Nawigacja

 • Logowania na platformę Fronter

  Realizując projekt Dolnośląska e-szkoła nasza placówka zobowiązała się do aktywnego wykorzystywania platformy elearningowej FRONTER. 
  Naszym celem jest uzyskanie wskaźnika 50% logowań na platformie. Oznacza to, że użytkownicy (nauczyciele oraz uczniowie) powinna zalogować się na platformie przynajmniej raz w tygodniu.

  Link do logowań:

                           https://fronter.com/dolnyslask/index.phtml?logout=1

                                              Zaloguj się na FRONTERA przynajmniej raz na tydzień!!!

 • 29.04.2014 - ZEBRANIA OTWARTE DLA RODZICÓW

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Rekreacyjnym

  W dniu 15 kwietnia 2014 roku w hali Młodzieżowej Centrum Sportu we Wrocławiu odbyły się zawody Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Rekreacyjnym. W finałach dla szkół podstawowych startowały czteroosobowe zespoły. Nasza drużyna w składzie: Paulina Martyna, Aleksandra Brycka, Amelia Jędryka oraz Katarzyna Golańska pod opieką pani Bożeny Herman oraz pani Katarzyny Rychlik wywalczyły tytuł Wice Mistrzyń Dolnego Śląska. Dziewczęta w czasie wykonywania układu miały do zaliczenia elementy obowiązkowe takie jak: pajace, papki, brzuszki itp. Występy zespołów oceniała Komisja Sędziowska złożona z pracowników Zakładu Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W mistrzostwach wystartowało 13 szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Nasze dziewczęta wykonywały swój układ jako ostatnie. Więc 13 przyniosła im szczęście. Gratulujemy!!!

 • Kasacja zużytych składników majątku SP3 Ścinawa

  14.04.2014

  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawiej zamieszcza wykaz zbędnych, wyeksploatowanych składników majątku ruchomego.

   

  Kasacja_2014_wykaz.xlsx

 • CENA OBIADÓW na m-c MAJ 2014

   Zgłoszenia na posiłki w pokoju 21 A( przy Stołówce) w dniu  05.05. 2014  w godzinach

        07.30  - 10.00

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -   19 dni x 1,20 zł = 22.80 zł
  DRUGIE DANIE  - 19 dni x 2,80 zł = 53.20 zł
  OBIAD PEŁNY – 19 dni x 4,00 zł =  76.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   19 dni x 2,10zł =  39.90 zł
  DRUGIE DANIE  -  19 dni x 5,60 zł =  106.40 zł
  OBIAD PEŁNY  -  19 dni x 7.70  zł =  146.30 zł

   

  WPŁATY NA MAJ 2014  PROSZĘ DOKONYWAĆ DO 15.05.2014  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

          BLOCZKI  NA  MIESIĄC  MAJ 2014  BĘDĄ WYDAWANE     05.05.2014  W POKOJU 21A PRZY STOŁÓWCE

               

               

 • II Gimnazjada wioślarska w Chojnowie

  W dniu 02.0.04.2014r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie i Gimnazjum Publicznego w Ścinawie  wyjechali na zawody sportowe,  II Gimnazjadę wioślarską do Chojnowa. Środowe zawody podzielone były na trzy części odpowiadające wiekowi uczestników. Jako pierwsi na ergometrach zasiedli uczniowie 5 i 6 klas szkół podstawowych. Do „przepłynięcia” czekał na nich dystans 4 x 200 m przy trzecim stopniu obciążenia maszyny. Wśród chłopców najlepiej poradziła sobie drużyna ze Ścinawy wyprzedzając chłopców z Miłkowic i Chojnowa. Po krótkiej prezentacji rycerskiej szkoły życia, ergometry zajęli uczniowie szkół gimnazjalnych. Czwarty stopień obciążenia i dystans 4 x 250m. Wśród chłopców ponownie najlepsza okazała się doświadczona drużyna ze Ścinawy, która na mecie zostawiła za sobą kolejno ekipę z Miłkowic i Chojnowa. Wśród dziewcząt pierwsze na mecie stawiły się reprezentantki Miłkowic, drugie były zawodniczki ze Ścinawy, trzecie reprezentantki Gimnazjum z Chojnowa.

 • WIEDZA POŻARNICZA NA MEDAL

  Dnia 28.03.2014r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbyła się 37. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie pod honorowym patronatem starosty lubińskiego wzięło udział 25 uczniów z terenu powiatu lubińskiego. Turniej podzielony był na trzy kategorie: szkoły podstawowe,  gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
  Szkołę Podstawową nr 3 w Ścinawie reprezentowali: Błażej Parzonka – uczeń klasy 6B oraz Łukasz Łowicki z klasy 5C., którzy wygrali wcześniej kwalifikacje gminne.
  Bardzo dużą wiedzą pożarniczą wykazał się Łukasz Łowicki, zajmując  II miejsce w powiecie, a do zwycięstwa zabrakło mu zaledwie 1,5 pkt.  Piątoklasista odebrał z rąk organizatorów dyplom oraz nagrody rzeczowe, a wśród nich tablet.
  Serdecznie gratulujemy Łukaszowi oraz nauczycielowi prowadzącemu pani Annie Porębskiej.

 • „Język angielski – przyjazny dziecku XXI wieku” w Szkole Podstawowej nr 3 w Ścinawie

  Tak został zatytułowany projekt, który miał na celu stworzenie sali multimedialnej do nauki języka angielskiego w klasach I-III. Pracownia powstała dzięki pomocy Fundacji Polska Miedź,  która sfinansowała zakup sprzętu multimedialnego (tablicy interaktywnej z nagłośnieniem, projektora i laptopa) oraz Radzie Rodziców. Sala wyposażona została w jednoosobowe ławeczki, ułatwiające dzieciom koncentrację oraz tablice pozwalające na umieszczanie materiałów wizualnych. Wydzielony został także „aktywny kącik”, gdzie młodsi uczniowie mogą uczestniczyć w grach i zabawach językowych.

  Opiekun programu Ewa Dawidowicz-Bąk

 • HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW DO LAT 13

   

  W dniu 05.03.2014r  w sali sportowej Gimnazjum w Białołęce  odbył się  Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców do lat 13 rozgrywany  w ramach  XV Dolnośląskich Igrzysk LZS. W turnieju wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ścinawie , zajmując  I miejsce
  i tym samym awansowali do Finału  Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w dniu 08.03.2014r w Środzie Śląskiej.

  Drużyna wystąpiła w składzie:

  1. JAKUBOWSKI DAMIAN  
  2. KOSTYSZAK PAWEŁ   
  3. BIELICA KACPER  
  4. KLIMOWICZ DANIEL    
  5. KRAS JAKUB       
  6. JANOWSKI JAKUB         
  7. WOJCIECHOWSKI  JAKUB
  8. NIEDZIELSKI BARTEK

  WYNIKI SPOTKAŃ:

  1. NIELUBIA  - OBORA     1:12
  2. BIAŁOŁĘKA – ŚCINAWA         0:3
  3. NIELUBIA – ŚCINAWA   1:9
  4. BIAŁOŁEKA – OBORA    1:2
  5. NIELUBIA – BIAŁOŁĘKA          1:5
  6. ŚCINAWA – OBORA     3:1

   

  OPIEKUNOWIE:

  Paweł Stanisławski

  Michał Lewandowski  

   

 • Karnawałowa Bransoletka

  Samorząd Uczniowski SP3 zorganizował konkurs na „Karnawałową Bransoletkę.” Głównym kryterium przy ocenie było wykonanie bransoletki własnoręcznie. Konkurs przyciągnął bardzo wielu chętnych, a wykonane przez uczniów bransoletki były niesamowite, dlatego tym trudniej było wybrać zwycięzców. Po burzliwych naradach komisja postanowiła wyróżnić następujących uczniów:

  III miejsce Amelia Parzyńska 5b 

  II miejsce Kasia Trzos 4a i Julia Małek 5c

  I miejsce Nikola Woźniak 1d i Aleksander Janic 3b

   Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu!!

   

 • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

  W czwartek 13 lutego odbyły się finały Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Po zaciętych eliminacjach w zeszłym tygodniu do ścisłego finału zakwalifikowali się następujący uczniowie: Katarzyna Golańska 4c, Natalia Seta 5b, Patryk Fuczko 4a oraz Marek Tutaj 5c. Mistrzami naszej szkoły zostali uczniowie klas piątych Natalia i Marek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! Tuż po turnieju odbyła się Dyskoteka Walentynkowa dla klas 4-6. Zdjęcia z obu imprez szkolnych można znaleźć na Platformie Fronter, w sali Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy

   

 • Sześciolatki w szkole

  SZEŚCIOLATKU!

   

  Zostań uczniem klasy I w Szkole Podstawowej nr 3

   

  Nasza szkoła to szkoła, w której uczniowie dobrze się czuja, osiągają wysokie wyniki w nauce, rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.

  Sześciolatkom oferujemy:

  Ø  Nauczanie prowadzone przez dobrze przygotowane, sympatyczne nauczycielki

  Ø   Opiekę świetlicy szkolnej w godz. 7.00 - 16.00

  Ø  Kolorowe i dobrze wyposażone sale lekcyjne

  Ø  Zróżnicowaną pomoc pedagogiczną i psychologiczną kierowaną do dzieci i rodziców

  Ø  Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych

  Ø  Wspólne śniadania, możliwość zakupu obiadów w stołówce szkolnej

   

  OFERTA ZAJĘĆ DLA SZEŚCIOLATKÓW
   
  Szkoła, to nie tylko lekcje, to również imprezy szkolne, uroczystości, kółka zainteresowań, zajęcia wspomagające. W załączonym obok dokumencie przedstawiamy nasze propozycje.
   
   
   
   
  OPIEKA PSYCHOLOGA I PEDAGOGA
   
  Oferta psychologa i pedagoga dla dzieci 6-letnich rozpoczynających I klasę
   
  * Możliwość indywidualnych konsultacji z psychologiem lub pedagogiem w celu wstępnej oceny i omówienia poziomu rozwoju dziecka i gotowości do klasy I. Wskazówki wychowawcze, edukacyjne czy adaptacyjne dla zainteresowanych rodziców. 
  Po umówieniu telefonicznym
   
   
   
   
   
   
  LISTĘ WSKAŹNIKÓW GOTOWOŚCI SZKOLNEJ SZEŚCIOLATKÓW
   
  Listę wskaźników gotowości szkolnej sześciolatków opracowała mgr Krystyna Stachowska by pomóc nauczycielom i rodzicom
  w prawidłowym przygotowaniu dziecka do nauki w szkole. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi można prowadzić program zajęć wyrównujących ewentualne niedobory i opóźnienia przed pójściem dziecka do szkoły.
   
   
   
   
  ŚWIETLICA SZEŚCIOLATKÓW
   
  Dla naszych 6latków zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa również poza lekcjami.
   
   
   

   

 • MATEMATYCZNE TALENTY ZE ŚCINAWSKIEJ TRÓJKI

  28 stycznia w SP 9 w Lubinie odbył się finał Limesowego Konkursu Matematycznego w kategorii szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 30 uczniów z 12 szkół podstawowych powiatu lubińskiego.

  Wśród finalistów znaleźli się również uczniowie ścinawskiej Trójki, w grupie sześciu osób, w tym dwie osoby z klas piątych: Karol Janic oraz Jakub Podemski, którzy przeszli w powodzeniem eliminacje szkolne i wykazali się umiejętnością rozwiązywania problemowych zadań matematycznych.

  Podczas lubińskiego finału uczniowie wykazali się pomysłowością wykorzystując zdobytą wiedzę i matematyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań na zastosowanie wiedzy w praktyce.

  Dwójka uczniów z klas szóstych: Marta Sośnicka oraz Maciej Kotowski  szczególnie wyróżnili się wynikami uzyskując tytuły laureata konkursu.

  Największe gratulacje należą się Marcie Sośnickiej z klasy 6a, która zdobyła 29pkt na 30 możliwych i

   uplasowała się na drugim miejscu w powiecie, a na etapie szkolnym pokonała wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie.

  Szkolny organizator konkursu
  Dorota Wozowczyk

 • NOWE MEBELKI DO ZERÓWEK

  Oddziały przedszkolne wyposażone zostały w nowe meble: szafki i stoliki z krzesełkami.  
  Teraz najmłodsi uczniowie uczą się i bawią w kolorowych salach. Meble są funkcjonalne i dodatkowo poprawiają estetykę otoczenia. Zaokrąglone brzegi stolików, dostosowana do wzrostu wysokość również krzesełek wpłynie na poprawę bezpiecznych i higienicznych warunków nauki.
  Zakupione zostały również pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią zajęcia z najmłodszymi dziećmi.

 • Góra Grosza

  Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tegorocznej akcji nasza szkoła zebrała 369,62 zł. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać klasie 4a – 36,08 zł, klasie 0b – 27,95 zł oraz klasie 4c – 27,50 zł. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za wsparcie akcji!

 • 1 % dla Oskara

 • CENA OBIADÓW na m-c luty 2014

   

    Zgłoszenia na posiłki w pokoju 21 A( przy Stołówce) w dniach od 30,31.012014  w godzinach

        07.30  - 10.00

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -   10 dni x 1,20 zł = 12.00 zł
  DRUGIE DANIE  - 10 dni x 2,80 zł = 28.00 zł
  OBIAD PEŁNY – 10 dni x 4,00 zł =  40.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   10 dni x 2,10zł =  21.00 zł
  DRUGIE DANIE  -  10  dni x 5,60 zł =  56.00 zł
  OBIAD PEŁNY  -  10 dni x 7.70  zł = 77.00 zł

   

  WPŁATY NA LUTY 2014  PROSZĘ DOKONYWAĆ  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

          BLOCZKI  NA  MIESIĄC  LUTY 2014  BĘDĄ WYDAWANE     30,31.01.2014  W POKOJU 21A PRZY STOŁÓWCE

               

 • „Wielkie głosy”

  11 stycznia 2014r. W Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie odbył się X Festiwal Kolęd i Pastorałek. Młodzi wokaliści mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne śpiewając kolędy i pastorałki. Werdykt jury był dla solistów zespołu „Promyczek” bardzo pomyślny. Gabriela Nowak z kl.6c kolędą „Cicha noc” podbiła serca jury i wyśpiewała 1 miejsce, natomiast Dawid Krężel uczyń kl.4a, kolędą „Jezus maluteńki” wyśpiewał 3 miejsce. Jest to drugi sukces Dawida w tym roku, ponieważ w Rejonowym Konkursie „Wśród nocnej ciszy” w Legnicy zdobył 2 miejsce. Do konkursów uczniów przygotowała pani Barbara Genderka.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy….”

  W dniach 18 i 19 grudnia dzieci z grupy 0 d i 0 b przygotowały dla swoich rodziców Jasełka. Piękna scenografia wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój. Wspólnie po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Świętej Rodziny. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.


 • E- szkoła w SP3

   

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie na mocy porozumienia pomiędzy Województwem Dolnośląskim, a Gminą Ścinawa przystępiła do realizacji projektu „Dolnośląska e-szkoła” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
  W ramach projektu szkoła otrzymuje dostęp do Platformy edukacyjnej oraz została wyposażona w sprzęt komputerowy.

  Realizacja zadania jest możliwa dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” (PO KL Poddziałanie 9.1.2), Dolnośląska e-szkoła (RPO WD 2.2) oraz Pracownia przyrodnicza w każdej gminie (RPO WD 7.2). Przypominamy, iż pracownia przyrodnicza powstała już w naszej placówce.

  W swym założeniu Projekt ma charakter strategiczny, ponieważ pozwoli na wdrażanie komplementarnych, efektywnych rozwiązań z zakresu ICT w kilkudziesięciu dolnośląskich szkołach. Dzięki temu projektowi szkoły staną się ośrodkami rozwoju lokalnego oraz kształcenia ustawicznego. Projektowana regionalna platforma e-learningowa (Dolnośląska Platforma Edukacyjna - FRONTER), dostępna dla wszystkich szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, zapewni wsparcie procesu nauczania/uczenia się oraz umożliwi wymianę informacji, doświadczeń i materiałów edukacyjnych usprawniając współpracę szkół i nauczycieli.

   

  W ramach projektu  w naszej placówce pojawił się nowoczesny sprzęt komputerowy w postaci: mobilnej pracowni internetowej wyposażonej w szafę możliwą do przewożenia po szkole zawierającą 14 uczniowskich notebooków – do wykorzystania na rozmaitych zajęciach. Ponadto szkoła otrzymała: dużą tablicę interaktywną z podstawą jezdną oraz projektorem, wizualizer, 6 laptopów nauczycielskich oraz oprogramowanie do systemu Testico  usprawniającego system oceniania uczniów.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel./faks: (076) 841-26-46/48

Galeria zdjęć