Nawigacja

Nawigacja

 • Prace konkursowe w  galerii Bezpieczna droga do szkoły.

  W kwietniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach szkolnych kolejnej edycji Internetowego Konkursu Grafiki Komputerowej „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze. Jest to konkurs ogólnopolski, międzyprzedmiotowy, zawierający elementy plastyki, techniki oraz informatyki. Przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych.

  Celem konkursu jest:

  - popularyzacja technologii informacyjnej poprzez zabawę

  - wykorzystanie praktyczne umiejętności nabytych na lekcjach

  - popularyzacja Internetu jako nośnika informacji

  - wykorzystanie programu rysunkowego Paint

  - popularyzacja bezpieczeństwa ruchu drogowego

  Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klas I – III oraz klas IV – VI. Wzięło w nim udział łącznie 14 uczniów. Uczniowie wykonywali swoje prace w edytorze grafiki Paint, a następnie przesyłali rozwiązania na platformę Fronter.

  W wyniku rywalizacji najlepszymi w szkole okazali się:

  W klasach I – III:

  I miejsce  Michał Musiał , kl. 2a

  II miejsce  Julia Brzezińska, kl. 2 a i   Nikola Sójka kl., 2 a  

  III miejsce Alicja Burdzik,  kl. 2 a

  W klasach IV – VI:

  I miejsce  Weronika Pawlikowska, kl. 5b

  II miejsce  Aleksandra Sajak, kl. 5b

  III miejsce  Julia Romańska, kl. 5c i Małgorzata Stachów, kl. 4b     

  Prace wymienionych uczniów zostały przesłane do organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 maja 2016 r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zorganizowania prezentacji prac konkursowych (wystawę pokonkursową) oraz publikację wyników konkursu i wybranych prac w prasie lokalnej i Internecie.

  Gratulujemy J

  Organizator eliminacji szkolnych Zbigniew Tymkowski

  Współpraca Dorota Łomnicka

 • Zdjęcia w galerii Pamiętny dzień Trzeciego Maja…..

  28 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Uczniowie klas trzecich i czwartych oraz piątych i szóstych, zaproszeni gości oraz  nauczyciele obejrzeli okolicznościowy program artystyczny. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, na tle pięknej, patriotycznej dekoracji, uczniowie przypomnieli zgromadzonym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przybliżyli jego treść i najważniejsze założenia,  zaprezentowali sylwetki twórców, sympatyków i obrońców tego postępowego dokumentu.

  Występ przeplatany był nastrojowymi pieśniami i wzruszającymi wierszami patriotycznymi. Wykonany przez uczniów klasy 2d polonez oraz wspólnie śpiewane pieśni, stworzyły niepowtarzalny nastrój. Była to kolejna niezwykła lekcja patriotyzmu w murach naszej szkoły.

  Oprawę muzyczna apelu przygotowała Pani Jowita Szubska, a rys historyczny i wiersze pomogły opracować panie-polonistki.

 • Zdjęcia w galerii Z wizytą w „Przystani”.

  26.04.2016r. uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt gościć w progach Fundacji „Przystań” w Ścinawie. Celem wizyty było zaprezentowanie montażu słowno – muzycznego z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy Domu Seniora przyjęli wszystkich bardzo ciepło i serdecznie. Z wielką uwagą i zadumą wysłuchali przygotowanych przez nas wierszy i pieśni patriotycznych, upamiętniających ten ważny moment w dziejach naszej Ojczyzny. Ze wzruszeniem włączyli się także do wspólnego śpiewania. Bardzo podniosłym akcentem był, wykonany przez uczniów klasy 2d „Polonez” – pod kierunkiem Pani Anny Sitarskiej, który wprowadził widzów w atmosferę historycznych wydarzeń. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Jowity Szubskiej, a rys historyczny i wiersze pomogły opracować panie polonistki.

 • Zdjęcia w galerii Spontaniczne spotkanie ze sztuką.

  W dniu 21 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 2d wraz z opiekunem -wychowawcą klasy panią Anną Sitarską wzięli udział w spontanicznych zajęciach plastycznych pani Elżbiety Pawlaczek - ścinawskiej artystki malarki w ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury.

   Dzieciaki w prawdzie zaplanowały odwiedzenie wystawy Jana i Grażyny Mrózków, która potrwa do 29 kwietnia, jednak wyjście tego dnia okazało się również świetną okazją do zorganizowania dla maluchów zajęć plastycznych .

 • Zdjęcia w galerii XII Nadodrzański Konkurs Matematyczny.

  We wtorek 26 kwietnia odbył się finał XII. Nadodrzańskiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział 10 szkół podstawowych z powiatu lubińskiego oraz dwie szkoły z drugiej strony Odry. Jury składające się z nauczycieli tych szkół wyłoniło najlepszych matematyków z rejonu, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie Ścinawskiej Trójki. Nagroda GRAND  PRIX również powędrowała do uczennicy z tej szkoły DARII BUBIAK.

  Każdy finalista, który pomyślnie przeszedł wcześniej dwa etapy konkursu, tym razem musiał zmierzyć się z listą pięciu zadań i  przedstawić ich pełne rozwiązania, tak aby uzyskać jak najwięcej punktów.

  Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, szczególnie w kategorii klas 6, gdzie dwie osoby otrzymały maksymalną ilość punktów – obie ze Ścinawy (Daria Bubiak 6a, Milena Skoczyńska 6c). Na drugim miejscu również dwie osoby – tym razem z Rudnej,  zdobyły tylko o 1 punkt mniej. Wszyscy  finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, które przygotowała dyrekcja szkoły w Krzelowie.

  A oto pełna lista nagrodzonych z SP3 Ścinawa:
  klasy 6:
  I m: Daria BUBIAK 6a, Milena SKOCZYŃSKA 6c
  III m: Paweł GRZTBALSKI 6a
  IV m: Katarzyna Trzos 6a
  VI m: Dominika Krysiak 6c

   

  klasy 4:
  I m: Patryk WIEWIÓRKA 4b
  II m: Ola TYLMAN 4c

  klasy 5:
  III m: Piotr SZMIGIELSKI  5b
  IV m: Julia Romańska 5c

  Koordynator konkursu
  Dorota Wozowczyk

   

 • Zdjęcia w galerii TYDZIEŃ CZYSTOŚCI WÓD.

  W sobotę 23 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji ekologicznej „TYDZIEŃ  CZYSTOŚCI  WÓD” zorganizowanej przez Koło Wędkarskie nr 33 w Ścinawie.

  Uczniowie z klas I-VI pod opieką p. Ewy Krygiel, p. Marzeny Majewskiej i p. Anny Porębskiej  z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy,  aby  wspólnie z członkami Koła Wędkarskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie posprzątać  brzegi akwenów na terenie Ścinawy.  Na uwagę zasługują najmłodsi uczniowie naszej szkoły Bartosz Ratajczak z klasy 1d i Mateusz Świerżewski z klasy 2a . Po ciężkiej pracy uczniowie przystąpili do konkursu – rozwiązywali zagadki o tematyce przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Po zmaganiach konkursowych na uczniów czekała kolejna niespodzianka – ognisko i kiełbaski.  Uczniowie także z bliska mogli obejrzeć wyposażenie  wozów strażackich. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów.

  W czasie akcji uczniowie udowodnili, że nie jest im obojętny los otaczającego ich środowiska. Pamiętali o tym , że  im więcej osób zadba dzisiaj o stan wód, tym więcej osób będzie mogło cieszyć się czystą wodą w przyszłości.

  Tydzień Czystości Wód jest doskonałą okazją, aby pomyśleć o naszej Ziemi  nie tylko podczas trwania tej akcji.

 • Zdjęcia w galerii X MIĘDZYGMINNY KONKURS EKOLOGICZNY.

  Już po raz dziesiąty gościliśmy w naszej szkole młodych ekologów, tym razem ze Szkół Podstawowych: w Wińsku i Orzeszkowie. Uczniowie kl. 6 rywalizowali ze sobą w zakresie edukacji ekologicznej i sozologicznej. Gości i wszystkich uczestników powitali, ekologiczną przyśpiewką, młodsi koledzy z kl. 2a. Podczas konkursu panowała atmosfera integracji wokół problematyki środowiska przyrodniczego. Wszystkim bliskie było przesłanie wodza Seattle z 1855r., które wyeksponowane zostało na plakatach przygotowanych z okazji Światowego Dnia Ziemi:

   "ZIEMIA NIE NALEŻY DO CZŁOWIEKA, CZŁOWIEK NALEŻY DO ZIEMI

  COKOLWIEK PRZYDARZY SIĘ ZIEMI - PRZYDARZY SIĘ CZŁOWIEKOWI

  CZŁOWIEK NIE UTKAŁ PAJĘCZYNY ŻYCIA, JEST NITKĄ W TEJ PAJĘCZYNIE

  NISZCZĄC PAJĘCZYNĘ ŻYCIA - NISZCZY SAMEGO SIEBIE"

   I miejsce w konkursie zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie  Mateusz Berdzik.

  Gratulujemy młodym ekologom!

   ORGANIZATORZY KONKURSU:

  Marzena Majewska

  Ewa Krygiel

 • Zdjęcia w galerii Dzień Ziemi w klasie 2 a.

  22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy 2 a zaprosili swoich młodszych kolegów z klas 1 d i 1 a na przedstawienie „Ścieżka pod górkę”. Młodzi ekologowie z zaangażowaniem zaprezentowali swe aktorskie umiejętności, propagując równocześnie postawy proekologiczne. To był udany dzień!

 • Zdjęcia w galerii Szczęśliwy Dawid Krężel.

  8 kwietnia 2016r  na XI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Głogowie,  Dawid zdobył I miejsce.

  9 kwietnia 2016 r. w  Chojnowie na Ogólnopolskim Konkursie pn.„Rozśpiewane Nutki 2016”, Dawid został nagrodzony wyróżnieniem.

  Uczeń muzycznie przygotowywał się pod bacznym okiem p. Barbary Genderki.

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW    

 • II Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

  W turnieju udział biorą dwie drużyny z naszej szkoły: „PACZKA SIWOSZA”, opiekunem drużyny jest pani Anna Porębska iŁĘGOHOLICY”,  którymi opiekuje się pani Marzena Majewska. Oto link pod którym są wiadomości o konkursie i wynikach  http://www.lgdodra.pl/turniej2/aktualnosci

   

 • Wyobraźnia … i od razu świat staje się piękniejszy

  Z radością informujemy, że uczennica klasy 4a Dominika Twarda    zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Baśniowym zorganizowanym przez Centrum Edukacji „Lectura” w Aleksandrowie Łódzkim. Uczennica otrzymała dyplom i cenne nagrody. Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 • Zdjęcia wgalerii II Lubiński Konkurs Artystyczny „AKADEMIA SZTUKI”..

    15 kwietnia br. w Galerii Wzgórze Zamkowe w Lubinie odbył się wernisaż prac, podsumowujący II Lubiński Konkurs Artystyczny „AKADEMIA SZTUKI”.

  Celem konkursu było promowanie sztuki osób niepełnosprawnych, integracja międzypokoleniowa, czerpane radości z możliwości tworzenia prac artystycznych oraz podniesienie poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych. Tematyka oraz technika prac była dowolna. Obowiązywały trzy kategorie: malarstwo/rysunek, tkanina, rzeźba/płaskorzeźba. Konkurs skierowany był do warsztatów terapii zajęciowej z powiatu lubińskiego oraz placówek wspierających osoby niepełnosprawne.

  Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Ścinawie reprezentowali podopieczni - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie.

  W kategorii malarstwo za pracę zbiorową, zatytułowaną „Anioł”, grupa uczniów z klas IV – VI zdobyła II miejsce. Byli to:

  Sandra Czaja – 5a

  Karol Rudyk -5a

  Arek Krupa – 5a

  Sandra Klimowicz – 4a

  Adam Kałka – 4c

  Natomiast uczniowie klas młodszych w tej samej kategorii otrzymali wyróżnienie. Dumni i zadowoleni nagrody odbierali:

  Wojciech Jasinowski – 1a

  Adrian Twardy – 1a

  Zuzanna Winiarczyk -1a

  Maciej Świrski – 1a

  Izabela Pałac -1a

  Kaper Kołodyński -3a

  Sebastian Mandziak – 3a

  Prace artystyczne powstały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Tylman.  
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Ewa Merena, Mariola Miniewska - Poliwka

 • Zdjęcia w galerii Wycieczka do Przemkowa.

  15 i 16 kwietnia spędziliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach: warsztatach tkackich, obserwacjach ornitologicznych, zajęciach laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów, zajęciach artystycznych z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych oraz zabawach integracyjnych. Dla większości z nas był to pierwszy wyjazd z noclegiem bez rodziców. Egzamin z samodzielności zdaliśmy doskonale. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie.

  klasa 2 a i klasa 1 d

 • Polubić matematykę!

  We wtorek 12 kwietnia, 15 czteroosobowych drużyn, składających się z uczniów klas szóstych,   w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie wzięło udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pt.  „Baw się matematyką”. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. VIb : Justna Studzińska, Wiktoria Świerżewska, Rafał Domagała i Mateusz Berdzik

  Głównym celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie postaw warunkujących sprawne i    odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie poprzez pracę w grupie.

  Rywalizacja utrzymana była w duchu zabawy, polegała na zespołowym rozwiązywaniu problemów edukacyjnych z wykorzystaniem gier dydaktycznych:  puzzli matematycznych, domina, tangramów. Chociaż naszej drużynie zabrakło tylko 3 punktów, aby znaleźć się w pierwszej trójce, uczniowie są zadowoleni  i na pewno bardziej polubili matematykę.

  Dowodem na to jest fakt, że w najbliższym czasie chcą zorganizować w naszej szkole podobne zawody dla młodszych kolegów.

   M. M.

 • Czas …poezji

     Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI c Katarzyna Golańska otrzymała III miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej  w Bestwinie „ O Palmę” pod honorowym patronatem medialnym „Gościa Niedzielnego” oraz Beskidzkiego Radia Katolickiego w kategorii szkół podstawowych.     Uczennica otrzymała cenne nagrody książkowe, a jej wiersz pt: „Czy potrafisz…” został

   

  opublikowany w okolicznościowym tomiku poetyckim „Już czas”, zawierającym teksty laureatów konkursu.

   

  Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 • Zdjęcia w galerii Sprawdzian szóstoklasisty w "trójce".

  Dzień 5 kwietnia 2016r roku zapisze się w pamięci naszych szóstoklasistów jako jeden z najważniejszych w ich szkolnej nauce. Przystąpili bowiem do pierwszego w życiu poważnego egzaminu- pisali sprawdzian kompetencji, który pokaże, w jakim zakresie opanowali materiał szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

  Pierwsza część egzaminu trwała 80 minut, druga – 45 minut. Zadania z języka polskiego i matematyki miały formę testu wyboru. Dodatkowo, w przypadku języka polskiego, uczniowie musieli przygotować dłuższą wypowiedź pisemną. W przypadku języka obcego były to natomiast tzw. pytania zamknięte.

  – Uczniowie pisali sprawdzian po około piętnaście osób w każdej sali pod nadzorem trzyosobowej komisji, w której składzie był jeden nauczyciel z naszej szkoły, jeden z innej oraz przewodniczący komisji. 

  Po wyjściu z sal egzaminacyjnych większość uczniów była zadowolona z tego co napisali. Na rzeczywiste wyniki trzeba jednak poczekać. Mamy nadzieję, że będą one zgodne z odczuciami szóstoklasistów i ich osiągnięcia będą wysokie.

  Przewodniczący Zespołu Egzaminacyjnego

 • Zdjęcia w galerii Ogólnopolski Sukces.

  Dnia 22.03.2016 r. we Wrocławiu odbył się Koncert  laureatów XXIV Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Festiwal odbywał się w trzech etapach. Na scenie prezentowali się soliści i zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, śpiewając piosenki po angielsku, francusku, niemiecku, włosku, rosyjsku. Festiwalowe jury oceniło zarówno zdolności wokalne, jak i językowe młodych wykonawców. Naszą szkołę reprezentował Dawid Krężel uczeń klasy VI a. Dawid po raz trzeci został laureatem festiwalu, tym razem utworem „Whats'up” wyśpiewał I miejsce, otrzymał również nagrodę specjalną. Do festiwalu przygotowała p. Barbara Genderka.

 • CENA OBIADÓW na m-c kwiecień 2016

       UWAGA  PILNE!

  Opłata za  miesiąc kwiecień proszę uiszczać do 29.03.2016. W razie nie opłacenia posiłku w danym terminie dziecko nie otrzyma bloczka na posiłek, mimo że jest zgłoszone na okres do końca czerwca 2016r.

  Na wpłatach proszę o umieszczenie nazwiska i imienia dziecka oraz klasę do której chodzi, kwotę opłaty i za jakie danie jest wnoszona opłata.   

   

  UCZNIOWIE:

  ZUPA -    20dni x 1,20 zł =  24.00 zł
  DRUGIE DANIE  -  20  dni x 2,80 zł = 56.00 zł
  OBIAD PEŁNY – 20 dni x 4,00 zł =  80.00 zł

  PRACOWNICY:

  ZUPA -   20 dni x 2,10zł =  42.00 zł
  DRUGIE DANIE  -  20 dni x 5,60 zł =  112.00 zł
  OBIAD PEŁNY  -  20 dni x 7.70  zł =   154.00 zł

   

  WPŁATY NA  KEWIECIEŃ 2015  PROSZĘ DOKONYWAĆ

  NA KONTO NUMER

         92  8669  0001  2035  0351  9332  0001

   

    Zgłoszenia na posiłki przyjmowane będą 30.03.2016

  W pokoju 21a przy stołówce                

           


      

   

   

   

   

 • XVI DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  18.03.2016r. w MDK w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe XVI  Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego .W kategorii poezja śpiewane naszą szkolę reprezentowali: Weronika Pawlikowska  z klasy V b oraz Dawid Krężel z klasy VI a. Miło nam poinformować, że Dawid zdobył nagrodę i będzie reprezentować powiat na eliminacjach dolnośląskich w Kątach Wrocławskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniowie ćwiczyli pod bacznym okiem p. Barbary Genderki.

 • Nabór do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

  UWAGA RODZICE!

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie

  prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2016/2017 do:

   

  Oddziałów przedszkolnych przy szkole

  Klas pierwszych 

   

  ZAPISY PROWADZONE BĘDĄ od 1 marca 2016r. do 30 marca 2016r.
  w sekretariacie szkoły 
  od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 14.30

   Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/ opiekun prawny dziecka

  Karta zapisu dziecka do szkoły - dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły 
        w zakładce zasady rekrutacji

  Karta_zgloszenia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_2016_2017_.pdf

  Karta_zgloszenia_dziecka_do_klasy_pierwszej_2016_2017.pdf

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
  ul. Królowej Jadwigi 9
  59-330 Ścinawa
 • tel. (76) 841-26-46
  księgowość (76) 759 10 62
  kierownik gospodarczy (76) 759 10 58
  pedagog (76) 841 26 25
  psycholog (76) 759 20 30
  świetlica (76) 759 10 57
  wicedyrektor (76) 759 10 83

Galeria zdjęć