk

  Zdjęcia w galerii Baw się matematyką.

 • Awans do Finału Dolnośląskiego w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”

  4 kwietnia 2018 r. w Legnicy odbył się półfinał konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny; w kategorii klas I-III : Ewa Dąbek, Milena Niedzielska, Bartosz Ratajczak oraz klas IV-VI: Kacper Rodziewicz, Bartosz Niezgoda, Igor Stanisławski i Michał Hejber. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanych stacjach konkursowych.Ze zmaganiami konkursowymi bardzo dobrze poradziła sobie drużyna z klasy IIId, zdobywając III miejsce i awansując do finału. Uczniowie powalczą 15 maja we Wrocławiu w finale o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego. Trzymamy kciuki!  Zdjęcia w galerii „Uczę się bezpiecznie żyć”..

 • POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "PRAKTYCZNA MATEMATYKA"

  28.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Lubinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Praktyczna Matematyka”.
  Do konkursu, oprócz naszej szkoły, stanęły szkoły podstawowe numer 1, 3, 5, 7, 9, 10, 14 i społeczna z Lubina oraz szkoły z Niemstowa, Raszówki, Siedlec. Każda szkoła reprezentowana była przez dwuosobową drużynę uczniów z klasy czwartej. Naszą drużynę reprezentowały
  dwie uczennice z klasy 4c: Liliana Puzio i Adrianna Trocińska.

  Zmagania konkursowe rozpoczęły się oceną przyniesionych przez zawodników plakatów tematycznych. Później oceniono każdy zespół za przedstawienie nazwy drużyny z uzasadnieniem. Następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązywania siedmiu zadań: dwa pierwsze wymagały wykorzystania drewnianych klocków i domina, a kolejne sprawdzały wiedzę w praktyce i związane były z wagą, nutami, przelewem, zakupami i pamiętnikiem.
  Najwięcej problemów sprawiły zawodnikom zadania dotyczące przelewu, wagi, zakupów oraz wyznaczania wartości nutowych
  .

  Ostatecznie, po dogrywce, na podium znaleźli się:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 im. gen. Władysława Sikorskiego w Lubinie
  II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie

  III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 i. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie

  Reprezentacja naszej szkoły zajęła po zaciętej rywalizacji VI miejsce. Warto dodać, że do dogrywki o trzecie miejsce zabrakło naszej drużynie 1 punktu!

  Każda drużyna otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Lubina, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Urząd Gminy w Lubinie oraz Robotniczą Fundację Edukacyjną z Polkowic.

  Opieka i przygotowanie do konkursu Zbigniew Tymkowski

  Zdjęcia w galerii „Praktyczna Matematyka”. .

 • "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy 2018

  27 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli do napisania test jednokrotnego wyboru, który zawierał również pytania otwarte z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

  Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie reprezentowali w swojej kategorii: Aleksander Janic z kl. VIIb (SP nr 3) oraz Karol Janic z klasy IIIc (gimnazjum).

  Ostatecznie  w tych eliminacjach Karol zajął 1 miejsce, a Olek 4 miejsce. Karol będzie reprezentował powiat lubiński na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia we Wrocławiu.

  Zarówno na zwycięzców, jak i uczestników czekały nagrody ufundowane przez starostę lubińskiego i komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

  Do turnieju uczniów przygotowywał nauczyciel zajęć technicznych, Pan Zbigniew Tymkowski.

  Gratulujemy!

  Zdjęcia w galerii "Młodzież Zapobiega Pożarom" . pochodzą ze strony http://www.ug.lubin.pl

 • Akcja „Ratujemy konie”

  W dniu 22.03.2018 r. klasa 4e zorganizowała w naszej szkole, drugą już zbiórkę pieniędzy dla koni. Dochód w całości został przeznaczony na fundację CENTAURUS.

  Uczniowie z klasy 4e, przy pomocy wychowawcy Pani Ani Porębskiej, bardzo się zaangażowali w akcję. Rodzice uczniów pomogli upiec słodkie pyszności, takie jak: babeczki, babkę wielkanocną, ciasto murzynek, rurki z kremem, ciastka emoji kupy, szyszki i inne smakołyki. Wszystkie te rarytasy zostały wystawione na sprzedaż. Dzieci w szkole, jak również przychodzący do szkoły rodzice byli bardzo zainteresowani kiermaszem słodkości. Pyszności sprzedały się bardzo szybko. Największym powodzeniem cieszyły się tosty, przygotowywane na miejscu przez uczniów. Była tam także puszka, do której można było wrzucać pieniądze na cele charytatywne.

  Akcja pomocy koniom zakończyła się sukcesem. Zebrano dokładnie aż 397,00 zł.

   Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe dla zwierząt z fundacji CENTAURUS!

  Organizatorami akcji była klasa 4e, a w szczególności: Alicja Janowska, Aleksandra Kotapka, Aleksandra Lis, Zuzanna Honczaryk, Emilia Urbaniak, Iwona Seta, Amelia Heś, Roksana Kupczyńska, Igor Stanisławski, Bartosz Niezgoda, Kacper Rodziewicz, Piotr Poliwka, Dawid Kosiorowski, Michał Hejber.


 • WYCIECZKA DO MUZEUM

  Dnia 4.04.2018 grupy 0b i 0d wybrały się do Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Głogowie. Wycieczka składała się z dwóch części: wizyta w muzeum, gdzie dzieci dowiedziały się skąd pochodzi  głogowskie Muzeum, po co powstało, czym się zajmuje, co w muzeum wolno, a czego nie, co kryją w sobie pojęcia takie jak przewodnik, opiekun ekspozycji, ekspozycja, eksponat, zabytek i inne. Dowiedzieli się również skąd pochodzi nazwa miasta Głogów, które budowle są dla miasta ważne i najbardziej charakterystyczne. Druga część to warsztaty „Rycerz ci opowie...”, gdzie dzieci dowiedziały się mnóstwa rzeczy dotyczących rycerzy. Między innymi jak można było zostać rycerzem, jak przebiegało szkolenie i pasowanie, jak ubrany był rycerz i  jakie musiał posiadać cechy charakteru. Warsztaty kończyły się wykonaniem własnego rycerza.
  Zdjęcia w galerii WYCIECZKA DO MUZEUM.

 • Rozwijanie zainteresowań i pasji z „Animą”, czyli kolejny sukces Julii Dymkowskiej.

  23 marca 2018r. we Wrocławskim Klubie „Anima” odbył się VII Konkurs Recytatorski „Dusza mówi, dusza śpiewa”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klas IV-VI  i VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

  Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła uczennica naszej szkoły-Julia Dymkowska .Występ Julii  został wysoko oceniony przez profesjonalne jury, w skład którego weszli znani aktorzy scen wrocławskich. Jest to kolejny sukces recytatorski uczennicy klasy 6c, która zdobyła pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz cenną nagrodę. Serdecznie gratulujemy Julii, dla której udział w konkursie był z pewnością cennym doświadczeniem i dużym przeżyciem, bowiem w murach w/w instytucji od lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie stolicy Dolnego Śląska. Życzymy laureatce dalszych owocnych poszukiwań własnych interpretacji i rozwiązań artystycznych!

  Zdjęcia w galerii Rozwijanie zainteresowań i pasji z „Animą”.

 • TEATR WROCŁAWSKI IN – ART W LUBINIE

  TEATR WROCŁAWSKI IN – ART W LUBINIE - Obrazek 1Było to 23 marca, wyjechaliśmy na spektakl teatralny pt. „W pustyni i w sieci”. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury Muza w Lubinie, w wycieczce uczestniczyła klasa 4b, 4c i 4d. Odpowiadaliśmy na pytania m.in.: Czym byłby współczesny, multimedialny świat bez wiedzy? Czy w ogóle by powstał? Co by było, gdyby człowiek uświadomił sobie, że stanął przed szansą realizacji wszystkich marzeń i celów?

  Spektakl ukazał nam – młodym widzom, jak można połączyć nieśmiertelną MĄDROŚĆ, która płynie z książek, ze źródłem nieograniczonych możliwości – KOMPUTEREM.

  Rafał ubiega się o tytuł mistrza w szkolnym turnieju gier komputerowych. Jego siostra w wypadku traci wzrok, nie wiadomo czy odzyska… Żeby Ula nie miała zaległości w szkole, mama nakazuje Rafałowi, aby czytał siostrze książki. Robi to niechętnie, wreszcie wyzwanie rzuca mu KOMPUTER. Jeśli chłopiec wygra, maszyna spełni każde jego życzenie. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest wzrok dla Uli.

  Wiedza, którą zdobył czytając siostrze książki, pozwala mu dotrzeć do ostatniego poziomu gry, stając „oko w oko” z KOMPUTEREM, musi dokonać życiowego wyboru. JAKIEGO?  Tego dowiedzieliśmy się, oglądając z zainteresowaniem spektakl. Wspaniały, bliski nam, temat przedstawienia, mistrzowska gra aktorska spowodowały, że czas minął szybko, chcieliśmy jeszcze. BRAWO!

   Pozostały w nas niesamowite wrażenia. Całości dopełniły smakołyki, którymi delektowaliśmy się w galerii handlowej. A.L.

 • Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności

  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się liczne zabawy i konkursy. Jak co roku Dzień Samorządności rozpoczął się od przekazania symbolicznego klucza do szkoły przez panią Dyrektor Jolantę Szulc Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Kindze Mielcarek z klasy 5b. W tym dniu pierwsze trzy lekcje były prowadzone przez uczniów. Następnie na klasy czekał tor przezabawnych przeszkód zorganizowany przez naszych nauczycieli wychowana fizycznego, pokaz szkolnych talentów „Mam Talent”, „Spring Games”, czyli gry i zabawy planszowe, oraz wiosenne zadania, a wśród nich „Ptaki Życzliwości”. Za wszystkie zadania klasowe były przyznawane punkty w ramach akcji „Aktywna Klasa”, natomiast zwyciężczynią konkursu „Mam Talent” została Maja Woźniak z klasy 4b. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za zaangażowanie i zaprasza do galerii zdjęć Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności.

 • Najmłodsi przywitali kalendarzową wiosnę…

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na  gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze  kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny. I tak stało się i w tym roku- 21 marca uczniowie z klas zerowych przemaszerowali przez Ścinawę w wiosennym korowodzie pełnym radości i śpiewu. Dzieci z dumą niosły Marzanny, które przygotowali w domu z rodzicami. Maszerując grali również na instrumentach perkusyjnych przeróżne dźwięki – mamy nadzieję, że skutecznie odstraszyli zimę, która już wszystkim się znudziła. Wszystkie zimowe panny, jak każe nam tradycja spalili na wcześniej przygotowanym stosie. To był dzień ten był pełen atrakcji. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

  Zdjęcia w galerii Najmłodsi przywitali kalendarzową wiosnę….

 • Piotr Musielak zwycięzcą VI Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego.

  15 marca 2018r. odbył się VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych, zorganizowany przez Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu.
  Z wielką radością informujemy, że I miejsce w w/w konkursie zajął uczeń naszej szkoły– Piotr Musielak. Uczeń klasy 5c wykazał się gruntowną wiedzą z zakresu mitologii oraz niezwykłą pasją do poznawania świata antycznego, na którym opiera się cała europejska cywilizacja.
  Serdecznie gratulujemy Piotrkowi sukcesu w tak ciekawym i prestiżowym  konkursie oraz zdobycia licznych i cennych nagród, wśród których znalazły się interesujące książki i … laptop.
  Przypominamy, kolejny konkurs mitologiczny już za rok! 
  Zdjęcia w galerii VI Dolnośląski Konkurs Mitologiczny .
  Link do wypowiedzi w radiu rodzina http://www.radiorodzina.pl/18565,rozstrzygniecie-vi-konkursu-mitologicznego/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel.76 841-26-46
  fax 76 841 26 48
  wicedyrektor SP3 76 759 10 83
  Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych
  76 759 10 54
  księgowa i FAX 76 759 10 62
  księgowość płace 76 759 10 77
  kierownik gospodarczy 76 759 10 58
  pedagog 76 841 26 25
  psycholog 76 753 87 54
  świetlica 76 759 10 57
  intendent 76 759 10 64
  sala gimnastyczna 76 753 87 43
  kotłownia 76 753 87 44

Galeria zdjęć