• ŚCINAWSKA AKADEMIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI

     • Pragniemy poinformować, iż w naszych placówkach realizowany jest projekt pt.:

      „Akademia wiedzy i umiejętności”

      Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia w szkołach podstawowych  i klasach gimnazjalnych na terenie gminy Ścinawa w wyniku podniesienia kompetencji kluczowych uczniów, w tym szczególnie uzdolnionych, złagodzenie problemów edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniów niepełnosprawnych, nabycie nowych kompetencji zawodowych przez nauczycieli oraz doposażenia pracowni  przedmiotowych i specjalistycznych.

      Projekt jest realizowany w okresie od 02 stycznia 2019 r. do 31 grudnia  2019 r.

      Rekrutacja uczestników do 20.12.2018r.

    • Szkolny Konkurs Literacki „Najpiękniejsza kolęda”
     • Szkolny Konkurs Literacki „Najpiękniejsza kolęda”

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego pt. „Najpiękniejsza kolęda”, rozstrzygniętego w styczniu:

      I miejsce - Amelia Skoczyńska i Alicja Chmielowska,

      II miejsce - Stanisław Klimas,

      III miejsce - Weronika Cichuta,

      Wyróżnienie - Natalia Kasperska.

      Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych!

     • Kaligrafia w naszej szkole

     • W grudniu uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wzięli udział w VII Głogowskim Konkursie Kaligrafii, zorganizowanym przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

      W tym roku zadania konkursowe polegały na wykaligrafowaniu zdania „Jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz wykonaniu własnego inicjału.

      Jak co roku, celem konkursu było propagowanie idei pięknego pisania, rozpowszechnianie zapomnianych umiejętności kaligraficznych oraz ćwiczenie cierpliwości, staranności oraz poczucia estetyki wśród uczestników rywalizacji.

      Miło nam poinformować, że w w/w konkursie wyróżnienia otrzymali Wiktor Kogut i Urszula Marcinów z klasy 5c. Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu!

      Jednocześnie warto nadmienić, że Konkurs Kaligraficzny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, którzy licznie przystąpili do wykonywania zadań konkursowych. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatora. Gratulujemy pięknych prac, a nauczycielom dziękujemy za propagowanie idei pięknego pisania

     • Akcja „Aktywna klasa” świątecznie

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy dla klas 4-6 w ramach akcji „Aktywna Klasa”. Klasy rywalizowały w dwóch konkurencjach: Świąteczny wystrój sali oraz Świąteczne przebrania. Wśród uczniów rozstrzygnięto również konkurs indywidualny na najciekawszy strój świąteczny. Ponadto, aby uczcić Dzień Świątecznego Przebrania Samorząd Uczniowski zorganizował również fotobudkę ze świątecznymi gadżetami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

     • „WARTO TRZYMAĆ SIĘ RAZEM” - warsztaty integracyjne w świątecznym klimacie

     • Ile radości w byciu razem...

                  14 grudnia uczniowie klasy IV e oraz ich Mamusie i Tatusiowie spotkali się, by spędzić czas na wspólnej zabawie. 

                  Warsztaty rozpoczęliśmy  od tańców integracyjnych. Wszystkie pomyłki były akceptowane
      i przyjmowane z uśmiechem. Prawdziwą lekcję współdziałania dały nam zabawy z chustą animacyjną. Z dozą spontaniczności i humoru wcieliliśmy się w role „nowoczesnych” postaci „Czerwonego Kapturka”. Po solidnej dawce  śmiechu  zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez zaradne Mamy. Każdy z obecnych przyłożył rękę – dosłownie
      i w przenośni - do tej świetnej zabawy, czego dowodem stało się bożonarodzeniowe drzewko przyjaźni. Na koniec przybył do nas  św. Mikołaj. Tradycyjnie, musieliśmy WSPÓLNIE spełnić kilka próśb Gwiazdora i nieźle nam to poszło! Ostatecznie otrzymaliśmy upragnione podarunki...Mikołaj poprosił wszystkich o serdeczne „dziękuje” i buziaka dla swoich Rodziców. Tu serca zabiły mocniej, a w niejednym oku zakręciła się łza radości...

      Klasa IV e

     • UCZNIOWIE KLASY 6D W TOGACH - Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie

     •       Dnia 7 grudnia byliśmy na wycieczce w Sądzie Rejonowym w Lubinie, gdzie spotkaliśmy się z sędziną sądu rodzinnego. Pani sędzia Urbańska zapoznała nas z pracą poszczególnych wydziałów sądu.
            Następnie uczestniczyliśmy w zabawie, której celem było zobrazowanie przebiegu prawdziwej rozprawy sądowej. Przedmiotem rozprawy była kradzież telefonu z plecaka szkolnego. Spośród nas wybraliśmy prokuratora, adwokata, pokrzywdzoną oraz innych uczestników postępowania. Sędzia przedstawiła zarzuty oskarżonemu. Następnie przesłuchaliśmy strony oraz świadka. W mowach końcowych głos zabrali: prokurator oraz adwokat. Zapadł wyrok, który uzgodniliśmy wspólnie.
          Wycieczka była bardzo ciekawa i skłoniła nas do przemyśleń o wyborze zawodu.
            Uczennica klasy 6d Olga Czucha

    • Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów
     • Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

     • W grudniu po raz kolejny uczniowie klas 5-6 wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów. Udział w ogólnopolskich zawodach, ogłoszonych przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie, jest już niepisaną tradycją naszej szkoły. Celem zmagań jest sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych najzdolniejszych uczniów, w formie atrakcyjnej zabawy edukacyjnej.

      W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu sprawdzającego, który składał się z dwóch części: w pierwszej należało uzupełnić dyktando wybranymi literami: u/ó, ż/rz, h/ch, itp, w drugiej zaś- odpowiedzieć na pytania testowe z 4 odpowiedziami, z których przynajmniej jedna była prawidłowa. Ponadto uczestnicy rozwiązywali krzyżówki i rebusy pełne ortograficznych pułapek, które musieli zręcznie omijać…Uczniowie na wyniki rywalizacji będą musieli poczekać ponad miesiąc. Na najlepszych uczestników ogólnopolskich zawodów ortograficznych, jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Trzymamy kciuki za naszą siedmioosobową reprezentację i życzymy samych szóstek w dyktandach. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczniów zmagających się z opanowaniem poprawnej pisowni i zachęcamy do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności. Koordynatorzy: Iwona Ratajczak, Iwona Weres.

    • „STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM”
     • „STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM”

     • To już kolejny raz, kiedy uczniowie klasy Vb czytają dla młodszych kolegów.
      Od października rozpoczęła się akcja „Starsi czytają młodszym”, której celem jest  rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów oraz rozbudzanie ich zainteresowanie książkami .Dzieci przedszkolne oraz grup zerowych  mają okazję wysłuchać czytanych przez starszych kolegów wierszy. Po wysłuchaniu utworu przychodzi chwila na zabawę. Starsi uczniowie przygotowują  quizy na temat czytanego utworu oraz zabawę ruchową dla młodszych kolegów. Zarówno starsi jak i młodsi miło spędzają czas.

     • Klasowe mikołajki

     •  „Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.
      /Święty Mikołaj/

      6 grudnia wspominamy świętego Mikołaja – biskupa. Dla większości dzieci był to pierwszy święty, z którym zawarli bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa dzieci darzą go wielką sympatią, to on bowiem przynosi im prezenty.

      Do klasy 6c także wpadł z niespodziewaną wizytą wspomniany święty, który obdarował wszystkich uczniów (tych grzecznych i tych grzecznych nieco mniej), paczkami ze słodyczami.

      Zainspirowani w ten sposób szóstoklasiści, postanowili także zrobić coś dobrego i urządzili zabawy mikołajkowe dla klasy 4e. Przygotowali prezentację na temat świętego Mikołaja, a następnie przeprowadzili okolicznościowy konkurs wiedzy. Uczniowie mieli także za zadanie pięknie pokolorować karty pracy. Najładniejsze rysunki zostały nagrodzone przez jury, któremu przewodził, a jakże, Mikołaj w charakterystycznym, służbowym stroju. Renifery zaś zaśpiewały kolędy przy wtórze gitary i wręczyły nagrody autorom najładniejszych prac oraz drobne upominki dla wszystkich czwartoklasistów.

      Cieszymy się, że ten dzień był pełen emocji i radości dla nas wszystkich.

      Z radością odnotowujemy również udział uczniów naszej szkoły w zbiórce książek do biblioteki. Dzięki akcji „Przeczytałeś – przynieś książkę do biblioteki” udało nam się wzbogacić szkolny księgozbiór o wiele ciekawych i wartościowych pozycji . Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i przypominamy, że nadal czekamy na Wasze książki, z których „wyrośliście” i którymi chcielibyście się podzielić. Książki możecie przynosić do biblioteki lub sali C-12.Pozdrawiamy.

      Klasa 6c

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW – „ROK DLA NIEPODLEGŁEJ”

     • W ramach obchodów 100 – lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła włączyła się w realizację licznychzadań, zawartych w szkolnym projekcie„ROK DLA NIEPODLEGŁEJ”, będącymi częścią ogólnopolskich działań związanych z tym ważnym wydarzeniem. Już od początku roku szkolnego trwałyaktywne przygotowania.W ramach projektu odbyły się m. in. liczne konkursy, które zostały podsumowane i zakończone w listopadzie 2018 r.  Uczniowie mieli w nich możliwość:

      • pogłębieniaswojej wiedzy o historii niepodległości naszego kraju,
      • kształtowania więzi z Ojczyzną, 
      • zwiększenia świadomości i tożsamościnarodowej,
      • współuczestniczenia w pielęgnowaniu pięknych i szlachetnych tradycji,
      • prezentowania pozytywnych postaw społecznych opartych na wartościach moralnych,
      • rozwijaniaestetyki i wrażliwości na piękno naszego wolnego kraju.

      Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył sięKONKURS PLASTYCZNO – HISTORYCZNY„100 PLAKATÓW NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”.Wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z klas IV – VI, a ich prace stanowiły element dekoracji uroczystości (zdjęcia w galerii „100 plakatów na 100-lecie Niepodległości”). Komisja konkursowa miała więc nie lada zadanie, aby wśród tylu wspaniałych prac wyłonić zwycięzców.

      Wśród klas czwartych:

      1 miejsce         Kinga Puzio                            kl. 4d

                              Zuzanna Tataryn                    kl. 4e

      2 miejsce         Hanna Rzeszowska                kl. 4d

      3 miejsce         Igor Figiel                               kl. 4d

      Wśród klas piątych

       

      1 miejsce         Weronika Cichuta          kl. 5c

                              Martyna Pawlak             kl. 5c

      2 miejsce         Emilia Marek                  kl. 5b

                              Michał Musiał                 kl. 5d

      3 miejsce         Alicja Berdzik                  kl. 5b

                              Mateusz Świerżewski      kl. 5d

      Wśród klas szóstych

      1 miejsce         Julia Krycińska                kl. 6c

      2 miejsce         Sebastian Mandziak        kl. 6a

      3 miejsce         Błażej Kałka                     kl. 6a

      Wyróżnienia otrzymali:

                              Daria Jasinowska          kl. 5d

                              Piotr Węcławek             kl. 5c

                              Nadia Konaniec            kl. 5c

                              Stanisław Klimas           kl. 5c

                              Oliwia Danielewicz         kl. 5a

                               Zuzanna Żebrowska     kl. 5a

                              Tomasz Urbaś                kl. 5a

                              Maciej Bruna                  kl. 5a

                               Szymon Olszewski         kl. 5b

      „KONKURS  PIĘKNEGO CZYTANIA WIERSZY PATRIOTYCZNYCH”

      Konkurs pozwolił komisji wyróżnić osoby, które wzięły udział w uroczystej Wieczornicy i Akademii z okazji Święta Niepodległości (zdjęcia w galerii ”Akademia z okazji Święta Niepodległości”).

      Laureaci konkursu:

      1 miejsce         Emilia Marek                         kl. 5b

                              Piotr Poliwka                         kl. 5e

      2 miejsce         Alan Sosnowski                     kl. 4d

                              Kinga Mielcarek                    kl. 6b

      3 miejsce         Agata Klepacka                     kl. 5c

                              Wiktoria Kietla                       kl. 6d

      Wyróżnienia otrzymali:

      Oliwia Piasecka              kl. 5b

      Bartosz Niezgoda           kl. 5e

      Adrian Wilczek               kl. 6a

      Igor Stanisławski            kl. 5e

      Kacper Rodziewicz         kl. 5e

      Szymon Niezgoda           kl. 4a

      Nikola Burczyc                kl. 6d

      Martyna Kowalska          kl. 4a

      Dominika Siwak              kl. 6b

      Dawid Kosiorowski          kl. 5e

      KONKURS HISTORYCZNY „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE dla klas czwartych

      Zagadnienia konkursowe dotyczyły historii Polski, hymnu państwowego, godła, flagi oraz pieśni patriotycznych.

      Laureaci konkursu:

      1 miejsce         Ewa Dąbek                           kl. 4d

      2 miejsce         Bartosz Ratajczak                 kl. 4d

                              Wojciech Wisiecki                 kl. 4e

      3 miejsce         Milena Niedzielska                kl. 4d

      Wyróżnienia otrzymali:

      Michał Wojtowicz                 kl. 4b

      Zuzanna Głąb                      kl. 4d

      Lena Gitler                          kl. 4d

      Kacper Paluch                     kl. 4e

      Zdjęcia z wręczenia nagród i dyplomów w powyższych konkursach można obejrzeć w galerii poniżej

      KONKURS INFORMATYCZNO – HISTORYCZNY „RYSUJĘ POLSKIE SYMBOLE NARODOWE” dla klas czwartych

                  W tym konkursie uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością polskich symboli narodowych oraz  umiejętnościami graficznymi w programie PAINT.

      Najlepszymi okazali się:

      1 miejsce         Nina Kuryś                         kl. 4b

                              Nikola Wrona                     kl. 4b

      2 miejsce         Nikola Skobel                     kl. 4c

      3 miejsce         Michał Mendelewski            kl. 4b

      Wyróżnienia otrzymali:

      Nikola Grygorcewicz             kl. 4c

      Wiktoria Marciniak                kl. 4c

      Kamila Marczuk                    kl. 4c

      Aleksandra Żmuda                kl. 4c

      Zwycięskie prace można obejrzeć w galerii poniżej

      KONKURS INFORMATYCZNY NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ Z OKAZJI 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI dla klas szóstych

                  Uczniowie tworzyli prezentacjemultimedialne w różnych programach informatycznych. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, propagowanie treści patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku ze Świętem Niepodległości.

      Najlepsi uczniowie w tym konkursie:

      1 miejsce         Dominika Hołubecka             kl. 6a

      2 miejsce         Dominika Siwak                    kl. 6b

      3 miejsce         Julia Gąsior                          kl. 6a

      Wyróżnienia otrzymali:

      Gracja Staroń                      kl. 6c

      Lena Męcik                          kl. 6a

      Klaudia Sienkiewicz              kl. 6a

       zwycieska_prezentacja_-_Dominika_Holubecka.ppsx

      Przeprowadzone konkursywzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Laureaci otrzymali na uroczystym podsumowaniu okolicznościowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez licznych Sponsorów (zdjęcia w galerii poniżej).

      Wyrazy uznania należą się:

      • Emilii Marek oraz Piotrowi Poliwce - za prowadzenie Wieczornicy i Akademii,
      • Piotrowi Musielakowi - za wspaniałe przygotowanie i wyświetlenie prezentacji multimedialnej,
      • statystkom: Agacie Klepackiej, Lilianie Puzio, Adriannie Trocińskiej, Judycie Świerc i Wiktorii Pałac - za piękną oprawę uroczystości.

      Dziękujmy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się do udziału w konkursach. Mamy nadzieję, że wzmocniły one wśród wszystkich uczestników poczucie wspólnoty narodowej i szacunku do przeszłości.

      Organizatorzy

     • Mikołajkowe zawody sportowe klas drugich

     • Uczniowie klas 2a, 2b i 2c pod przewodnictwem swoich wychowawczyń: Katarzyny Dziedzic, Barbary Genderki i Edyty Smolińskiej-Hrebenyk postanowili tegoroczne mikołajki uczcić w duchu sportowej rywalizacji. Urządzili międzyklasowe mikołajkowe zawody sportowe.

        Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego występu ucznia klasy 2c, Mateusza, który wprowadził kolegów i koleżanki w mikołajkowy nastrój, grając na gitarze i śpiewając znane dzieciom i lubiane przez nie piosenki i pastorałki. Potem klasy przystąpiły do kilkunastu sportowych konkurencji. Dzieci zmierzyły się ze sobą m.in. w przeciąganiu liny, tradycyjnych wyścigach, biegach z przeszkodami czy nieco mniej poważnych, ale za to bardzo zabawnych konkurencjach, jak sadzenie ziemniaczków czy wyścigi par na… kocykach.

            Zawody zakończył się remisem, co nikogo nie zasmuciło, bo tutaj liczyła się nie wygrana, ale dobra zabawa i zasady fair play

     • "Mikołajkowe Zawody Sportowe"

     •       6  grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe.  Pierwszaki z klasy 1a i 1b ubrane w mikołajkowe  czapeczki zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi. Celem turnieju było wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem oraz rozwijanie sprawności ruchowej.
           Nasi milusińscy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: "Zaprzęgi", "Pakowanie prezentów", "Wyścigi reniferów", "Ludzie do ludzi", "Wyciąganie prezentów",  "Przejście przez komin", "Mikołajkowe figury".
           Konkurencje sportowe wymagały od pierwszaków nie tylko wysiłku, ale także odwagi, zręczności i wytrzymałości. Emocji i radości nie było końca. Po rywalizacji sportowej nadszedł czas na zabawy i prezenty.

     • WYJAZD DO KINA NA SEANS "DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA"

     • Pole tekstowe: WYJAZD DO KINA NA SEANS 
"DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA"
W środę 5.12.2018 r.uczniowie klasy 4b oraz 5c pod opieką Pani Bożeny Herman, Pana Zbigniewa Tymkowskiego oraz rodziców  pojechały do kina Helios w Lubinie na film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Pełna magii historia została zrealizowana z wielkim rozmachem i przenosi widza w niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia. Miłośnicy bajkowych klimatów, pięknej muzyki Piotra Czajkowskiego, niezwykłych kreacji, niepowtarzalnej scenografiii kostiumów byli z pewnością pod wrażeniem tego filmu.

      Seans dostarczył uczniom wielu niezapomnianych i pozytywnych emocji,  które pozostaną na długo w ich pamięci.

     • Dzień Piżamy

     • Już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Piżamy. 29 listopada na korytarzach naszej szkoły zagościły cieplutkie piżamki, milutkie kombinezony i szlafroczki. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki i poduszki. Na koniec lekcji odbyła się dyskoteka dla klas 4-6, którą poprowadzili Piotr Poliwka, Dominika Siwak i Zuzia Stasiuk. Zabawa była przednia i wszystkim dopisywał dobry humor. Zapraszamy do galerii zdjęć

     • Dzień Misia w świetlicy szkolnej

     • Dnia 26 listopada w świetlicy odbył się Dzień Misia.  Przygotowanych zostało wiele ciekawych zajęć i zabaw dla dzieci. Jedną z atrakcji była fotobudka – MIŚ, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie. Dzieci wykonywały maski misia, były również prace plastyczne i kolorowanki.

      Dzień Misia przebiegł u nas bardzo misiowo i kolorowo.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • „ Proszę państwa oto miś,
      miś jest bardzo grzeczny dziś….”

            26 listopada uczniowie  klas 1 a i 1 b odwiedzili „ Pałacyk”, gdzie czekały na dzieci pluszowe misie. Było ich,  co nie miara: duże, małe, kudłate i puchate.
            Miś Berry zapoznał dzieci z historią powstania misia, przeprowadził guiz pt. „ Miś z ekranu” i  zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy integracyjnej. Na koniec poczęstował dzieci słodkościami. Było miło i zabawnie. Dziękujemy Pani dyrektor Kamili Grabce – Levin za zaproszenie.

     • Wycieczka 6b do Hydropolis

     • 19 listopada klasa 6b wybrała się na wycieczkę do Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie. Celem wycieczki było poznanie teorii dotyczących pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. Poszerzenie wiedzy i zainteresowań uczniów nastąpiło poprzez zwiedzanie nowoczesnego muzeum multimedialnego oraz przez udział w warsztatach pt. „Profil glebowy”. Podczas warsztatów edukacyjnych każdy z uczniów miał okazję wykonać własnoręcznie profil gleby, korzystając z naturalnych elementów. Prowadzący pokazał nam również wiele ciekawych doświadczeń chemicznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Wiersze i albumy dla Niepodległej

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie z zapałem przystąpili do realizacji działań w ramach projektu  edukacyjnego „Rok dla Niepodległej”. Zachęceni przez nauczycieli-polonistów oraz wychowawców, chwycili za pióra i stworzyli wiersze lub proste rymowanki, których tematem było odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.Dzięki zaangażowaniu i kreatywność uczniów klasy 5e i 6c, powstał kolejny tomik poezji dziecięcej zatytułowany „Młodzi poeci dla Niepodległej”. Tomik zilustrowany został przez dzieci uzdolnione plastycznie, jest więc niepowtarzalnym zapisem zarówno literackiej, jak  i plastycznej ekspresji dzieci. Powstanie książeczki  było możliwe dzięki pomocy Pani Iwony Weres, która od wielu lat prowadzi zajęcia koła edytorskiego w naszej szkole.

      Utwory poetyckie zawarte w tomiku „Młodzi poeci dla Niepodległej” są próbą zrozumienia przez uczniów niełatwej historii naszej Ojczyzny, wyrazem ich dumy z tożsamości narodowej, przejawem patriotyzmu, a zarazem zapisem uczuć i przeżyć związanych z rocznicą, próbą zamknięcia w słowach związanych z nią emocji, przeżyć, zapisem refleksji…

      Innym ciekawym zadaniem, którego podjęli się uczniowie dla uczczenia stulecia Odzyskania  Niepodległości, było wykonanie albumów na temat pisarzyi poetów, którzy poprzez swoją twórczość dali wyraz dążeniom niepodległościowym Polaków. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli-polonistów dzieci wykonały naprawdę interesujące i piękne albumy pod wspólnym tytułem „Oni walczyli o Polskę… piórem”. Najładniejsze prace uczniów klas piątych i szóstych zostały wyeksponowane podczas spotkań z rodzicami.

      Ponadto w ramach lekcji języka polskiego uczniowie klas czwartych wykonali okolicznościowe  laurki z życzeniami dla Polski, ich prace  można obejrzeć na szkolnym korytarzu. W szczerych, często najprostszych słowach ,wyrazili swoją miłość i przywiązanie do Niepodległej.

       Podczas wszystkich wspomnianych działań na uznanie zasługuje pomysłowość i duże zaangażowanie dzieci. Niewątpliwie realizacja projektu „Rok dla Niepodległej” przyczyniła się do budowania poczucia wspólnoty wśród uczniów naszej szkoły-młodych Polaków, obywateli  wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej. Zapraszamy do odwiedzenia galerii i obejrzenia prac uczniowskich.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
   • sp3@scinawa.pl
   • Sekretariat ZPO - tel. 76 841-26-46 Wicedyrektor SP3 - tel. 76 759 10 83 Główna Księgowa ZPO - tel. 76 759 10 54 księgowa - tel. 76 759 10 62 księgowość/ płace - tel. 76 759 10 77 kierownik gospodarczy - tel. 76 759 10 58 pedagog - tel. 76 841 26 25 psycholog - tel 76 753 87 54 świetlica - tel 76 759 10 57 intendent - tel. 76 759 10 64 sala gimnastyczna - tel. 76 753 87 43 kotłownia -tel. 76 753 87 44
   • ul. Królowej Jadwigi 9 59-330 Ścinawa
   • Bank Spółdzielczy Wschowa oddział Ścinawa 92  8669  0001  2035  0351  9332  0001
   • Jolanta Szulc dyrektor ZPO - j.szulc@zposcinawa.pl Ewa Krajka pedagog - e.krajka@zposcinawa.pl Anna Janik-Wawrzynowicz pedagog - a.janik@zposcinawa.pl Anna Kraśniańska logopeda - a.krasnianska@zposcinawa.pl Aleksander Płotnicki psycholog - a.plotnicki@zposcinawa.pl Henryka Podbucka kadrowa - h.podbucka@zposcinawa.pl Jacek Kuczyński kierownik administracyjno-gospodarczy - j.kuczynski@zposcinawa.pl Krystyna Terech referent ds. gospodarczych - k.terech@zposcinawa.pl Jadwiga Starostka intendent - j.starostka@zposcinawa.pl
  • Logowanie