Nawigacja

Nawigacja

 • Logowania na platformę Fronter

  Realizując projekt Dolnośląska e-szkoła nasza placówka zobowiązała się do aktywnego wykorzystywania platformy elearningowej FRONTER. 
  Naszym celem jest uzyskanie wskaźnika 50% logowań na platformie. Oznacza to, że użytkownicy (nauczyciele oraz uczniowie) powinna zalogować się na platformie przynajmniej raz w tygodniu.

  Link do logowań:

                           https://eszkola.dolnyslask.pl/dolnyslask/

                                              Zaloguj się na FRONTERA przynajmniej raz na tydzień!!!

 • 30 - lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie!

                                                      APEL  DO  ABSOLWENTÓW  SZKOŁY

            W związku z planowanymi obchodami jubileuszu 30- lecia

  Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie( październik 2015 r.), prosimy Państwa – absolwentów tej szkoły,

   przyjaciół i członków rodziny, którzy ukończyli naszą szkołę – o udostępnienie ciekawych,

   unikatowych fotografii, pamiątek i materiałów ( wycinki z prasy, spisane wspomnienia, dyplomy,

   dawne tarcze, itp.). Przedmioty te  będą stanowiły dla nas nieocenioną pomoc w przygotowaniu

  galerii, uświetnią  uroczystość (materiały proszę przesłać na adres: wspomieniasp3@onet.pl, lub dostarczyć do sekretariatu szkoły).

           Z góry dziękujemy Państwu za  zaangażowanie w to niecodzienne przedsięwzięcie.

                 DYREKCJA  i  GRONO  PEDAGOGICZNE

 • POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

  Wrzesień, wrzesień, w mojej szkole
  klasy pełne słońca,
  pełne dzieci, bo wakacje
  już dobiegły końca.

  / Elżbieta Buczyńska/
       

        Uroczystym apelem, przy pięknej aurze, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Prowadzący apel, uczniowie klasy VI b Wiktoria Świerżewska i Maksymilian Kołodyński, przywitali uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Słowa powitania wygłosili Burmistrz Ścinawy Pan Krystian Kosztyła, Ksiądz Prałat Bogdan Kaczorowski oraz Pani Dyrektor Jolanta Szulc.
       Szczególne gorąco powitani zostali uczniowie klas pierwszych. Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Jolanta Szulc oraz pani Wicedyrektor Ewa Dawidowicz- Bąk.
        Podczas apelu nie zapomnieliśmy o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych za Ojczyznę.
       Apel uświetnił występ artystyczny Zofii Kwaczenko ( klasa 4 c) i Dawida Krężel (klasa 6 a).
       Życzymy, aby dziesięć miesięcy roku szkolnego, upłynęło równie szybko, jak dwa miesiące wakacji .
       Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
   Pozdrawiamy uczniowie klasy 3 a


 • „Książki naszych marzeń”

        Jedną z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez uczniów w procesie kształcenia jest czytanie. Niezwykle ważne jest wyrobienie nawyku czytania jako umiejętności rozumienia, wykorzystywania i twórczego przetwarzania tekstów kultury. Dziecko, które chętnie czyta na poziomie szkoły podstawowej, zwykle często sięga po książki także w dorosłym życiu. Zapewnienie stałego dostępu do bogatego i ciekawego księgozbioru służy promowaniu czytelnictwa, wyrabianiu oraz pogłębianiu nawyku czytania u dzieci.
        Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach RZĄDOWEGO  PROGRAMU  ROZWIJANIA  ZAINTERESOWAŃ  UCZNIÓW  PRZEZ  PROMOCJĘ  CZYTELNICTWA  WŚRÓD  DZIECI  I  MŁODZIEŻY -„Książki naszych marzeń”. Dzięki temu możemy wzbogacić nasz szkolny księgozbiór o lektury i ciekawe pozycje współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej, o które najczęściej pytają uczniowie.
        W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do zabrania głosu w tej sprawie i składanie swoich propozycji książek, które chcieliby znaleźć w szkolnej bibliotece. Kartki z tytułami wymarzonych książek można wrzucać do skrzynki znajdującej się w bibliotece lub zostawić w sali polonistycznej u pani Ratajczak. Wśród autorów  podpisanych propozycji (imię, nazwisko ucznia, klasa) zostaną rozlosowane drobne upominki. Zapraszamy do wspólnej zabawy i cały wrzesień czekamy na Wasze tytuły. Pamiętajcie, że to od Was zależy, czy nasza szkolna biblioteka będzie zapełniona wymarzonymi przez uczniów książkami i bardziej atrakcyjna dla każdego dziecka. Zadbajcie już dzisiaj o wzbogacenie księgozbioru o interesujące Was książki i składajcie swoje propozycje.  Czekamy na Wasze głosy i zapraszamy do dyskusji podczas lekcji języka polskiego lub godzin wychowawczych.
   

 • CENA OBIADÓW na m-c WRZESIEŃ 2015

   

  Posiłki wydawane od 03.09.15

   

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -    20 dni x 1,20 zł =  24.00 zł
  DRUGIE DANIE  -  20 dni x 2,80 zł = 56.00 zł
  OBIAD PEŁNY – 20 dni x 4,00 zł =  80.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   20 dni x 2,10zł =  42.00 zł
  DRUGIE DANIE  -  20 dni x 5,60 zł =  112.00 zł
  OBIAD PEŁNY  -  20 dni x 7.70  zł =   154.00 zł

   

  WPŁATY NA WRZESIEŃ 2015  PROSZĘ DOKONYWAĆ

  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

    ZAPISY NA POSIŁKI MOŻNA DOKONAĆ W DNIU   

          01-02.09.2015

   W SALI 21A W GODZINACH   7.45-9.30

                   

               

 • Drugoklasista z SP 3 – jednym z dziesięciu w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska i Polacy w okresie II wojny światowej”

  Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotował konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Od 8 maja na portalu Fundacji Funtasto – Fantastyczny Internet odbywały się eliminacje do Wielkiego Finału Konkursu. Eliminacje miały charakter quizu, trwały 30 dni. Każdego dnia uczniowie odpowiadali na trzy zadane pytania.

  Do finału konkursu tego konkursu historycznego, który odbył się 2 lipca we Wrocławiu, zakwalifikowało się dziesięciu uczniów z całej Polski, w tym również Piotr Musielak z klasy 2c ze  Szkoły Podstawowej nr 3 im. B. Malinowskiego w Ścinawie. Finał miał charakter teleturnieju telewizyjnego,  a Piotr przeszedł do drugiej rundy odpowiadając bezbłędnie. W drugim etapie znalazł się w piątce najlepszych uczniów szkoły podstawowej w przedziale wiekowym do klasy 6.  

  Finał konkursu był wspaniale zorganizowany – zakwalifikowani uczniowie zostali zaproszenie dzień wcześniej na zwiedzanie Wrocławia- w tym rejs po Odrze oraz zakwaterowani wraz z opiekunami we wrocławskim hotelu. Każdy z uczestników otrzymał cenne nagrody, a najmłodsi z nich, w tym 9-letni Piotruś nagrody dodatkowe. Najbardziej ucieszyły go ciekawe publikacje o historii naszego kraju.

  - Piotrowi, dla którego pasją jest historia, m.in. II wojny światowej, gratulujemy sukcesu i życzymy wiele pasji w odkrywaniu dalszych tajników naszej bogatej historii.
   

  Dyrektor SP3
  Dorota Wozowczyk

 • „Wyprawka szkolna 2015”

   UWAGA RODZICE!

   

        Zgodnie z rządowym programem „Wyprawka szkolna 2015” można ubiegać się refundację wydatków poniesionych na zakup podręczników.

  Pomoc obejmuje:

  • uczniów klas III,  gdy dochód  na jednego członka rodziny nie przekracza 574 zł (netto)  - kryterium dochodowe z ustawy o świadczeniach rodzinnych,

   

  • uczniów klas III, V i VI słabowidzących, słabosłyszących,
   niesłyszących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów
   z niepełnosprawnościami sprzężonymi, którzy posiadają ważne orzeczenie
   o potrzebie kształcenia specjalnego.

   

  Wnioski o dofinansowanie  można pobierać i składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie w dniach  od 1 sierpnia do 4 września 2015 r.

  Przy zakupie podręczników prosimy o pobieranie faktur VAT na nazwisko dziecka.

  Informacje pod numerem - 76 8412646
   

   

   

   

 • Zabierz książkę na wakacje

  Przed uczniami wakacje i możliwość dłuższego odpoczynku. Czas przebywania na świeżym powietrzu, zawierania nowych znajomości, poznawania ciekawych miejsc, czas radości, swobody i zabawy.
  Warto jednak podczas wakacji znaleźć trochę czasu, aby poczytać interesującą książkę. Zalety czytania są ogromne: książki rozbudzają wyobraźnię, wspomagają koncentrację, stanowią bogate źródło wiedzy, poszerzają słownictwo, dla wielu ludzi są najlepszym sposobem relaksu i rozrywki.
  Gorąco namawiamy więc, aby podczas wakacyjnego odpoczynku znaleźć czas także  na czytanie książek. Jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza na deszczowe dni.
  Po wakacjach namawiamy zaś do podzielania się swoimi czytelniczymi doświadczeniami. Prace literackie, zawierające krótkie streszczenia ciekawej lektury lub będące reklamą interesującej pozycji, można przynosić do końca września do biblioteki szkolnej. Autorów najciekawszych nagrodzimy! Zabierzcie książkę do plecaka na wakacyjne wyjazdy lub czytajcie podczas pobytu w domu, a na pewno nie będzie się nudzić! Pozdrawiamy  i życzymy udanych wakacji.
  Pani Iwona Ratajczak i pani Iwona Weres
   

 • Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

  •    2 zeszyty (w cienkie linie (czerwone i niebieskie)
  •    2 zeszyty, 16 kartkowe
  •    plecak/tornister
  •    śniadaniówka + bidon
  •    piórnik
  •    2 ołówki
  •    linijka
  •    temperówka
  •    gumka
  •    pióro lub długopis z gumką
  •    klej w sztyfcie
  •    nożyczki z zaokrąglonymi końcami
  •    kredki ołówkowe i pastele
  •    farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości
  •    blok rysunkowy biały i kolorowy
  •    blok techniczny biały i kolorowy
  •    papier kolorowy (wycinanki)
  •    bibuła kolorowa
  •    plastelina
  •    2 teczki z gumką (na prace plastyczne)
  •    strój gimnastyczny (granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek)
  •    obuwie na zmianę + worek
  •    strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i wszelkie imprezy klasowe i szkolne.
   

 • „Cuda Świata”.

  22 czerwca w naszej szkole gościł Pan Stanisław Sielicki z widowiskiem teatralnym pt. „Cuda Świata”. Jak sama nazwa wskazuje tematem przedstawienia interaktywnego było 7 cudów świata. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z licznymi zadaniami, które pomogły zapamiętać  najbardziej znane budowle w starożytności. Dzięki niesamowitej atmosferze wszystkim dopisywał dobry humor. Zapraszamy do Galerii Zdjęć w sali Samorządu Uczniowskiego na Platformie Fronter.

 • „Zdobywanie wiedzy jest nieustającą przygodą…” /F.Herbert/

  W dniach 9-12 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4 – dniowej wycieczce edukacyjnej. Wśród 44 uczestników wyjazdu przeważali uczniowie klasy V c i VI c, pod opieką wychowawców: p. Anny Porębskiej i p. Iwony Ratajczak. Ponadto grupą opiekowały się p. Teresa Kogut oraz mamy uczniów: p. Magdalena Król-Zdobylak i p. Klaudia Stachów.

  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W ciszy i skupieniu uczniowie oglądali jeden z bydlęcych wagonów, którym transportowano więźniów do obozu zagłady, fragment bocznicy kolejowej, gdzie lekarze SS dokonywali selekcji, wnętrze baraku mieszkalnego,
  w którym w nieludzkich warunkach stłoczono setki więźniów, ruiny komory gazowej
  i krematorium. To miejsce pamięci i męczeństwa wywarło wielkie wrażenie na zwiedzających.

  Kolejnym etapem wycieczki była Kopalnia Soli Bochnia. Zjazd do podziemi kopalni był dla uczniów wyprawą po wiedzę, dobrą zabawę i zdrowie. Dzieci poznały najstarsze
  i najpiękniejsze zakątki kopalni. Niezapomnianych wrażeń dostarczył zjazd windą
  z prędkością 4m/s, przejazd podziemną kolejką, zwiedzanie urokliwej Kaplicy Św. Kingi, komory kieratowej, komory Krystian, pobyt w komorze Ważyn. Warto zaznaczyć, że podziemne komory i chodniki spełniają funkcję naturalnych inhalatorów, sprzyjają bowiem leczeniu licznych schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy i alergii. Połączenie tradycyjnego zwiedzania z efektami wirtualnymi pozwoliło uczniom lepiej poznać ciężką
  i niebezpieczną pracę górników oraz dostarczyło wiele emocji, choćby podczas symulacji zalewania kopalni przez wodę czy niegroźnego wybuchu metanu.

  Kolejny dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Zakopanego. Uczniowie wjechali wyciągiem na Gubałówkę, spacerowali po Krupówkach, zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowany jest m.in. Kornel Makuszyński, obejrzeli malownicze zabytki architektury drewnianej Zakopanego.

  Następnego dnia uczestnicy wycieczki ruszyli pieszo do Morskiego Oka, pokonując około 18 km w obie strony. Widok tego największego jeziora w Tatrach, położonego w Dolnie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m, uczynił na wszystkich wielkie wrażenie i sprawił, że nikt już nie czuł zmęczenia.

  Dodatkową nieplanowaną atrakcją było spotkanie z pasącym się jelonkiem, który nie okazując leku na widok naszej grupy długo pozował do zdjęć.

  Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Wawel, obejrzeliśmy w należytym skupieniu grobowce królów, wieszczów narodowych, bohaterów. Wawel jako świadek minionych epok i historii najnowszej (Krypta Pary Prezydenckiej),skłonił wszystkich do zadumy i refleksji. Każdy uczeń pamiętał, aby podczas zwiedzania dotknąć serca Dzwonu Zygmunta i pomyśleć życzenie. Podobno spełni się, jeśli się w to mocno wierzy. W Kościele Mariackim obejrzeliśmy przepiękny Ołtarz Wita Stwosza, a opowiadana przez przewodnika historia żółtej ciżemki znalezionej za ołtarzem tak zainteresowała słuchaczy, że nagrodzili opowiadającego spontanicznymi brawami. Wcześniej podobny entuzjazm wzbudził trębacz grający hejnał z Wieży Mariackiej, który pomachał turystom trąbką na zakończenie występu. Przemarsz przez rynek, podziwianie Sukiennic, Barbakanu to ostatnie punkty bogatego planu 4-dniowej wycieczki.

  Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele wiedzy z różnych dziedzin, zwłaszcza historii, przyrody oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Był czasem nie tylko nauki, ale także zabawy. Uczniowie spędzili miłe chwile śpiewając przy ognisku, grając
  w koszykówkę czy grę terenową quest „Śladami spółdzielczości”. Mamy nadzieję, że kolejna interesująca wycieczka odbędzie się już za rok. Dziękujemy p. Magdalenie Król-Zdobylak za wykonanie zdjęć i zapraszamy do dalszej współpracy w przyszłym roku szkolnym.

  I.R.

 • ZIELONA SZKOŁA

  8 czerwca uczniowie klas III b i III c razem z opiekunami wyjechali na ZIELONĄ SZKOŁĘ do  Marianówki w Kotlinie Kłodzkiej. Dla uczniów był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia i  wielkie emocje. Dzieci poznały elementy krajobrazu górskiego i osobliwości przyrody Gór Stołowych. Sprzyjały temu codzienne wycieczki i wędrówki szlakami górskimi. Uczniowie odbyli  wycieczki do Kopalni Złota w Złotym Stoki, Wambierzyc, Skalnego Miasta w Czechach, Jaskini Niedźwiedziej  w Kletnie, Szlaku Ginących Zawodów w Kudowie. Były również organizowane zajęcia rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe : basen,  gry i zabawy ruchowe, dyskoteka, przejażdżka bryczką, wybory Super Dziewczyny i Super Chłopaka.

  Wyborny humor towarzyszył nam przez cały czas pobytu. Dopisywał on szczególnie wieczorami, podczas wspólnego śpiewania, dyskoteki i spotkań integracyjnych w pokojach. Oczywiście nie zabrakło drobnych i śmiesznych psikusów „zielonej nocy”, które spłatali swoim wychowankom opiekunowie. Zieloną Szkołę przetrwaliśmy szczęśliwie, pomijając drobne zadrapania i siniaki. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

  Zielona Szkołę zorganizowały wychowawczynie klas Mariola Poliwka i Teresa Brzezińska. Opiekę oprócz nauczycieli  sprawowali przedstawiciele rodziców panie Małgorzata Rorbach i Małgorzata Posmyk, którym wychowawczynie klas  serdecznie dziękują.

  Wyjazd nasz został dofinansowany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz TOTAL POLSKA Sp. z o.o.

  M. Poliwka, T. Brzezińska

 • Finał V Dolnośląskiej Gali Talentów

  Finał V Dolnośląskiej Gali Talentów – Teatr Zdrojowy, Polanica Zdrój 09.06.2015

  Dnia 9 czerwca 2015r. zespół Campanello wziął udział w uroczystym koncercie Finalistów V Dolnośląskiej Gali Talentów.
  W 5-ciu eliminacjach rejonowych wśród 200 wykonawców wyłoniono laureatów.
  W finale, na scenie Teatru Zdrojowego spotkali się sami zwycięzcy z różnorodnych dziedzin. Byli to: instrumentaliści, zespoły rockowe, iluzjonista, grafik, malarka, aktorzy, wokaliści, tancerze (ludowi, hip-hopowcy, tancerze współcześni, baletnica i akrobaci).
  Każdy z wykonawców został uhonorowany dyplomem Laureata „V Dolnośląskiej Gali Talentów 2015” pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz gratulacjami od Tadeusza Samborskiego Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 • ROZGRYWKI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE

  ROZGRYWKI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE w Gimnazjum Publicznym w Ścinawie
  leksandra Gąsior, Filip Sowiecki i Karol Janic reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym, który dotyczył uczniów kl. VI.
  Konkurs składał się z dwóch części: matematycznej /wersja testowa/ oraz przyrodniczej /wersja terenowa/ w parku jako "Gra miejska"/.
  Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą matematyczną, znajomością parku ścinawskiego i zdolnością integracji podczas wspólnej biesiady.
  GRATULACJE!

   

   

   

   

   

  Marzena Majewska

 • „ Z książką na walizkach”

      11 czerwca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Panią Agnieszką Tyszką. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie, która zaprosiła pisarkę w ramach realizacji projektu „ Z książką na walizkach, czyli XII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „ Na tropie tajemnic”. Miała na celu propagowanie czytelnictwa i bibliotek wśród dzieci.
      Podczas spotkania Pani Agnieszka Tyszka weszła w żywy kontakt z uczniami. Entuzjastycznie przyjmowała wszystkie pytania, na które udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Opowiadała o powstaniu książki „ Róże w ogrodzie”, której historia zdarzyła się naprawdę. Uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji na temat jej dorobku literackiego. Jak oznajmiła, swoją przygodę z warsztatem rozpoczęła pod koniec lat ’90. Do tej pory napisała około 30 książek i każda z nich budzi w niej sympatię. Tylko raz w życiu zdarzyło się jej  usiąść w fotelu i przeczytać swoją książkę od początku do końca. Tematy do swoich utworów czerpie zazwyczaj z życia codziennego, z otoczenia, z tego, co się dzieje na bieżąco. Główną inspiracją do pisania są dla niej: spotkania autorskie z dziećmi, zamiłowanie do książek oraz dotychczas przeczytane lektury. Pomysły do nadawania tytułów czerpie z wykorzystywania przysłów, np. „ Czego uszy nie widzą”, „ Oczy drętwieją, gdy się nie śmieją”. Podczas pracy nad książką towarzyszy jej ogromna paleta uczuć: zaskoczenie, niespodzianka, radość, ale również niekiedy zmęczenie.
      Pisarka odpowiadała także na pytania dotyczące jej życia prywatnego. Kiedy była małą dziewczynką, mieszkała w leśniczówce u swoich dziadków. Bardzo lubiła tam czytać książki. Jej ulubionymi przedmiotami w szkole były: język polski i historia. Obecnie posiada ogródek, uwielbia wszystkie rodzaje kwiatów. Ma trzy córki. Jedna z nich interesuje się pisaniem, a druga posiada literacki talent.
      Na koniec spotkania pisarka zaproponowała uczestnikom grę w kalambury z wykorzystaniem znanych przysłów. Ta zabawa wywołała wśród uczniów wiele emocji i zaangażowania. Wszyscy mieli możliwość zakupu książek autorki oraz otrzymania autografu.
   

 • Mistrz Ortografii

      W dniach 27 – 28 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrz Ortografii”. Udział w nim wzięli uczniowie klas II i III. Konkurs podzielony był na 2 etapy: uzupełnianie tekstu z lukami oraz pisanie ze słuchu.

  Oto wyniki:
  Laureaci klas II
  1 miejsce – Piotr Musielak, kl. 2c
  2 miejsce – Oskar Białecki, kl. 2 d
  3 miejsce – Nikola Woźniak, kl. 2d
  Laureaci klas III
  1 miejsce – Martyna Sajak, kl. 3c
  2 miejsce – Patryk Wiewiórka, kl. 3b
  3 miejsce – Gracjan Moroch, kl. 3c
  GRATULUJEMY!

 • IX Międzygminny Konkurs Ekologiczny "WODA"

        
  Już od piętnastu lat w tradycji szkoły funkcjonuje konkurs ekologiczny dla uczniów klas VI. Początkowo dotyczył tylko naszej placówki, następnie obejmował szkoły z terenu gminy. Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy konkurs międzygminny.
  W tym roku tematykę zdominowała "woda" zgodnie z DEKADĄ WODY, którą ONZ wyznaczyła na lata 2005-2015.Gościliśmy uczniów z Tymowej i Wińska, obserwowaliśmy zdrową rywalizację oraz sympatyczną integrację.  
                                                                      GRATULUJEMY MŁODYM EKOLOGOM!
  Autorzy konkursu:
  Marzena Majewska

  Ewa Krygiel

 • CENA OBIADÓW na m-c Czerwiec 2015

   

  CENA OBIADÓW
  na m-c  CZERWIEC 2015

  Posiłki wydawane do 25.06.15

   

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -    17 dni x 1,20 zł =  20.40 zł
  DRUGIE DANIE  -  17dni x 2,80 zł =47.60 zł
  OBIAD PEŁNY – 17 dni x 4,00 zł =  68.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   17 dni x 2,10zł =  35.70 zł
  DRUGIE DANIE  -  17dni x 5,60 zł =  95,20 zł
  OBIAD PEŁNY  -  17dni x 7.70  zł =   130.90 zł

   

  WPŁATY NA CZERWIEC 2015  PROSZĘ DOKONYWAĆ

  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

    ZAPISY NA POSIŁKI MOŻNA DOKONAĆ W DNIU 29.05.2015 W SALI 21A W GODZINACH   7.45-9.30

                   

               

 • SUKCES NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

  22 maja w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał Dolnośląskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa. Po eliminacjach półfinałowych - w finale uczestniczyło blisko 120 dzieci i młodzieży z 48 placówek oświatowych, w 3 – osobowych drużynach, reprezentujących klasy: 0, I-III, IV-VI oraz indywidualnie młodzież gimnazjalna.
    Drużyna z oddziału przedszkolnego w składzie: Lena Gitler, Kacper Bobryk i Michał Wojtowicz po zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce.
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel./faks: (076) 841-26-46/48

Galeria zdjęć