• Wyjście do biblioteki klasy 4e

     • Dnia 14 listopada , w ramach lekcji języka polskiego, udaliśmy się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie. Mieliśmy okazję usłyszeć parę słów o historii biblioteki. Goszczące nas Panie w przystępny sposób oprowadziły nas po „labiryncie” wypożyczalni, zapoznały nas z jej regulaminem,  wytłumaczyły oznakowania książek, pokazały, na których półkach  szukać interesujących pozycji bibliograficznych. Pytań było co niemiara!  Na koniec zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi zakładkami. To była lekcja inna niż wszystkie, na pewno godna powtórzenia!
      Klasa IV e,
      I. Ratajczak, J. Kobza

     • „POLSKA, POLSKA NIEPODLEGŁYM KRAJEM…”

     • Do słów i melodii tej piosenki dziewczęta z klas: Ia i Ib, pod kierunkiem Pani Marioli Miniewskiej – Poliwka oraz Pani Teresy Brzezińskiej, wykonały przepiękny i wzruszający układ choreograficzny z chorągiewkami. Został on zaprezentowany w naszej szkole podczas uroczystej akademii z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego układu tanecznego

     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczciliśmy niezwykłą, setną rocznicę tego pamiętnego wydarzenia, kiedy to po 123 latach Polska odzyskała wolność i powróciła na mapę Europy.  Laureaci konkursu recytatorskiego, a także uczniowie z naszego zespołu muzycznego przedstawili „Ojczyzny losu koleje”, zabierając wszystkich w   krótką podróż do przeszłości „POCIĄGIEM DO WOLNOŚCI”. Przy stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA oraz WOLNOŚĆ wierszami i piosenkami opowiadali dzieje Polski od rozbiorów do odzyskania niepodległości.  Akademię uświetnił wzruszający taniec z chorągiewkami w wykonaniu dziewcząt z klas: 1a i 1b.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

     • NIEZWYKŁA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI HISTORII POLSKI

     • W historii Polski tak się składa,
      był kiedyś ponad wiek niewoli.
      Jedenastego listopada
      nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

      I wtedy myśl powstała taka,
      by przez szacunek dla przeszłości,
      ten dzień na zawsze dla Polaka,
      pozostał Dniem Niepodległości…

                  Tymi słowami rozpoczęła się 8 listopada 2018 r.w naszej szkole Wieczornica z okazji Święta Niepodległości Polski. Miała ona szczególny charakter, ponieważ w tym roku obchodzimy w naszym kraju setną rocznicę tego wydarzenia. Na Wieczornicę przybyli: Dyrektor ZPO w Ścinawie, Pani Jolanta Szulc oraz wicedyrektorzy.

      Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: Burmistrz Ścinawy - Pan Krystian Kosztyła, Kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Oświaty - Pani Ewelina Maksymczak, Przedstawiciele Radnych Gminy Ścinawa, Przedstawiciele Związku Sybiraków w Ścinawie, Dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie – Pani Kamila Levin– Grabka, Prezes Stowarzyszenia „Równe Szanse” - Pan Remigiusz Reszka,Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego - Pani Wanda Kucner, Prezydium Rady Rodziców, przedstawiciele sponsorów uroczystości, rodzice oraz pracownicy ZPO w Ścinawie.

      Wierszem i piosenką uczniowie naszej szkoły uczcili to wielkie wydarzenie, przenosząc wszystkich do krainy przeszłości - od zaborów do odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Podróż ta obywała się specjalnym „POCIĄGIEM DO WOLNOŚCI”, w magicznej scenerii, przy blasku migających świec oraz dźwiękach pięknej muzyki…

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii…

     • 12 listopada 2018r szkoły i przedszkola będą zamknięte!

     • „Śniadanie daje moc”

     •  „Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy w klasach I Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

      Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stole znalazły niezbędne produkty pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa i inne wspaniałości. Zapach długo roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą.

       Uczniowie nabrali po nim dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.

      Wychowawczynie klas I

     • Wyjazd do kina kl. 4e, 4a

     •  6 listopada uczestniczyliśmy w wyjeździe integracyjnym do Kina Helios w Lubinie. Obejrzeliśmy film „Dziadek do orzechów - cztery królestwa.” Dzięki przeniesieniu się w magiczny świat baśni, wspólnie z główną bohaterką Clarą mogliśmy wziąć udział w poszukiwaniu jedynego w swym rodzaju klucza, który miał pozwolić dziewczynie otworzyć pudełko – prezent, pamiątkę po zmarłej mamie...

      Przed seansem, dzięki prelekcji, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat baletu. Nasza wiedza została sprawdzona poprzez pytania Quiz'owe - poszło nam bardzo dobrze!

      To był udany wyjazd, nie możemy doczekać się kolejnego!

      Klasy 4a  oraz 4e

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do kina kl. 4e, 4a.

     • Dzień biało-czerwony

     • Aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Uczniowski SP3 zorganizował w poniedziałek 5 listopada dzień barw naszej flagi. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły w strojach biało-czerwonych. Dodatkowym zadaniem dla klas było wykonanie zdjęć "Ludzkiej flagi" - tzn. flagi ułożonej z uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      Zdjęcia w galerii Dzień biało-czerwony.

    • Kotylion Niepodległościowy
     • Kotylion Niepodległościowy

     • Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, Samorząd Uczniowski SP3 zorganizował konkurs na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy. Wszystkie kotyliony zostały zaprezentowane na wystawie (zachęcamy do obejrzenia zdjęć), która ma na celu krzewienie postaw patriotycznych i tradycji narodowych wśród uczniów naszej szkoły. W związku z bardzo wysokim poziomem, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić aż 10 osób. Serdecznie gratulujemy! Nagrody dla zwycięzców ufundowało Kino Helios.

      LAUREACI KONKURSU:

      Jan Marynowicz, 1c

      Maja Suszyńska, 1d

      Jakub Kryciński, 2c

      Emilia Burczyc, 3a

      Martyna Rorat, 4a

      Xavier Jaskuła, 4b

      Hanna Gołonowicz, 4d

      Oliwia Kowalonek, 4e

      Tymoteusz Kurczak, 4e

      Julia Krycińska, 6d

      Zdjęcia w galerii Kotylion Niepodległościowy.

    • „Piękna Nasza Polska Cała” patriotyczne spotkanie integracyjne z rodzicami w klasach 1a i 1b
     • „Piękna Nasza Polska Cała” patriotyczne spotkanie integracyjne z rodzicami w klasach 1a i 1b

     • 25 października wykonaliśmy następne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. W klasie 1a i 1b odbyło się patriotyczne spotkanie integracyjne z rodzicami. Celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych, umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci oraz wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnej zabawy. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną w pięknych biało - czerwonych strojach. Następnie wraz ze swoimi rodzicami wykonali patriotyczną kokardę z zastosowaniem różnych technik plastycznych. Całość uwieńczył Pokaz Mody Patriotycznej. Zapraszamy do obserwacji naszych poczynań. Dziękujemy rodzicom za piękny i smaczny poczęstunek. T. Brzezińska i M Poliwka

      Zdjęcia w galerii „Piękna Nasza Polska Cała”.

    • Ciekawa lekcja plastyki
     • Ciekawa lekcja plastyki

     •  W ramach przygotowań do uroczystej akademii z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski uczniowie na lekcjach plastyki mieli po raz kolejny możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Pod kierunkiem Pani Barbary Chlebickiej wykonali, a następnie pomalowali makietę „Pociągu do Wolności”.

                  Można ją już podziwiać w głównym holu naszej szkoły, na tle pięknej,  głównej części dekoracji wykonanej w całości przez Panią Barbarę Chlebicką.

      Serdecznie zapraszamy

      Zdjęcia w galerii Ciekawa lekcja plastyki.

    • Spotkanie integracyjne klas 1c i 1d
     • Spotkanie integracyjne klas 1c i 1d

     • 25 października uczniowie klasy 1c i 1d zaprosili swoich rodziców do wspólnej zabawy pod hasłem „Warzywno- owocowy zawrót głowy”. Uczniowie przygotowali dla rodziców inscenizację na temat roli owoców i warzyw w diecie człowieka, a następnie zaprosili ich do wspólnych rozgrywek sportowych. Po emocjonujących rywalizacjach sportowych, nadszedł czas na integracyjne zabawy taneczno- ruchowe. Nie zabrakło także pysznych przysmaków warzywno- owocowych, przygotowanych przez rodziców. Pełne śmiechu popołudnie przypomniało wszystkim jak ważne jest zdrowie i jak o nie dbać.

      Zdjęcia w galerii Spotkanie integracyjne klas 1c i 1d.

    • ODLOTOWY PLAYROOM W ŚWIETLICY
     • ODLOTOWY PLAYROOM W ŚWIETLICY

     • Świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Się gra się ma… Odlotowy Playroom!”. Akcja polega na promocji zalet płynących ze wspólnej zabawy i zachęcaniu do wartościowego spędzania czasu wolnego. Uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonują „zadania specjalne”,  przesyłając prace konkursowe. Każdy internauta może oddać na nas głos. Wystarczy wejść na stronę www.siegrasiema.com  i zagłosować (można oddać 1 głos dziennie). Zachęcamy wszystkich uczniów, ich przyjaciół, rodziców oraz nauczycieli do wsparcia nas w walce o cenne nagrody.  Główną z nich o wartości 15000 zł jest stworzenie sali gier w świetlicy, do wygrania jest także wiele  zestawów gier planszowych.

       

      Galeria ODLOTOWY PLAYROOM W ŚWIETLICY.

    • Certyfikat Dobrego Serca dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Prometeusz”
     • Certyfikat Dobrego Serca dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Prometeusz”

     • Ten piękny Dyplom otrzymali wolontariusze, którzy pod opieką p. Iwony Kozak i p. Eweliny Barcińskiej, odwiedzili w dniu 17 października 2018r. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wyjazd ten był finałem pięknej akcji- zbiórki karmy dla psów i kotów, przeprowadzonej w Zespole Placówek Oświatowych w Ścinawie.

                  Uczniowie wykazali ogromną empatię i zainteresowanie , przynosząc wiele kocich smakołyków i frykasów dla psów. Niektórzy ofiarowali świetne sweterki na chłodne dni, kocyki, zabawki, smycze i różnorodne akcesoria. W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy.

      Dziękujemy za zaangażowanie :p. A.Horbińskiej, p.M. Linkiewicz ,p. G. Kuczyńskiej, p. G. Stachów,     p. M.Siwak,p. W. Podgórniak, p. A. Porębskiej, p. M. Tylman, p. Z. Tymkowskiemu, p. M. Żydowicz oraz wszystkim, którzy nawet w drobny sposób przyczynili  się do tego, że wolontariusze mogli zawieźć dary dla czworonożnych przyjaciół.

      W schronisku przebywa aktualnie  40 psów i 30 kotów.

      „-Dla nas najlepsza opcja to adopcja, dlatego robimy wszystko, aby nasi podopieczni z łatwością zyskiwali nowe rodziny adopcyjne. Nie ma nic piękniejszego niż szczęście niegdyś porzuconego zwierzęcia”- mówiły panie ze schroniska.

      Bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy ze zwierzętami, wielkiej odpowiedzialności jaka spoczywa na właścicielu .Mieliśmy okazję porozmawiać z lekarzem weterynarzem . Wolontariusze z czułością i troską przytulali do serca kocie maleństwa, a ze łzami w oczach słuchali szczekania psów w boksach. Każdy z nich najchętniej natychmiast zabrałby je do domu. Panie dziękując  za przywiezione rzeczy podkreślały dużą rolę wolontariuszy, którzy współpracują ze schroniskiem, min. wyprowadzając psy na spacery.

                  Po wizycie w schronisku zwiedziliśmy przepiękną Świdnicę. Byliśmy na odbudowanej Wieży Ratuszowej, z której mogliśmy podziwiać wspaniałą zabytkową zabudowę miasta oraz odległe szczyty Śnieżki, Chełmca i Ślęży. Zachwycający widok!!!Zwiedzaliśmy również Katedrę pw. św. Stanisława i św. Wacława- gotycki kościół z XIV w. z  budzącym zachwyt barokowo- gotyckim wystrojem oraz z wieżą o wysokości 101,5 m. a także Kościół Pokoju, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

                  Był to ciekawy wyjazd, który jeszcze na długo pozostanie w pamięci wolontariuszy.

      Zdjęcia w galerii Certyfikat Dobrego Serca dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Prometeusz”.

    • Pomagamy bezdomnym zwierzętom
     • Pomagamy bezdomnym zwierzętom

     • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 6c postanowili zaangażować się w pomoc dla bezdomnych zwierząt. Od września zaczęli przynosić dary dla bezdomnych zwierząt oraz rozpoczęli akcję plakatową, zachęcającą uczniów naszej szkoły do przekazywania darów dla podopiecznych Fundacji TARA. Następnie przeprowadzili zbiórkę karmy suchej i mokrej oraz akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów. Wszystkie dary zostały przewiezione do schroniska w Wińsku. Ufundowane przez szóstoklasistów i innych uczniów naszej szkoły ZwierzoPAKI, przyjęte zostały z wdzięcznością przez pracowników Fundacji, którzy zapewnili, że taka forma pomocy jest dla nich ogromnym odciążeniem. Cieszymy się, że wspólnie z Wami mogliśmy zrobić coś pożytecznego i pomóc naszym „braciom mniejszym”. Informujemy, że dary będziemy gromadzić przez cały rok i odbierać od darczyńców ze wszystkich klas, którzy zechcą uczestniczyć w zbiórkach, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca. Serdecznie dziękujemy za każdy, nawet najdrobniejszy dar serca, trafiający  w konkretne łapy. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczniów, którym los koni przeznaczonych na rzeź i wszystkich bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć ze schroniska w Wińsku.

      Klasa 6c

      Zdjęcia w galerii Pomagamy bezdomnym zwierzętom.

    • „100 plakatów na 100–lecie Niepodległości”
     • „100 plakatów na 100–lecie Niepodległości”

     • W naszej szkole trwają przygotowania do wielkiej uroczystości – akademii z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Równolegle realizowany jest Ogólnopolski Projekt – „Rok dla Niepodległej”, zawierający różne działania. Jednym z nich był konkurs plastyczno – historyczny „100 plakatów na 100–lecie Niepodległości”. Uczniowie wykonywali swoje prace dowolną techniką, zarówno na lekcjach plastyki, jak i w domu. Wykazali się przy tym wielką pomysłowością artystyczną. W interesujący sposób przedstawili również najważniejsze treści historyczne związane z tym świętem.

      Większość plakatów została już zaprezentowana w głównym holu naszej szkoły. Wraz z dekoracją można podziwiać je od początku października.Całość ekspozycji  wykonała Pani Barbara Chlebicka, przy współpracy Pani Wandy Podgórniak i Pana Zbigniewa Tymkowskiego.

      Rozstrzygnięcie konkursu na plakat odbędzie się już niedługo. Na razie serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej pięknej wystawy prac uczniowskich

      Zdjęcia w galerii „100 plakatów na 100–lecie Niepodległości”.

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów oraz w ramach całorocznej akcji „Aktywna klasa” Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat nawołujący do przestrzegania zasad obowiązujących podczas przerw w naszej szkole. Klasy szóste miały za zadanie wykonać plakaty o zakazie korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły, klasy 5 obowiązywał temat „Stop przemocy!” natomiast klasy 4 nawoływały do przestrzegania zasady: „Zakaz biegania po korytarzu.” 

      1 miejsce zajęła klasa 5c

      2 miejsce klasa 4e, natomiast 

      3 miejsce ex aequo zajęły klasy 4d i 6c

      Dziękujemy wszystkim klasom za udział
      i apelujemy o przestrzeganie tychże zasad na terenie szkoły!

    • Adopcja Serca
     • Adopcja Serca

     • Mija właśnie 14 lat, kiedy to nasza szkoła przystąpiła do akcji Adopcja Serca, prowadzonej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. Zaopiekowaliśmy się wtedy Joseliną. Kiedy zdobyła ona zawód i nasza pomoc nie była jej już potrzebna, „przyjęliśmy” do naszej szkolnej „rodziny” Olivera. Bardzo cieszymy się, że możemy pomóc dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebują.Co miesiąc wysyłamy ofiarę z naszych składek, za które kupowane są przybory szkolne, ubrania, lekarstwa, czy inne rzeczy potrzebne naszemu koledze z Afryki.
            Właśnie otrzymaliśmy list z Sekretariatu Misyjnego z podziękowaniem.

      Zdjęcia w galerii Adopcja Serca .

    • KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
     • KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

     • Dnia 10.10.2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięło 30 uczniów z klas IV – VI. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa. Komisja konkursowa w składzie p. Anna Sitarska, p. Irena Sadza i p. Jowita Szubska, wyłoniła następujących laureatów:

      1 miejsce – Nina Kuryś, Malwina Cuber, Maja Mazur.

      2 miejsce – Kaja Jaros, Maja Woźniak.

      3 miejsce – duety: Zuzanna Głąb i Zuzanna Chomont,  Daria Stępień i Michał Książek, Monika Rej i Joanna Kicka, oraz soliści  Emilia Drozdek, Szymon Niezgoda.

      Wyróżnienia otrzymali: Joanna Kuśmierczyk, Aleksander Chomont, Anna Staroń, Zuzanna Winiarczyk i Blanka Bużdygan, Anna Honczaryk i Aleksandra Lis oraz Jessica Czarniecka i Nikola Wrona.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkich laureatów będzie można posłuchać na uroczystości szkolnej dnia 09.11.2018r.

      Organizator konkursu Jowita Szubska

      Zdjęcia w galerii KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
   • sp3@scinawa.pl
   • tel.76 841-26-46 fax 76 841 26 48 wicedyrektor SP3 76 759 10 83 Księgowa Zespołu Placówek Oświatowych 76 759 10 54 księgowa i FAX 76 759 10 62 księgowość płace 76 759 10 77 kierownik gospodarczy 76 759 10 58 pedagog 76 841 26 25 psycholog 76 753 87 54 świetlica 76 759 10 57 intendent 76 759 10 64 sala gimnastyczna 76 753 87 43 kotłownia 76 753 87 44
   • ul. Królowej Jadwigi 9 59-330 Ścinawa
   • Bank Spółdzielczy Wschowa oddział Ścinawa 92  8669  0001  2035  0351  9332  0001
   • Jolanta Szulc dyrektor ZPO - j.szulc@zposcinawa.pl Ewa Krajka pedagog - e.krajka@zposcinawa.pl Anna Janik-Wawrzynowicz pedagog - a.janik@zposcinawa.pl Anna Kraśniańska logopeda - a.krasnianska@zposcinawa.pl Aleksander Płotnicki psycholog - a.plotnicki@zposcinawa.pl Henryka Podbucka kadrowa - h.podbucka@zposcinawa.pl Jacek Kuczyński kierownik administracyjno-gospodarczy - j.kuczynski@zposcinawa.pl Krystyna Terech referent ds. gospodarczych - k.terech@zposcinawa.pl Jadwiga Starostka intendent - j.starostka@zposcinawa.pl
  • Logowanie